Zamiana SVG na DXF

Tutaj prosze umieszczać rysunki, kody i inne prace, które można wykonać na maszynie CNC

Autor tematu
agnieszka.w
Nowy użytkownik, używaj wyszukiwarki
Nowy użytkownik, używaj wyszukiwarki
Posty w temacie: 2
Posty: 2
Rejestracja: 30 sty 2024, 14:58

Zamiana SVG na DXF

#1

Post napisał: agnieszka.w » 30 sty 2024, 15:11

Chciałabym przygotowywać grafiki do maszyn tnących typu Cricut i inne w celu sprzedaży. Wiem, że svg się do tego nadają i nimi się dotychczas, hobbystycznie zajmowałam. Widzę jednak, że sprzedawcy oprócz SVG oferują tego typu grafiki również w formacie DXF. Nie spotkałam się wcześniej z tego typu plikami. Jak przygotować taki plik mając gotowy svg? Próbowałam svg po prostu zapisać jako dxf, ale chyba to nie do końca działa, bo otwierając później taki plik wygląda on inaczej niż przykładowe, które znalazłam w internecie, choć w formacie svg były podobne...



Tagi:


grafmetal
Specjalista poziom 1 (min. 100)
Specjalista poziom 1 (min. 100)
Posty w temacie: 1
Posty: 129
Rejestracja: 22 lis 2020, 12:32
Lokalizacja: Gdynia
Kontakt:

Re: Zamiana SVG na DXF

#2

Post napisał: grafmetal » 30 sty 2024, 15:26

A czym otwierałaś te DXFy? Ja svg na dxf konwertuję w InkScape i nie mam uwag


Autor tematu
agnieszka.w
Nowy użytkownik, używaj wyszukiwarki
Nowy użytkownik, używaj wyszukiwarki
Posty w temacie: 2
Posty: 2
Rejestracja: 30 sty 2024, 14:58

Re: Zamiana SVG na DXF

#3

Post napisał: agnieszka.w » 30 sty 2024, 16:15

No właśnie w Inkscape oraz w Cricut. Ściągnęłam sobie kilka przykładowych plików dxf z internetu i wyglądają inaczej niż te moje. U mnie kontury można podzielić na odcinki miedzy węzłami, można je jakby rozłożyć na części, tamtych nie da się dzielić. Z kolei w Cricut moje pliki mają kontury, brak wypełnienia, a tamte to wypełnione na czarno elementy. Coś ewidentnie robię źle :?

Obrazek

ODPOWIEDZ Poprzedni tematNastępny temat

Wróć do „DXF, NC, HPGL, itp”