wreszcie

Tu można porozmawiać na dowolny temat nie koniecznie związany z tematyką maszyn i CNC

IMPULS3
Lider FORUM (min. 2000)
Lider FORUM (min. 2000)
Posty w temacie: 60
Posty: 7549
Rejestracja: 25 gru 2010, 21:55
Lokalizacja: LUBELSKIE

Re: wreszcie

#1021

Post napisał: IMPULS3 » 12 sty 2024, 23:22

kamar pisze:To popatrz jak się bujają emeryci.

Jak ktoś lubi to ja komuś żałował nie będę. :)
Ale... Tak sobie kiedyś myslałem że jakbym miał się z kimś bogatym mierzyć to ów bogaty miałby powiedzmy Mercedesa za milion i jechałby nim np. do Zakopanego. A ja mógłbym kupić sobie bilet kolejowy i też bym pojechał do Zakopanego. I teraz pytanie któremu z nas byłoby wygodniej. Jemu jak musiałby całą drogę wpatrywać się w asfalt czy mnie leżącego w pociągu i podziwiającego krajobrazy? :)
Każda sytuacja ma jakieś plusy i wcale to że ktoś ma więcej (w portfelu) nie daje mu to przewagi że ma lepiej. :P



Awatar użytkownika

pitsa
Moderator
Lider FORUM (min. 2000)
Lider FORUM (min. 2000)
Posty w temacie: 26
Posty: 4729
Rejestracja: 13 wrz 2008, 22:40
Lokalizacja: PL,OP

Re: wreszcie

#1022

Post napisał: pitsa » 13 sty 2024, 06:20

Ale po co do Zakopanego?
Normalny człowiek dostrzeże piękno własnej ojczyzny. Bogaty ślepiec musi przemęczyć się w podróży tysiące kilometrów by poczuć się lepiej. ;-)
zachowanie spokoju oznacza zdolności do działania
ᐃ 🜂 ⃤ ꕔ △ 𐊅 ∆ ▵ ߡ


kamar
Lider FORUM (min. 2000)
Lider FORUM (min. 2000)
Posty w temacie: 52
Posty: 16252
Rejestracja: 18 wrz 2010, 06:17
Lokalizacja: Kozienice
Kontakt:

Re: wreszcie

#1023

Post napisał: kamar » 13 sty 2024, 06:55

pukury pisze:
12 sty 2024, 23:03

A - czytałem o tych szaleńcach a stanach !
Lepsi byli ci co się dobijali do więzienia na Grochowie krzycząc - posłowie chcą do więzienia .
Powoli, Panowie, przyjdzie na to czas :)
pitsa pisze:
13 sty 2024, 06:20
Bogaty ślepiec musi
A biedny ślepiec ?


amator7
Specjalista poziom 3 (min. 600)
Specjalista poziom 3 (min. 600)
Posty w temacie: 53
Posty: 915
Rejestracja: 16 wrz 2016, 17:37
Lokalizacja: centrum obróbcze

Re: wreszcie

#1024

Post napisał: amator7 » 13 sty 2024, 07:41

kamar pisze: A biedny ślepiec ?

takiemu bliżej do raju
albowiem napisano
"łatwiej wielbłąd przeciśnie się przez ucho igielne
niż bogacz przejdzie przez wrota raju"
albo coś w ten deseń ;)
masz nie ciesz się,
nie masz nie smuć się.....
Nie negocjuje na rozsądnych warunkach z ludźmi, którzy zamierzają mnie pozbawić prawa do rozsądku.


IMPULS3
Lider FORUM (min. 2000)
Lider FORUM (min. 2000)
Posty w temacie: 60
Posty: 7549
Rejestracja: 25 gru 2010, 21:55
Lokalizacja: LUBELSKIE

Re: wreszcie

#1025

Post napisał: IMPULS3 » 13 sty 2024, 08:21

pitsa pisze:Ale po co do Zakopanego?

Bo tego wymagał przykład podany przeze mnie. Nawiasem mówiąc trochę podstępny. :P A Zakopane dlatego ze ja mam powiedzmy do tego miasteczka okolo 500km wiec już jadąc samochodem można się zmeczyć.
pitsa pisze:Normalny człowiek dostrzeże piękno własnej ojczyzny. Bogaty ślepiec musi przemęczyć się w podróży tysiące kilometrów by poczuć się lepiej. ;-)

Już o tym kiedyś pisałem że mam wokół domu milion swoich miejsc gdzie jest cudownie, ale też nie przesadzajmy bo chyba prawie każdy lubi podróże dalsze od domu tylko pytanie czy pociągiem czy swoim samochodem za kierownicą? :P


kamar
Lider FORUM (min. 2000)
Lider FORUM (min. 2000)
Posty w temacie: 52
Posty: 16252
Rejestracja: 18 wrz 2010, 06:17
Lokalizacja: Kozienice
Kontakt:

Re: wreszcie

#1026

Post napisał: kamar » 13 sty 2024, 09:19

IMPULS3 pisze:
13 sty 2024, 08:21
tylko pytanie czy pociągiem czy swoim samochodem za kierownicą? :P
Dla mnie nie ma pytania. No chyba, że zwiedzanie to spacer po Krupówkach czy kolejka na Gubałówkę.
A te dziesiątki starych cerkwi czy drewnianych kościółków po drodze ?


szopenn
ELITA FORUM (min. 1000)
ELITA FORUM (min. 1000)
Posty w temacie: 381
Posty: 1945
Rejestracja: 21 gru 2015, 11:22
Lokalizacja: Lublin

Re: wreszcie

#1027

Post napisał: szopenn » 13 sty 2024, 10:27

amator7 pisze:ty naprawdę wierzysz w to prawo o którym wciąż tu wspominasz?


może doczekasz się pewnego dnia że twoi wybrańcy stworzą prawa i prawo, też zadam ci to samo pytanie, czy w to prawo wierzysz.

żukowska to jest intelektualny odpowiednik anny zalewskiej z pisu.... ale mniejsza. Różnica między lemingiem pisowskim a np lemingiem takim jak mną, jest taka, że jeśli pisowcowi pokażesz coś tego rodzaju w wykonaniu ich ekipy, to nigdy nie przyzna Ci racji i jeszcze będzie bronić - tux case.

Jeśli chodzi o rozmowę nazwij to sobie jak chcesz, ale np ze mną - to ja ci przyznaje racje, łapy upier*** bo niczym się to nie różni. Jednak jaki jest cel polityczny? bo wiadomo jakie są koszty. No taki żeby to co w neo obsadzać swoimi i gonić pisowców. A czy lepiej byłoby gdyby na dzień dobry zaorali?? No nie wiem czy byłoby lepiej, miałbyś kolejne marsze legionów maryjnych co stanowiło by pożywkę dla pisowskich opasłych świń.
Chyba żaden poseł w konfederacji nie był typowany na członka KRS, więc nie wiadomo co by było gdyby.. uważasz, żeby się nie skusił? Np taki wipler, który chyba był już wszędzie. Zresztą, gdzie oni tam do krs jak oni wolą świeczniki i zabawy z gaśnicą, żeby trafić do swojego elektoratu. Zresztą obudź się, odsyłasz ludzi do latarnika, a weź mi powiedz dlaczego wasze poparcie maleje z dnia na dzień? Ja nie widzę żeby KO was zaszczuwała tak jak np PIS robił to z gowinowcami swego czasu. NIkt wam świni nie podkłada a jednak tego poparcia nie potraficie utrzymać i skapitalizować. To co jest nie tak? Ludzie głupi czy niemcy nie pozwalajo? Sami się zaoraliście..

PS. no gdzie za pisu taki artykuł:
https://businessinsider.com.pl/gospodar ... du/pxe8dbd

Zaraz by gazetę wykupili i byłaby państwowa broniąca racji polskich..


atom1477
Lider FORUM (min. 2000)
Lider FORUM (min. 2000)
Posty w temacie: 295
Posty: 2831
Rejestracja: 21 kwie 2011, 10:58
Lokalizacja: ::

Re: wreszcie

#1028

Post napisał: atom1477 » 13 sty 2024, 11:24

Powodem jest to że zamiast zajrzeć do latarnika, to powtarza się tylko w koło że się kompromitują i ze poparcie spada.
Czyli myli się przyczynę ze skutkiem (spadek poparcia jest skutkiem, a nie przyczyną).


IMPULS3
Lider FORUM (min. 2000)
Lider FORUM (min. 2000)
Posty w temacie: 60
Posty: 7549
Rejestracja: 25 gru 2010, 21:55
Lokalizacja: LUBELSKIE

Re: wreszcie

#1029

Post napisał: IMPULS3 » 13 sty 2024, 11:27

kamar pisze:A te dziesiątki starych cerkwi czy drewnianych kościółków po drodze ?

To zależy jaka to podróż. Czy tylko do celu czy zwiedzanie wszystkiego po drodze. Zawsze mozna sobie robic przerwy i wysiadać na jakimś dworcu po drodze a dla tych co chcą sobie lepiej zwiedzić okolicę to mogą ze sobą wziąć rowerek. :)
Ogólnie muszę jedną rzecz powiedzieć. Zawsze jeżdziłem samochodem/motocyklem , a le od kilku lat jeżdzę też rowerem i z poziomu roweru okolice które wcześniej wydawało mi się że je znam okazują się zupełnie innymi okolicami. Mam na mysli to że samochodem jeżdzimy zazwyczaj tylko po główniejszych drogach, natomiast rowerem wręcz przeciwnie-wybieramy drogi z mniejszym ruchem.
I żarty żartami, ale to pokazuje też że nie ma złotego środka i dopiero zmieszanie tego wszystkiego powoduje to ze widać pełny obraz.


drzasiek90
ELITA FORUM (min. 1000)
ELITA FORUM (min. 1000)
Posty w temacie: 237
Posty: 1799
Rejestracja: 25 kwie 2016, 11:58
Lokalizacja: Jodlowa
Kontakt:

Re: wreszcie

#1030

Post napisał: drzasiek90 » 13 sty 2024, 11:27

Lubię Mazurka bo nie liza du** jednym czy drugim ale jedzie po wszystkich równo.
Nie wiem jakie gość ma poglądy, ale nie ma dla niego znaczenia PiS, Lewica czy inne Tuski, każdego przemagluje.
szopenn pisze:
13 sty 2024, 10:27
Chyba żaden poseł w konfederacji nie był typowany na członka KRS, więc nie wiadomo co by było gdyby.. uważasz, żeby się nie skusił?
Na pewno by się skusił.
Tylko nie wiem/nie pamiętam (albo mi umknęło) jaką opinię o KRS mieli konfederaci (a teraz szukać mi się nie chce).
Bo w tym cyrku o to chodzi, że aktualnie rządzący, gdy byli w opozycji nie uznawali KRS i domagali się likwidacji, natomiast zaraz po objęciu władzy obsadzili tam swoich i teraz już jest fajnie.
szopenn pisze:
13 sty 2024, 10:27
Zresztą, gdzie oni tam do krs jak oni wolą świeczniki i zabawy z gaśnicą, żeby trafić do swojego elektoratu. Zresztą obudź się, odsyłasz ludzi do latarnika, a weź mi powiedz dlaczego wasze poparcie maleje z dnia na dzień?
Właśnie przez takie świeczniki.
Właśnie dlatego, że większość ludzi konfederację kojarzy tylko z braunem i korwinem, bo tylko ich wybryki są im wciskane podczas czytania/oglądania propagandowych informacji jednej czy drugiej strony.

Akcja z gaśnicą była kiepska ale pokazuje pewien trend. Krzyże trzeba zdejmować ale chanuki świętować można?
Jak myślisz, co by te wszystkie lewaki wyprawiały gdyby braun zaczął odprawiać na korytarzu drogę krzyżową? Myślę, że wybuchłoby wielkie poruszenie (może bez gaśnicy) ale efektem byłoby przyznanie racji lewakom.
szopenn pisze:
13 sty 2024, 10:27
NIkt wam świni nie podkłada a jednak tego poparcia nie potraficie utrzymać i skapitalizować. To co jest nie tak? Ludzie głupi
Większość ludzi nawet nie zna poglądów, nawet nie wiedzą co to za partia.
Myślą, że to Korwin i jego szowinistyczne teksty.
A media wogóle ich nie pokazują w takim sensie, aby mogli cokolwiek przedstawić sami. Pokazują tylko ich przez pryzmat własnych interesów.
A potem przychodzą wybory i nawet część z tych którzy popierają i tak idą zagłosować na PiS lub PO bo lubią znany smród.

ODPOWIEDZ Poprzedni tematNastępny temat

Wróć do „Na luzie”