Pomoc w wyborze zasilacza trójkanałowego.

Na tym forum rozmawiamy o elektronice nie związanej bezpośrednio z tematem CNC
Awatar użytkownika

Autor tematu
Rafalgl
ELITA FORUM (min. 1000)
ELITA FORUM (min. 1000)
Posty w temacie: 11
Posty: 1223
Rejestracja: 24 gru 2020, 01:43

Pomoc w wyborze zasilacza trójkanałowego.

#1

Post napisał: Rafalgl » 13 gru 2023, 21:07

Poszukuję zasilacza laboratoryjnego 3 kanałowego, liniowego. Dość dobrze wygladają w przedziale do 1000zł 2 modele firmy Stamos i nie wiem za bardzo który wybrać. Reszta z tego co widziałem (zhaoxin, yihua, long wei itp) w wiekszosci sprawia wrażenie taniej chińskiej tandety, niemalże chałupniczej roboty, lub czegoś im brakuje.

Z tego co zauważyłem różnią się one jedynie tym, że jeden ma gniazdo USB i RS232.
Oto one:
https://allegro. pl/oferta/zasilacz-laboratoryjny-stamos-s-ls-117-12699189620

https://allegro. pl/oferta/zasilacz-laboratoryjny-0-30-v-0-5-a-dc-trzy-kanaly-12725176494

Nie wiem czy będzie mi to potrzebne, wolę założyć że tak, więc skłaniam się ku pierwszemu, choć drugi wygląda na lepiej (funkcjonalnej) wykonany przynajmniej na zdjęciach.

Jest taka kwestia, że jeden ma 300 a drugi 550w, ale wyjściowe parametry mają takie same, wiec nie wiem jak mam na to patrzeć, czyżby jeden tracił więcej mocy na ciepło, czy może na jakieś przydatne funkcje? Który byście brali, ten "mocniejszy" czy wydajniejszy? Dodam że na prądzie nie zamierzam oszczędzać, jeśli mam mieć lepsze wygładzenie i stabilizację lub nawet wygodę użytkowania, kosztem zużycia mocy, to tym bardziej. Będę ich używał do zasilania płytki stykowej i projektów Arduino. Może mieliście w rękach te zasilacze?

No i wazne pytanie - czy oba z tych zasilaczy można polączyć w celu uzyskania napięcia symerycznego (na zasadzie - jeden kanał plus do masy, drugi minus do masy)?

Dodane 20 minuty 54 sekundy:
Widzę że jeden ma mniejsze tętnienia ale jest prawie 2x większy a ja mam mało miejsca. To teraz już w ogóle mam dylemat...


Kto pyta, nie błądzi.


zwyczajny
Specjalista poziom 1 (min. 100)
Specjalista poziom 1 (min. 100)
Posty w temacie: 1
Posty: 221
Rejestracja: 25 gru 2017, 16:26

Re: Pomoc w wyborze zasilacza trójkanałowego.

#2

Post napisał: zwyczajny » 14 gru 2023, 20:40

Rafalgl pisze:Będę ich używał do zasilania płytki stykowej i projektów Arduino.

Nie strzela się do wróbelka z armaty!
Do arduino styknie: HLK-PM01 lub kit avt5785 czy też różne inne zasilacze impulsowe. Jeśli potrzebny jest podgląd napięcia to są przetwornice z wyświetlaczami https://www.aliexpress.com/item/32641647470.html i również różnokolorowe wyświetlacze jak to: https://www.aliexpress.com/item/32757784720.html

Na płytkę stykową też masz nakładkę z zasilaczem 5V/3.3V - https://www.aliexpress.com/item/1005004988341427.html

Awatar użytkownika

Autor tematu
Rafalgl
ELITA FORUM (min. 1000)
ELITA FORUM (min. 1000)
Posty w temacie: 11
Posty: 1223
Rejestracja: 24 gru 2020, 01:43

Re: Pomoc w wyborze zasilacza trójkanałowego.

#3

Post napisał: Rafalgl » 15 gru 2023, 13:17

Ale Arduino to tylko jedno główne zastosowanie, a będą i inne. Chce zasilacz kupić na jego poczet, nie ukrywam, ale przyda mi się on częściej. To o czym mówisz już od dawna posiadam, przetwornic i zasilaczy mam na stanie mnóstwo, jednak zależy mi na czymś bardziej uniwersalnym i mocnym (Arduino będzie niekiedy sterować poprzez tranzystory wyższymi napięciami niż 3.3 i 5v). Ale raz, że to mało wygodne za każdym razem szukać odpowiednich, dwa że robi się zaraz bałagan, a ja i tak mam wieczny bajzel w pokoju. Mam ponadto dużą płytkę stykową, z 4 zaciskami bananowymi na kable z zasilacza, dlatego szukam czegoś co ma 3 kanały plus wspólna masa. Nie mówię że wykorzystam ją w pełni ale na większej jest mi po prostu wygodniej, łatwiej się połapać i jakościowo lepsza niż te "zwykłe", ma ona pewniejsze styki.
Kto pyta, nie błądzi.

Awatar użytkownika

Autor tematu
Rafalgl
ELITA FORUM (min. 1000)
ELITA FORUM (min. 1000)
Posty w temacie: 11
Posty: 1223
Rejestracja: 24 gru 2020, 01:43

Re: Pomoc w wyborze zasilacza trójkanałowego.

#4

Post napisał: Rafalgl » 15 gru 2023, 23:02

Pytanie nieaktualne, już zamówiłem - ten "gorszy" i mniejszy. Zadecydował rozmiar oraz - powód dość prozaiczny - brak opcji paczkomat u tego drugiego sprzedawcy. Wiem, że może to błahostka, ale jak mam się użerać z kurierem, ryzykować zaginięcie/uszkodzenie drogiej paczki, to podziękowałem. Takie formy dostawy tylko w ostateczności.
Kto pyta, nie błądzi.


Robert_K
ELITA FORUM (min. 1000)
ELITA FORUM (min. 1000)
Posty w temacie: 1
Posty: 1128
Rejestracja: 15 sie 2017, 08:03
Lokalizacja: Podkarpacie

Re: Pomoc w wyborze zasilacza trójkanałowego.

#5

Post napisał: Robert_K » 16 gru 2023, 00:26

Rafalgl pisze:jak mam się użerać z kurierem, ryzykować zaginięcie/uszkodzenie drogiej paczki,


Być może zburzę Twój porządek świata ale uwaga - paczki do paczkomatów również dostarczają kurierzy i to zazwyczaj ci sami, którzy doręczają paczki do domów.
To nie jest tak że jak zamówisz paczkę do paczkomatu to sprzedający po robocie siada w auto i wiezie ją do wybranego przez Ciebie paczkomatu uważając żeby czegoś nie uszkodzić.

Pozdrawiam.

Awatar użytkownika

Autor tematu
Rafalgl
ELITA FORUM (min. 1000)
ELITA FORUM (min. 1000)
Posty w temacie: 11
Posty: 1223
Rejestracja: 24 gru 2020, 01:43

Re: Pomoc w wyborze zasilacza trójkanałowego.

#6

Post napisał: Rafalgl » 17 gru 2023, 22:06

I co z tego, paczkomat jest przynajmniej monitorowany i zamknięty na głucho. Mam informacje o doreczeniu i 2 dni na odbior oraz możliwość przedłużenia jednym smsem. A kurier potrafi nie przyjechać w pasującym terminie, potem moja paczka walą się kolejny dzień po magazynie, zdarzyło się też że byłem przez kuriera szantażowany, tzn kazał być o tej i o tej, albo wpisuje odmowa przyjęcia i zwraca paczkę do nadawcy. Nieraz trafiła mi się paczka wciśniętą na chama do skrzynki na listy. Zresztą pracowałem 7 lat w poczcie, przez chwilę też w Schenkerze i wiem jak to wygląda. Nawet awiz nie zostawiają, potem lataj człowieku na pocztę i pytaj czy może nie było jakiejś paczki.
Kto pyta, nie błądzi.


drzasiek90
ELITA FORUM (min. 1000)
ELITA FORUM (min. 1000)
Posty w temacie: 1
Posty: 1862
Rejestracja: 25 kwie 2016, 11:58
Lokalizacja: Jodlowa
Kontakt:

Re: Pomoc w wyborze zasilacza trójkanałowego.

#7

Post napisał: drzasiek90 » 19 gru 2023, 10:41

Masz jakieś dziwne doświadczenia. Może się wykłócasz z kurierami i nie traktują cię poważnie?
Do paczkomatu paczkę również wiezie kurier i również może nie wyrobić się w terminie i paczka wróci na magazyn.
Do paczkomatu kurier również może paczkę upychać na siłę, a na magazynie paczka do paczkomatu jest traktowana tak samo jak ta do doręczenia pod adres.
Każdy zamawia jak chce i jak mu wygodnie. Ale stwierdzenie, że wybierasz paczkomat aby nie ryzykować zagięcia/uszkodzenia drogiej paczki jest zupełnie pozbawione sensu.


pukury
Lider FORUM (min. 2000)
Lider FORUM (min. 2000)
Posty w temacie: 1
Posty: 7643
Rejestracja: 23 lis 2004, 22:41
Lokalizacja: kraków

Re: Pomoc w wyborze zasilacza trójkanałowego.

#8

Post napisał: pukury » 19 gru 2023, 10:53

Hej.
A ja wybieram paczkomat tylko dlatego - nie muszę " kiblować" w domu cały dzień i czekać na kuriera.
Idę kiedy chcę ( mogę) i odbieram.
pzd.
Mane Tekel Fares


cawboy
Specjalista poziom 2 (min. 300)
Specjalista poziom 2 (min. 300)
Posty w temacie: 1
Posty: 453
Rejestracja: 13 mar 2021, 18:23
Lokalizacja: Bydgoszcz

Re: Pomoc w wyborze zasilacza trójkanałowego.

#9

Post napisał: cawboy » 19 gru 2023, 17:07

Ja też tylko paczkomat, raz miałem sytuację że siedziałem cały dzień w chałupie, czekałem na kuriera....nie dojechał, za to napisał że odmówiłem przyjęcia towaru. Dzwonie, kłótnia, mówię mam kur.a monitoring i żadnego śladu typa..."szanowny" idiota zjawił się na 2 dzień z pretensjami, że skargę złożyłem...
Krak.

Awatar użytkownika

pitsa
Moderator
Lider FORUM (min. 2000)
Lider FORUM (min. 2000)
Posty w temacie: 1
Posty: 4774
Rejestracja: 13 wrz 2008, 22:40
Lokalizacja: PL,OP

Re: Pomoc w wyborze zasilacza trójkanałowego.

#10

Post napisał: pitsa » 20 gru 2023, 12:04

Jest fajny zasilacz pasujący do najmniejszej przegródki paczkomatu: MDP P906 ;-)
zachowanie spokoju oznacza zdolności do działania
ᐃ 🜂 ⃤ ꕔ △ 𐊅 ∆ ▵ ߡ

ODPOWIEDZ Poprzedni tematNastępny temat

Wróć do „Elektronika ogólna”