frezarka DMU 50T

jakie oprogramowanie

Dyskusje o frezarkach typu Deckel

Autor tematu
przemke
Nowy użytkownik, używaj wyszukiwarki
Nowy użytkownik, używaj wyszukiwarki
Posty w temacie: 2
Posty: 2
Rejestracja: 05 wrz 2023, 09:12

frezarka DMU 50T

#1

Post napisał: przemke » 05 wrz 2023, 11:43

Na firme wjechala u nas z Niemiec taka używana frezarka. Jestem laikiem w temacie ale zdelegowano mi wywiad, może ktoś podpowie:
1. Jakie oprogramowanie z tym współpracuje przez port COM i jak je uzyskać.
2. Czy adapter COM-USB będzie łączył się z tym połączony z klasycznym kablem COM (kabel jest zakończony 9pin, adapter z 9pin na usb) czy lepiej użyć starego lapka np. na windowsXP – (o ile oprogramowanie jest zgodne)?

Dodane 2 godziny 7 minuty 48 sekundy:
Edit: system na frezarce to Sinumerik 810d




Robert_K
ELITA FORUM (min. 1000)
ELITA FORUM (min. 1000)
Posty w temacie: 1
Posty: 1113
Rejestracja: 15 sie 2017, 08:03
Lokalizacja: Podkarpacie

Re: frezarka DMU 50T

#2

Post napisał: Robert_K » 05 wrz 2023, 12:33

Możesz próbować przejściówką ale nie każda się połączy, nie wiem od czego to zależy. Pewniejszy będzie laptop z portem COM.

Oprogramowanie to V24 albo Winpcin. Przed wgraniem czegokolwiek potrzebne jest ustawienie takich samych parametrów transmisji na maszynie i na komputerze.

Pozdrawiam.


Autor tematu
przemke
Nowy użytkownik, używaj wyszukiwarki
Nowy użytkownik, używaj wyszukiwarki
Posty w temacie: 2
Posty: 2
Rejestracja: 05 wrz 2023, 09:12

Re: frezarka DMU 50T

#3

Post napisał: przemke » 06 wrz 2023, 10:40

Robert_K pisze:
05 wrz 2023, 12:33
Możesz próbować przejściówką ale nie każda się połączy, nie wiem od czego to zależy. Pewniejszy będzie laptop z portem COM.

Oprogramowanie to V24 albo Winpcin. Przed wgraniem czegokolwiek potrzebne jest ustawienie takich samych parametrów transmisji na maszynie i na komputerze.

Pozdrawiam.
Dzięki za odzew! Te programy działaja na windows XP? Na win7 widzę, że winpcin tak ale nie wiem co ewentualnie zainstalowac na starym lapku.
"V24" jest zbyt ogólne, są inne programy nie wiem co i skąd ściągnąć?

Jest gdzieś jakaś baza wiedzy na sieci dotycząca współpracy takkiej frezarki z takim oprogramowaniem?

ODPOWIEDZ Poprzedni tematNastępny temat

Wróć do „Frezarki Deckel, Maho, Aciera, Abene ”