Chat gpt pisze g-cody

Tu można porozmawiać na dowolny temat nie koniecznie związany z tematyką maszyn i CNC

lepi
ELITA FORUM (min. 1000)
ELITA FORUM (min. 1000)
Posty w temacie: 2
Posty: 1450
Rejestracja: 09 lip 2012, 20:34
Lokalizacja: Poznań

Re: Chat gpt pisze g-cody

#21

Post napisał: lepi » 31 lip 2023, 06:43

"Wolę prawdziwą głupotę od sztucznej inteligencji, tę pierwszą znam, drugiej nie."
Nie pamiętam autora.



Awatar użytkownika

bartuss1
Lider FORUM (min. 2000)
Lider FORUM (min. 2000)
Posty w temacie: 5
Posty: 8458
Rejestracja: 05 kwie 2006, 17:37
Lokalizacja: Kędzierzyn - Koźle
Kontakt:

Re: Chat gpt pisze g-cody

#22

Post napisał: bartuss1 » 31 lip 2023, 07:27

kamar pisze:Lepsza sztuczna niż żadna


hehe
https://www.etsy.com/pl/shop/soltysdesign


atom1477
Lider FORUM (min. 2000)
Lider FORUM (min. 2000)
Posty w temacie: 11
Posty: 2839
Rejestracja: 21 kwie 2011, 10:58
Lokalizacja: ::

Re: Chat gpt pisze g-cody

#23

Post napisał: atom1477 » 31 lip 2023, 07:50

tuxcnc pisze:
30 lip 2023, 17:25
Pewnie i tak nie zrozumiesz, ale coś wyjaśnię.
Otóż większość programów w Arduino IDE zaczyna się od czegoś w rodzaju

Kod: Zaznacz cały

int LED_PIN = 13;
co formalnie jest błędem, bo numer pinu nie jest zmienną.
Tuxcnc się tutaj myli.
Taki zapis jest poprawny nawet formalnie. Tylko tux nie zrozumiał kontekstu tego zapisu.
Ten zapis nie ustawia numeru pinu na konkretną wartość (to jest niemożliwe), tylko ustawia zmienną na wartość pinu do jakiego chcemy się dostać. To różnica.

Wracając do tematu. Wiele osób tutaj powiedziało że AI jest do pewnych rzeczy, a do pewnych nie.
Nie zgodzę się. Nikt nigdy nie mówił do czego ono jest a do czego nie jest. Ani do czego się nadaje a do czego nie.
Ono jest do wszystkiego. Co najwyżej ktoś może nie umieć go do tego użyć, albo to AI jeszcze słabo sobie z tym czymś radzi. Ale to jeszcze nie przesądza że jest nie do tego.
Póki co mamy (normalni ludzie) do dyspozycji tylko AI w wersji do jakiej nam łaskawie dano dostęp. Czyli nietrudno się domyśleć, że w niskiej.
Więc nie mamy nawet możliwości zweryfikować czy się obecnie do czegoś nadaje czy nie.
To że sobie sprawdzisz że wersja 3.5 nie daje rady z pisaniem kodu, nijak nie świadczy o tym że się do tego nie nadaje. Bo może wersja 4 daje sobie radę? A obecnie jest już chyba wersja 6.
Dla ludu pracującego miast i wsi mamy ciągle jednak dostępną tylko wersję 3.5.
Oczywiście nie wiadomo jak duże są różnice pomiędzy tymi wersjami, no ale jakieś na pewno są.
Moim zdaniem AI już dawno jest na tak wysokim poziomie że może robić cuda. I je robi. Tylko my o tym nie wiemy bo każdy właściciel AI używa go w pierwszej kolejności do swoich własnych celów. A jednym z celów jest nie ujawnianie informacji do czego go używa.
Po co udostępniać AI do tworzenia wynalazków? Niech najpierw to AI narobi wynalazków mi.
Po co udostępniać AI do pisania kodów? Niech najpierw napisze trochę kodów dla mnie (na sprzedaż).
Po do ujawniać informację że używam AI do tworzenia wynalazków? Nie jest to nielegalne, ale budzi wątpliwości co do autorstwa wynalazków (mogły by być problemy z opatentowaniem). Lepiej nie mówić kto robi wynalazki, i patentować je tak jakby je stworzył człowiek.
Tak myślą właściciele AI (nie ważne czy prywatni czy państwowi), i jest to zupełnie normalne i zrozumiałe.

Awatar użytkownika

bartuss1
Lider FORUM (min. 2000)
Lider FORUM (min. 2000)
Posty w temacie: 5
Posty: 8458
Rejestracja: 05 kwie 2006, 17:37
Lokalizacja: Kędzierzyn - Koźle
Kontakt:

Re: Chat gpt pisze g-cody

#24

Post napisał: bartuss1 » 31 lip 2023, 08:30

Za pare lat sie okaże kto będzie sie przebranżawiał na pucybuta z braku pracy w zawodzie.
https://www.etsy.com/pl/shop/soltysdesign


atom1477
Lider FORUM (min. 2000)
Lider FORUM (min. 2000)
Posty w temacie: 11
Posty: 2839
Rejestracja: 21 kwie 2011, 10:58
Lokalizacja: ::

Re: Chat gpt pisze g-cody

#25

Post napisał: atom1477 » 31 lip 2023, 08:35

Brak pracy nie będzie problemem.
Problemem będzie brak zarobków.

Brak pracy to mamy już teraz. Ludzie siedzą w "robocie", a nic tam nie robią. A kasę biorą.
AI też trochę zmieniło. Znajomi już korzystają, co zmniejszyło im ilość pracy do wykonania.
I jakoś nie narzekają że pracy jest mniej. Bo nie o pracę tu chodzi, ale o zarobki z niej.


IMPULS3
Lider FORUM (min. 2000)
Lider FORUM (min. 2000)
Posty w temacie: 8
Posty: 7549
Rejestracja: 25 gru 2010, 21:55
Lokalizacja: LUBELSKIE

Re: Chat gpt pisze g-cody

#26

Post napisał: IMPULS3 » 01 sie 2023, 07:58

Zapytałem o prognozę pogody na niedzielę i nie potrafi mi odpowiedzieć. Czyli coś nie wszystkie dane jeszcze potrafi przetworzyć. To Google lepiej sobie z tym radzi.
I tak patrząć to ta sztuczna niby daje lepszą jedną konkretną odpowiedz na jakieś pytanie ale Google daje tych odpowiedzi wiecej i można sobie cos tam wybrać. Choć Google też podobno jest coś tam wspomagane.

Awatar użytkownika

bartuss1
Lider FORUM (min. 2000)
Lider FORUM (min. 2000)
Posty w temacie: 5
Posty: 8458
Rejestracja: 05 kwie 2006, 17:37
Lokalizacja: Kędzierzyn - Koźle
Kontakt:

Re: Chat gpt pisze g-cody

#27

Post napisał: bartuss1 » 01 sie 2023, 08:15

Nie wiem czy tak po całym kraju ale u nas w wypizdowie wielkim ani roboty ani kasy. Fizyczną na miimum nawet cięzko dostać. Ja mam jeszcze bardziej pod górke, bo ze wzgledu na słuch wszedzie mnie spławiają hehe. I ch wi co tu robić żeby zarobić. Jeszcze ta ai do szczescia potrzebna.
https://www.etsy.com/pl/shop/soltysdesign


atom1477
Lider FORUM (min. 2000)
Lider FORUM (min. 2000)
Posty w temacie: 11
Posty: 2839
Rejestracja: 21 kwie 2011, 10:58
Lokalizacja: ::

Re: Chat gpt pisze g-cody

#28

Post napisał: atom1477 » 01 sie 2023, 08:43

IMPULS3 pisze:
01 sie 2023, 07:58
Zapytałem o prognozę pogody na niedzielę i nie potrafi mi odpowiedzieć. Czyli coś nie wszystkie dane jeszcze potrafi przetworzyć. To Google lepiej sobie z tym radzi.
Nie wiem czy piszesz poważnie, ale jak tak to mocno nie zrozumiałeś jak działa AI.
Podstawowe pytanie: jakie dane jej podałeś? No bo piszesz że nie wszystkie dane potrafi przetworzyć.

Awatar użytkownika

JacekBelof
Specjalista poziom 2 (min. 300)
Specjalista poziom 2 (min. 300)
Posty w temacie: 3
Posty: 537
Rejestracja: 02 gru 2018, 22:25
Lokalizacja: Tarnów MP
Kontakt:

Re: Chat gpt pisze g-cody

#29

Post napisał: JacekBelof » 01 sie 2023, 09:46

atom1477 pisze:
01 sie 2023, 08:43
IMPULS3 pisze:
01 sie 2023, 07:58
Zapytałem o prognozę pogody na niedzielę i nie potrafi mi odpowiedzieć. Czyli coś nie wszystkie dane jeszcze potrafi przetworzyć. To Google lepiej sobie z tym radzi.
Nie wiem czy piszesz poważnie, ale jak tak to mocno nie zrozumiałeś jak działa AI.
Podstawowe pytanie: jakie dane jej podałeś? No bo piszesz że nie wszystkie dane potrafi przetworzyć.
Cóż... tak jak pisałem: AI jest tylko narzędziem i jak każde narzędzie jest tylko tak dobre jak osoba je obsługująca.
Seria, w moim wykonaniu, to dwie sztuki, w tym jedna w odbiciu lustrzanym. :lol:


IMPULS3
Lider FORUM (min. 2000)
Lider FORUM (min. 2000)
Posty w temacie: 8
Posty: 7549
Rejestracja: 25 gru 2010, 21:55
Lokalizacja: LUBELSKIE

Re: Chat gpt pisze g-cody

#30

Post napisał: IMPULS3 » 01 sie 2023, 10:03

atom1477 pisze:Podstawowe pytanie: jakie dane jej podałeś? No bo piszesz że nie wszystkie dane potrafi przetworzyć.

Bawię się zadając różne pytania z różnych dziedzin i patrzę na wyniki. I o ile nawet na banalne pytania o genezę jakiegoś imienia dostaję poprawną odpowiedz to o pogodę już nie dostałem.
Rozumiem że pytania o działania matematyczne są proste jak drut, pisanie g-kodu też w miarę odo ogarnięcia bo to to samo, ale na inne pytania nie jest tak słodko póki co.
A zadałem to tak:
jak bedzie pogoda w tę niedziele w województwie lubelskim
ChatGPT+:
Przepraszam, ale jako asystent języka polskiego, nie mam możliwości śledzenia bieżącej pogody. Sugeruję sprawdzić prognozę pogody na stronach internetowych, w aplikacji mobilnej lub skonsultować się z lokalnymi źródłami informacji, takimi jak serwisy meteorologiczne czy telewizja. W ten sposób będziesz miał najświeższe dane na temat pogody w województwie lubelskim w niedzielę.

Wiec skoro na pytanie o geneze imenia potrafi zebrać odpowiednie informacje to dlaczego o pogodzie nie potrafi mi napisać ze np. przewiduje deszcz?

ODPOWIEDZ Poprzedni tematNastępny temat

Wróć do „Na luzie”