Limit osi

Dyskusje na temat systemu Heidenhaina

Autor tematu
majo5555
Znawca tematu (min. 80)
Znawca tematu (min. 80)
Posty w temacie: 3
Posty: 90
Rejestracja: 26 paź 2015, 18:01
Lokalizacja: Kielce

Limit osi

#1

Post napisał: majo5555 » 23 cze 2023, 11:22

Witam!!!!
Pracuje aktualnie na maszynie rodzimej produkcji DEFUM, HH 415, 5 osi (X,Y,Z,W,B). Mam pytanie: czy ktoś pamięta który parametr odpowiada za bezpieczną odległość od stołu osi Y oraz W(kolumna)??? Standardowo podjazd do stołu na zbyt niskim Y powoduje załączenie obwodu bezpieczeństwa więc muszę pracować na dużym wysięgu osi Z (Pinoli). Zapomniałem co trzeba było zrobić aby ten limit pominąć/zmienić. Poza tym mam wrażenie, że same MP parametry w tej maszynie są bardzo okrojone (w sensie jest ich bardzo mało). Ale to mało istotne mam wrażenie. Z góry dzięki za pomoc.
Pozdrawiam!!!!




skiba1
Nowy użytkownik, używaj wyszukiwarki
Nowy użytkownik, używaj wyszukiwarki
Posty w temacie: 2
Posty: 5
Rejestracja: 13 cze 2023, 23:35

Re: Limit osi

#2

Post napisał: skiba1 » 24 cze 2023, 22:52

łapka>> MOD >>> obszar przemieszczenia chyba tak to jest w HH 4xx
ale i tak dziwne bo powinna być jakaś ''pierwsza'' krancowka która zatrzyma ruch dopiero po przejechaniu jej jest ta awaryjna ostatnia :?


Autor tematu
majo5555
Znawca tematu (min. 80)
Znawca tematu (min. 80)
Posty w temacie: 3
Posty: 90
Rejestracja: 26 paź 2015, 18:01
Lokalizacja: Kielce

Re: Limit osi

#3

Post napisał: majo5555 » 25 cze 2023, 10:02

Obszary przemieszczania są 3 w MP. Jednym z nich jest ten o ktorym napisałeś. Ale żaden z nich nie odpowiada za to zabezpieczenie. Tak jak pisałem na "moje oko" ogólnie jest mało tych MP więc może są gdzieś parametry producenta maszyny które za to odpowiadają. W praktyce wygląda to tak ,że kolumna (oś W) jest powiedzmy 300 mm od stołu ale mimo wszystko nie mogę dojechać nią czy też osią Y bo wyskakuje info o "kolizji". Czyli sama maszyna nie widzi/czyta położenia stołu. Na stałe jest gdzieś zapisane,że np.: stół jest w 45 stopniach i może nastąpić kolizja. Oczywiście jeśli wyjadę osią Y wystarczająco wysoko nad stół kolumna dojeżdża na minimalną odległość (czyli swoją standardową krancowkę). Wtedy wrzecionem (kolumną ) jestem powiedzmy na 200 mm "w stole". Ta maszyna to wytaczarka o czym nie napisałem ale to chyba oczywiste czytając mój opis jakie posiada osie.


skiba1
Nowy użytkownik, używaj wyszukiwarki
Nowy użytkownik, używaj wyszukiwarki
Posty w temacie: 2
Posty: 5
Rejestracja: 13 cze 2023, 23:35

Re: Limit osi

#4

Post napisał: skiba1 » 25 cze 2023, 13:22

hmm tak jakby opcja jakaś 3d włączona ? może maszyna myśli że ma przystawkę jakąś założoną ?


Autor tematu
majo5555
Znawca tematu (min. 80)
Znawca tematu (min. 80)
Posty w temacie: 3
Posty: 90
Rejestracja: 26 paź 2015, 18:01
Lokalizacja: Kielce

Re: Limit osi

#5

Post napisał: majo5555 » 25 cze 2023, 17:03

Maszyna jedynie co miała to 3 palety (stoły). Żadnej głowicy,przystawki czy innych udogodnień nie było od momentu kupna. Cykli 19, funkcji M128, czy też opcji 3D Rot również nigdy nie było i nie zostały zakupione.


Arias2
Specjalista poziom 2 (min. 300)
Specjalista poziom 2 (min. 300)
Posty w temacie: 1
Posty: 566
Rejestracja: 29 lip 2007, 10:49
Lokalizacja: wieluń-eslov

Re: Limit osi

#6

Post napisał: Arias2 » 27 cze 2023, 19:30

Nie pamiętam numerów MP ale jak będziesz jechał w dół to znajdziesz powtarzające się parametry dla XYZ,
będzie kilka bo odpowiadają za przejazd maksymalny odpowiednia dla jazdy automatycznej jak i ręcznej.
Parametry są dostępne pod MOD po podaniu hasła, gdzieś tu na forum są odpowiednie hasła do wszystkiego.

ODPOWIEDZ Poprzedni tematNastępny temat

Wróć do „Heidenhain”