tekst w solidworks


Autor tematu
Bogdan_Celtic
Sympatyk forum poziom 2 (min. 50)
Sympatyk forum poziom 2 (min. 50)
Posty w temacie: 2
Posty: 56
Rejestracja: 17 cze 2007, 17:46
Lokalizacja: z kraju

tekst w solidworks

#1

Post napisał: Bogdan_Celtic » 21 paź 2008, 15:33

witam mam problem z tekstem w sw a mianowicie po napisaniu jakiegos tekstu i wybraniu rodzaju czcionki zapisuje ten rysunek czesci i nastpenie robie z niego rysunek bowiem z rysunku tworze dxf na program autocad i tutaj mam problem bowiem w autocadzie pojawia sie mnostwo liń szczegolnie na łukach probowalem wiele razy zmieniac cos ale nadal to samo .Pisze to wszystko bowiem pracuje na hurco maszynach i tam potrzebny mi jest ten dxf zeby naprzyklad zorbic ładny grawer ale podczas tworzenia programu jak klikam na łuk np jakiejs litery poprostu zatrzymuje sie na jednej z liń i dalej nie zaznacza mi łańcuhcowo . Moze ktos z was wie jak to zrobic ze po zapisaniu takiego napisu na dxf format nie bylo setki liń. Dziękuje pozdrawiam



Tagi:

Awatar użytkownika

DZIKUS
ELITA FORUM (min. 1000)
ELITA FORUM (min. 1000)
Posty w temacie: 1
Posty: 1243
Rejestracja: 10 kwie 2005, 14:18
Lokalizacja: STALOWA WOLA W-WA
Kontakt:

#2

Post napisał: DZIKUS » 21 paź 2008, 20:34

zapisz jako dwg, jesli sie da. identyczny problem wystepuje przy zapisywaniu dxf w correllu, ktory nie posiada mozliwosci zapisu w dwg.
-mamo, czy jestem Twoją małą księżniczką?
-nie, nie jesteś synu

Awatar użytkownika

bildder
ELITA FORUM (min. 1000)
ELITA FORUM (min. 1000)
Posty w temacie: 1
Posty: 1125
Rejestracja: 03 sie 2007, 08:32
Lokalizacja: W-wa
Kontakt:

#3

Post napisał: bildder » 22 paź 2008, 11:40

Teks w Solidworksie to po prostu splajny, i linie. Lukow raczej nie uswiadczy, wiec skoro chodzi o model 2d a nie 3d to ten tekst moze latwiej dodac juz w pliku dxf/dwg - w Sw mozna sobie tylko zaznaczyc punkty, gdzie ma byc rozmieszczony.
Problemem jest przetwarzanie tekstu (splajny linie) na polilinie autocadowskie. Ja poprobowalbym z zapisem moze dwg, a pozniej do dxf, ewentualnie do starszej wersji.
Paweł Kęska
CSWE | CSWI | CSWP
-----------------------
solid-szkolenia.pl
solid-blog.pl
solid-podreczniki.pl
-----------------------


Autor tematu
Bogdan_Celtic
Sympatyk forum poziom 2 (min. 50)
Sympatyk forum poziom 2 (min. 50)
Posty w temacie: 2
Posty: 56
Rejestracja: 17 cze 2007, 17:46
Lokalizacja: z kraju

#4

Post napisał: Bogdan_Celtic » 22 paź 2008, 12:44

Prubowalem tych metod czyli zapisywalem jako dwg a potem z niego na dxf i dalej to samo nie rozumiem tego . Czekam dalej na pomoc , dziękuje

ODPOWIEDZ Poprzedni tematNastępny temat

Wróć do „Solidworks”