Przenosnik rolkowy

Dyskusje na temat elementów przeniesienia napędu oraz przekładni


Autor tematu
wrc81
Nowy użytkownik, używaj wyszukiwarki
Nowy użytkownik, używaj wyszukiwarki
Posty w temacie: 1
Posty: 2
Rejestracja: 01 wrz 2007, 14:21
Lokalizacja: Zielona góra

Przenosnik rolkowy

#1

Post napisał: wrc81 » 10 maja 2013, 14:59

Witam mam do zaprojektowania przenośnik rolkowy napędzany do transportu kartonów(600x1000) o wadze 30 kg.
Parametry:
długość 20mb (modulowo 2,5m)
szerokość -0,8m
wysokość -0,8m
Wszystko mam już zrobione pozostaje dobór napędu (motoreduktor) planuje jeden na każdy moduł czyli 8 szt. Moje pytanie jak zabrać się za dobór napędu z tego co wyczytałem prędkość max nie możne przekroczyć 12m/min jakieś przepisy BHP,może ktoś ma większe doświadczenie i podpowie schemat doboru .



Tagi:


StanislawT
Nowy użytkownik, używaj wyszukiwarki
Nowy użytkownik, używaj wyszukiwarki
Posty w temacie: 1
Posty: 1
Rejestracja: 04 kwie 2014, 16:32
Lokalizacja: Szczecin

Przenośnik rolkowy

#2

Post napisał: StanislawT » 04 kwie 2014, 16:35

Podbijam, bo sam mialem podobny problem. Znalazłem firmę, która podpowiedziała mi co robić. Generalnie nie wzieli dużo pieniędzy. Nie wiem jak TY, ale ja wolę słuchać ludzi którzy mają o tym zielone pojęcie. zobacz sobie, moze się przyda. https://www.cnc.info.pl/topics64/przeno ... t46656.htm pozdrawiam!


M4lend4
Nowy użytkownik, używaj wyszukiwarki
Nowy użytkownik, używaj wyszukiwarki
Posty w temacie: 1
Posty: 1
Rejestracja: 18 paź 2022, 19:00

Re: Przenosnik rolkowy

#3

Post napisał: M4lend4 » 18 paź 2022, 19:13

Witam, jestem studentem i wykonuje projekt zwrotnicy rolkowej. Rolki napędzane są poprzez paski okrągłe sprzęgnięte z wałem napędowym. Potrzebuje pomocy w doborze silnika elektrycznego który poprzez przekładnie pasową będzie napędzał wał napędowy. Max masa ładunku wynosi 100kg, średnica rolek 50mm, średnica wału 40mm. Czy byłby ktoś w stanie wytłumaczyć mi od czego mam zacząć i jak przez to przejść? Z góry dziękuję

ODPOWIEDZ Poprzedni tematNastępny temat

Wróć do „Przeniesienie napędu, Przekładnie Pasowe, Przekładnie Zębate, Listwy zębate”