Telewizja kablowa

Tu można porozmawiać na dowolny temat nie koniecznie związany z tematyką maszyn i CNC

Arias2
Specjalista poziom 2 (min. 300)
Specjalista poziom 2 (min. 300)
Posty w temacie: 2
Posty: 565
Rejestracja: 29 lip 2007, 10:49
Lokalizacja: wieluń-eslov

Re: Telewizja kablowa

#11

Post napisał: Arias2 » 17 maja 2022, 16:32

sebasbox pisze:Ja nie wiem skąd bierzecie czas i chęci na oglądanie tego badziewia

Nie tylko człowiek pracą żyje, trzeba rozgraniczyć sobie czas na obowiązki i na relaks bo inaczej długo nie pociągniesz.
Nie musisz oglądać badziewia jak już ktoś napisał, ale jest wiele programów z których można naprawdę wiele się dowiedzieć i nie mówię tu o Sprawie dla reportera.
Masz do tego kanały popularno-naukowe, przyrodnicze i sportowe, tv nie kończy się na TVP, Polsacie i TVN.




emsc
Specjalista poziom 3 (min. 600)
Specjalista poziom 3 (min. 600)
Posty w temacie: 2
Posty: 630
Rejestracja: 13 wrz 2018, 02:19
Lokalizacja: Pisdecka Republika Ludowa, ***** ***

Re: Telewizja kablowa

#12

Post napisał: emsc » 17 maja 2022, 20:04

Dowolny przekaz informacyjny w przestrzeni publicznej jest co najmniej skażony propagandą, reklamą albo innymi formamki oddziaływania na widza/słuchacza w celu kształtowania go. Pusty śmiech mnie ogarnia, kiedy czytam albo słysze ludzi, którzy z dumą ogłąszają wszem i wobec że oni to nie oglądaja TV i w ogóle często nie mają telewizora, jednocześnie sącząc z internetu koktajl takiego gó.wna, ściemy i manipulacji, że najbardziej dziadowska z dziadowakich stacji telewizyjnych by tego nie puściła.
Telewizor to urządzenie uniwersalne - wyświetlacz. Może przyjmowac różne źródła sygnału, szczególnie nowoczesne zaawansowane telewziory, zastępujące centra rozrywki audiowizualnej. Sama telewizja też jedna drugiej nierówna. Są kanały informacyjne, sportowe, krajoznawcze, telezakupy, ezoteryka, religijne, filmowe, muzyczne itd. Mówienie że"telewizja jest głupia" albo telewizja ogłupia" jest takie samo "inteligentne" jak stwierdzenie, że kolor czerwony jest szkodliwy.
Jeśli ktoś jest miłośnikiem rozrywki ludycznej najniższej jakości i ma włączone TVP albo TVN w środku dnia, na programach dla tzw "gospodyń domowych i fryzjerek" (nie ubliżając wspomnienym) a ktoś inny na podstawie tych treści formuje swoją opnię o telewizji, to nie wiem kto z tej dwójki jest głupszy.
Natomiast jedna zasada obowiązuje - za darmo w TV można obejrzeć tylko wiadomości a poza tym praktycznie samo gó.no dla gównożerców. Wszystko co ma jakąś wartość, czy to rozrywkową czy edukacyjną, JEST PŁATNE. Co nie znaczy oczywiście, że wszysyko co jest płatne ma wartość...


jasiu...
Lider FORUM (min. 2000)
Lider FORUM (min. 2000)
Posty w temacie: 2
Posty: 5317
Rejestracja: 14 lip 2007, 19:02
Lokalizacja: Westfalia

Re: Telewizja kablowa

#13

Post napisał: jasiu... » 18 maja 2022, 18:41

emsc, mnie się wydaje, że nie o to chodzi.

Telewizja to ci sami ludzie, zamknięte grono, które stworzyło sobie miejsce do oddziaływania na innych. Do tego dochodzą naciski a to polityków, a to różnych tzw. "ruchów społecznych", a to sponsorów.

W tym momencie szukanie informacji w telewizji jest jak dla mnie w pewien sposób ograniczone. Bo dowiesz się o jakimś zdarzeniu, ale dodatkowo dostaniesz dużą dawkę propagandy, żebyś wiedział, co o tym zdarzeniu masz myśleć.

Internet to jeszcze większy śmietnik, bo znajdziesz w nim wszystko. A nie każdy potrafi wyłuskać informację z zalewu objawień i wymysłów.

Jak sobie radzić? Chyba najłatwiej, szukając konkretnych tematów. No tak, ale to trzeba wiedzieć, czego chce człowiek szukać, a dla wielu najłatwiejszą metodą jest nastawienie Discovery, bo może coś ciekawego powiedzą. Bo jeśli ktoś tak naprawdę nie ma żadnych skonkretyzowanych zainteresowań, to raz go zainteresuje rozmnażanie się małp na Madagaskarze, a innym razem przeładunek kontenerów w porcie w Indiach.

Właśnie, czemu nie poczytać książki (oczy bolą, to ściągnij e-booka). Czemu nie zrobić czegoś fajnego, nie iść do lasu zrobić zdjęcia mrówkom. Bo można film o mrówkach w telewizji znaleźć?

Tutaj jest problem, telewizja, obojętnie jaka stała się zabijaczem czasu. No bo jak nie ma czegoś do roboty, to się włącza, niech coś tam leci, taka namiastka towarzystwa zza ekranu. Ja myślę, że to trochę tak działa. Oglądam telewizję, ale najpierw przeglądam co w programie.


Kirtia
Nowy użytkownik, używaj wyszukiwarki
Nowy użytkownik, używaj wyszukiwarki
Posty w temacie: 1
Posty: 1
Rejestracja: 09 lut 2023, 21:31
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Re: Telewizja kablowa

#14

Post napisał: Kirtia » 20 lut 2023, 11:34

Widzę, że nawiązała się tu ciekawa dyskusja, także chciałabym dorzucić swoją cegiełkę ;) Przede wszystkim jeśli chodzi o to, że jakakolwiek stacja (w ramach wiadomości itp.) jest skażona propagandą, to zgadzam się zupełnie. Ale właśnie dlatego, czy to w ramach telewizora czy internetu warto zawsze sprawdzić informacje na dany temat z dwóch kompletnie odmiennych pod względem propagandy miejsc (czy stacji telewizyjnych czy stron internetowych). A co do oglądania tv, to ja akurat lubię sobie pooglądać jakieś programy, często głupawe, choć ciekawe. Dlatego nie włączam byle czego, tylko to, co mnie akurat zainteresuje ;)

ODPOWIEDZ Poprzedni tematNastępny temat

Wróć do „Na luzie”