Bridgeport interact series I

Kilka pytań

Dyskusje dotyczące maszyn Bridgeport, Romi, Hardinge

Autor tematu
satanistik
Stały bywalec (min. 70)
Stały bywalec (min. 70)
Posty w temacie: 1
Posty: 71
Rejestracja: 22 maja 2008, 09:56
Lokalizacja: Lublin

Bridgeport interact series I

#1

Post napisał: satanistik » 01 lut 2022, 08:24

Witam, po latach marzeń w końcu kupiłem sobie frezarkę CNC do modernizacji. Niestety nie jestem dobry z mechaniki i trochę mnie to przerasta. Sterowanie planuje na CS-lab +/-10v ( nie najtansze ale mam już doświadczenie z tym sterownikiem), program mach3. Nie mam za to pomysłu na obroty - wiem że to wariator ale jak to jest sterowane? Obrazek
Obrazek
Wygląda jak jakiś silnik hydrauliczny? Wiem że w wersji manualnej jest tu korbka.
Dodatkowo nie wiem czym są te dźwigienki:
Obrazek Obrazek
Co do sterowania to na ten moment walczę z wzmacniaczami serwo DC, jak odpalę heidenhain to sprawdzę osie i zajmę się modernizacją.




dzijan
Nowy użytkownik, używaj wyszukiwarki
Nowy użytkownik, używaj wyszukiwarki
Posty w temacie: 1
Posty: 5
Rejestracja: 04 sty 2014, 21:59
Lokalizacja: Polska

Re: Bridgeport interact series I

#2

Post napisał: dzijan » 23 kwie 2022, 19:47

Ostatnie zdjęcie to dźwignie blokady pozycji stołu. Podnoszenie i opuszczanie stołu przy poluzowanych (dźwignie do góry), natomiast praca przy zablokowanych (dźwignie da dół).
Nie znam tej maszyny, ale wydaje mi się (na podstawie zdjęć), że ta wcześniejsza dźwignia jest od zakresu prędkości - 3 pozycje: wysoki, neutralny i niski. Sterowanie pneumatyczne (nie hydrauliczne), musisz podłączyć sprężone powietrze do bloku przygotowania powietrza (powinien być z tyłu kolumny, pod zbiornikiem smarowania). A obok tarczy prędkości (z lewej strony) jest chyba hamulec pneumatyczny wrzeciona.

ODPOWIEDZ Poprzedni tematNastępny temat

Wróć do „Bridgeport / Romi / Hardinge”