Tokarka Uniwersal 2 (Stanok)

Dyskusje na temat popularnych małych tokarek hobbystycznych.

Autor tematu
Niko78
Nowy użytkownik, używaj wyszukiwarki
Nowy użytkownik, używaj wyszukiwarki
Posty w temacie: 1
Posty: 8
Rejestracja: 14 mar 2021, 20:43
Lokalizacja: CCH

Tokarka Uniwersal 2 (Stanok)

#1

Post napisał: Niko78 » 15 kwie 2022, 20:24

Miał ktoś z was doczynienia z taką tokarką?
Interesują mnie opinie użytkowników, i jak wypada ona w porównaniu z konstrukcjami typu Zuch, Ous-1
Załączniki
tokarnye-stanki-universal-2-i-universal-3-8.jpg




tristar0
Lider FORUM (min. 2000)
Lider FORUM (min. 2000)
Posty w temacie: 1
Posty: 2847
Rejestracja: 21 sty 2020, 17:48
Lokalizacja: Toruń miasto Tadeusza R

Re: Tokarka Uniwersal 2 (Stanok)

#2

Post napisał: tristar0 » 16 kwie 2022, 08:32

https://www.olx.pl/d/oferta/tokarka-sto ... e782183991 skoro cena jest jaka jest to i tokarka raczej słaba taka do podłubania niż toczenia. A co się nakręcisz pokrętłem od posuwu wzdłużnego to twoje .
Mam wyrypane na wszelkiej maści proroków ,mędrców i wszystkich którzy stawiają się ponad innymi ,i tak ich zjedzą robaki


gold
Sympatyk forum poziom 2 (min. 50)
Sympatyk forum poziom 2 (min. 50)
Posty w temacie: 1
Posty: 59
Rejestracja: 16 mar 2017, 20:24
Lokalizacja: warszawa

Re: Tokarka Uniwersal 2 (Stanok)

#3

Post napisał: gold » 16 kwie 2022, 17:01

Miałem taką tokarkę.Posiadała sporo wyposażenia.Najważniejsze to koła zmianowe.Zapewniały automatyczny posuw przy toczeniu i wykonywanie gwintów o skoku do 2 mm.Wrzeciono jest bardzo masywne ale o przelocie tylko 10 mm.Łożyskowane jest na trzech łożyskach stożkowych.Trochę hałasuje w porównaniu do łożysk kulkowych.Wrzeciono i konik posiada stożek mors'a nr1,jednocześnie jest gniazdo na tulejki zaciskowe.Elementy suportu są ponacinane.Umożliwia to regulację luzu lub blokowanie suportu na prowadnicach.

ODPOWIEDZ Poprzedni tematNastępny temat

Wróć do „Tokarka Nutool 550, Zuch, OUS, TSA, TSB, Mini Lathe i inne małe tokarki”