odpowiadam na często zadawane pytanie odnośnie rozbudowy od strony "fizycznej" sterownika:
1.PWM....... W tej wersji byłaby możliwość ale nie widzę potrzeby wykorzystania PWM - i tak trzeba by było dołożyć zewnętrzne elementy do wysterowania "mocy" więc można dorzucić jeden układzik i już jest PWM (i co ważniejsze - sprzętowy) np w sterownikach MIXPOL jest już wszystko na jednej płytce - no chyba, że musi wartość współczynnika być kontrolowana przez komputer (lub kontroler) na bierząco to tak.
2.Przyciski...... Skoro i tak całe sterowanie odbywa się za pomocą komputera to również nie widzę potrzeby stosowania przycisków z zewnątrz - start/stop/pauza itd może być przecież na monitorze lub klawisze klawiatury - osobną sprawą jest przycisk awaryjny, który powinien i tak zapewnić całkowite odcięcie zasilania - najlepiej od zasilacza silników.
3.LCD...... patrz pkt.2 żaden LCD dedykowany dla mikrokontrolerów nie pokona monitora. w konkretnie tym sterowniku NIE BĘDZIE LCD
4. Cena orientacyjna -

ją ustali raczej rynek - materiałowo sterownik jest bardzo tani ale nad programem (w sumie programów powstała masa), testami, budową maszynek testowych spędziłem bardzo dużo czasu ( na pewno ponad 1000h ) dojdą jeszcze badania. Zobaczymy jaka będzie końcowa funkcjonalność bo ona ma chyba największy wpływ na zainteresowanie kontrolerem. Możliwe, że zainteresowanie będzie zerowe więc wolałbym nie gadać na ten temat przed ukończeniem projektu.
Już wspomniałem i zdania nie zmienię w tej kwestii:
Konkretnie tego sterownika już nie będę rozbudowywał fizycznie a jedynie dopracowywał oprogramowanie - z założenia ma być bardzo prosty, niedrogi i niezawodny. Następnym krokiem może być wykonanie kolejnego sterownika o "klasę" wyższego ale to już odrębny temat. Zainteresowanych sterownikiem full wypas odsyłam do kolegi jarekk, który chyba projekt sterownika nieporównywalnego do mojego mini-kontrolerka ma chyba już na ukończeniu.