CLX 450 TC

kompensacja osi B1

Dyskusje na temat systemu Sinumerik

Autor tematu
michalgiant
Nowy użytkownik, używaj wyszukiwarki
Nowy użytkownik, używaj wyszukiwarki
Posty w temacie: 2
Posty: 6
Rejestracja: 13 kwie 2013, 22:29
Lokalizacja: ostrzeszow

CLX 450 TC

#1

Post napisał: michalgiant » 23 lut 2022, 20:23

Witam
Przyszło mi pracować na CLX 450 TC, wcześniej na NEF 600 nie miałem osi Y i B wiec pojawiły się pytania. Szef wymarzył sobie kulkę aby mu wytoczyć, tylko toczenie miałoby się odbywać z pomocą osi uchylnej B, tak aby zachować stały kąt przyłożenia narzędzia, czyli od zera do około 120 stopni przekroju kuli stały kąt natarcia narzędzia co zapewni znakomitą jakość powierzchni. Problem jest tego typu, że w programowaniu mi znanym tzn. sinumerik 840d sl nie ma możliwości używania aktywnie osi B tzn. aby obróbka toczenia realizowana byłaby za pomoc osi XZB , a nie jak ma to miejsce zazwyczaj w osiach XZ. Czy zna ktoś metodę programowania z ów osią B, tak aby w czasie rzeczywistym kompensować zmianę kąta osi B. Napisałem G-kod z interpolacją kołową i jednoczesną zmianą kąta osi B, nawet w symulacji ładnie widać jak ostrze wykonując ruch po okręgu zachowuję stały kąt natarcia, jednak puściłem na "sucho" i osie wykonują zadane ruchy jednak bez kompensacji osi B. Myślę, że dobrze opisałem sprawę i znajdzie się tu jakiś spec.
Pozdrawiam Michał




Shrinker
Sympatyk forum poziom 2 (min. 50)
Sympatyk forum poziom 2 (min. 50)
Posty w temacie: 1
Posty: 66
Rejestracja: 06 paź 2020, 18:53

Re: CLX 450 TC

#2

Post napisał: Shrinker » 27 lut 2022, 01:55

Niestety, maszyna jest nie często spotykana się.
Jak pamiętam, widziałem że używają gotowy Postprocessory do generacji G kodów. I Cycle 800.
W Manualu ma być opisane.


Autor tematu
michalgiant
Nowy użytkownik, używaj wyszukiwarki
Nowy użytkownik, używaj wyszukiwarki
Posty w temacie: 2
Posty: 6
Rejestracja: 13 kwie 2013, 22:29
Lokalizacja: ostrzeszow

Re: CLX 450 TC

#3

Post napisał: michalgiant » 01 mar 2022, 07:42

juz ogarnolem temat, napisalem program na R-parametrach sztucznie tworzac kompensacje w programie.
Obrazek
tak to wyglada
https://youtu.be/-o_GszU9K_Q

ODPOWIEDZ Poprzedni tematNastępny temat

Wróć do „Siemens Sinumerik CNC”