Zmiana wyświetlania parametrów

Dyskusje na temat systemu Sinumerik

Autor tematu
witeczek
Czytelnik forum poziom 1 (min. 10)
Czytelnik forum poziom 1 (min. 10)
Posty w temacie: 3
Posty: 19
Rejestracja: 04 gru 2019, 21:09

Zmiana wyświetlania parametrów

#1

Post napisał: witeczek » 18 sty 2022, 20:27

Witam szanownych operatorów i operatorki na wstępie wszystkiego najlepszego w nowym roku życzę oby był lepszy od poprzedniego.
Miałem ostatnio trochę czasu na pogrzebanie w sterowaniu i mam pytanie czy w sterowaniu Sinumerik 840D ktoś próbował zmieniać w panelu maszyna sposób wyświetlania posuwów z mm/min na mm/obr. Jestem przyzwyczajony do mm/obr i wyświetlanie mm/min gdzie są to cyfry np: 255 mm/min jest dla mnie lekko wnerwiające. Patrzyłem trochę w system i ustawienia ale boję się grzebać żeby czegoś nie schrzanić czy ktoś ma jakiś pomysł.




Robert_K
ELITA FORUM (min. 1000)
ELITA FORUM (min. 1000)
Posty w temacie: 1
Posty: 1113
Rejestracja: 15 sie 2017, 08:03
Lokalizacja: Podkarpacie

Re: Zmiana wyświetlania parametrów

#2

Post napisał: Robert_K » 18 sty 2022, 20:34

Wydaje mi się że sposób wyświetlania jest zależny od zaprogramowanej obróbki. Jeżeli masz zaprogramowany posuw na obrót (G95) to maszyna wyświetla posuw na obrót, jeśli masz zaprogramowany posuw na minutę (G94) to maszyna wyświetla posuw na minutę.

Pozdrawiam.


Autor tematu
witeczek
Czytelnik forum poziom 1 (min. 10)
Czytelnik forum poziom 1 (min. 10)
Posty w temacie: 3
Posty: 19
Rejestracja: 04 gru 2019, 21:09

Re: Zmiana wyświetlania parametrów

#3

Post napisał: witeczek » 22 sty 2022, 18:26

Dzięki za podpowiedź ten temat już ogarnąłem zdaje się że podczas używania kółka ręcznego tak po prostu musi być. Mam inne pytanie bo wielokrotnie próbowałem ale nie wiem jak i czy w ogóle jest to możliwe drzewa katalogów np : firmy potem detale i dopiero w katalogu detalu pliki poszczególnych mocowań. Do tej pory jest tak że są katalogi i w nich bezpośrednio pliki wykonywalne. Czy da się to jakoś rozbudować.


Steryd
Lider FORUM (min. 2000)
Lider FORUM (min. 2000)
Posty w temacie: 1
Posty: 4147
Rejestracja: 13 lut 2017, 19:34
Lokalizacja: Szczecin

Re: Zmiana wyświetlania parametrów

#4

Post napisał: Steryd » 22 sty 2022, 19:58

Zależy który sinumerik. Jak ten z dotykalcami (SL) to da się utworzyć katalog w katalogu. W powerline tylko w najnowszych się dało.
Można?
Morzna!!!


Autor tematu
witeczek
Czytelnik forum poziom 1 (min. 10)
Czytelnik forum poziom 1 (min. 10)
Posty w temacie: 3
Posty: 19
Rejestracja: 04 gru 2019, 21:09

Re: Zmiana wyświetlania parametrów

#5

Post napisał: witeczek » 24 sty 2022, 18:00

No chyba właśnie ten powerline i to niestety nie najnowszy. Postaram się nagrać start systemu to będę wiedział jaki to system i z którego roku a swoją drogą ciekawe czy da się je aktualizować i jak to jest koszt. Czy nie wymaga to przypadkiem wymiany procesora który zazwyczaj jest dość słaby w takich maszynach.

ODPOWIEDZ Poprzedni tematNastępny temat

Wróć do „Siemens Sinumerik CNC”