Wycinanie 1000 paneli 60x60cm miesięcznie

Tu możemy porozmawiać na temat podstaw budowy amatorskich maszyn CNC

rdarek
Lider FORUM (min. 2000)
Lider FORUM (min. 2000)
Posty w temacie: 4
Posty: 2135
Rejestracja: 04 sty 2013, 23:30
Lokalizacja: 3miasto

Re: Wycinanie 1000 paneli 60x60cm miesięcznie

#11

Post napisał: rdarek » 23 lis 2021, 17:12

pukury pisze:
23 lis 2021, 15:58
Hej.
Napisałem że - "ciekawe jak będzie wyglądać " - bo nie wiem.
W firmie poligraficznej w której pracowałem z falistej nie robiło się pudełek.
Tylko ze zwykłej - na tzw. " sztanc tyglu".
Albo koperty na prasie.
Wykrojniki robiliśmy sami .
Tak że - może ktoś kompetentny się wypowie.
pzd.
Czy mam się czuć urażony :mrgreen: Aaaa rozumiem, że jestem nie kompetentny jak pracuję w tym hmmmm......... od lat 90-tych :mrgreen: a że nie ciągle i nie zawsze przy tekturze falistej, nie stoję bezpośrednio przy tych wszystkich maszynach to cóż :oops: Pamiętaj, że do nakładania arkuszy do slotera czy wykrawarki walcowej to możesz postawić średnio inteligentnego orangutana :mrgreen:

A jak wykrojniki robiliście sami to powinieneś wiedzieć, że są różne wysokości listw bigujących i różne twardości gumy w zależności gdzie i w jakim celu mają być zastosowane, także mikrofalę kaszerowaną czy z nadrukiem bezpośrednim traktujesz przy sztancowaniu podobnie jak litą. Do tego przy mikrofali często operatorzy olewają kontrbigi




pukury
Lider FORUM (min. 2000)
Lider FORUM (min. 2000)
Posty w temacie: 4
Posty: 7608
Rejestracja: 23 lis 2004, 22:41
Lokalizacja: kraków

Re: Wycinanie 1000 paneli 60x60cm miesięcznie

#12

Post napisał: pukury » 23 lis 2021, 19:30

Hej.
Coś taki drażliwy ?
Jako osoba kompetentna się wypowiedziałeś - a ja zrozumiałem ( na ile mogę).
A że są różne wysokości listew to wiem
A ile ( obecnie ) taki średnio skomplikowany wykrojnik kosztuje ?
Bo jak Kol. chce 1000 szt. miesięcznie o może być drogo.
pzd.
Mane Tekel Fares


rdarek
Lider FORUM (min. 2000)
Lider FORUM (min. 2000)
Posty w temacie: 4
Posty: 2135
Rejestracja: 04 sty 2013, 23:30
Lokalizacja: 3miasto

Re: Wycinanie 1000 paneli 60x60cm miesięcznie

#13

Post napisał: rdarek » 23 lis 2021, 21:24

pukury pisze:
23 lis 2021, 19:30
Hej.
Coś taki drażliwy ?
Od razu drażliwy wyczuj trochę ironii :mrgreen:
pukury pisze:
23 lis 2021, 19:30
A ile ( obecnie ) taki średnio skomplikowany wykrojnik kosztuje ?
I tu jest dla mnie trudne pytanie :oops:
1. Przyzwoita firma w mojej okolicy z którą miałem kontakt i wykonująca wykrojniki "na poziomie" została przejęta i zlikwidowana. Klientów i produkcję przenieśli gdzieś chyba w okolice Opola. Także aktualnych cen nie otrzymuję.
Ponadto ostatnio jest jakieś szaleństwo z cenami jak do tej pory dostawcy informowali mnie o podwyżkach to teraz dowiaduję się o nich na doręczonych fakturach :evil: . Dochodzą do mnie sygnały, od kontrahentów, że też mają ten sam problem, cena papieru potrafiła podskoczyć o prawie 50% w dwóch kolejnych dostawach.
2. Od dłuższego czasu jeśli robię opakowania to projektuję lub przeprojektowuję grafikę i/lub wykrojniki i to jest klienta zmartwienie gdzie je zamówi. Ode mnie klient dostanie pliki, matryce do druku czy klisze do uszlachetniania.
Także nawet nie będę gdybał ile to może kosztować.
pukury pisze:
23 lis 2021, 19:30
Bo jak Kol. chce 1000 szt. miesięcznie o może być drogo.
Zależy. Po pierwsze z jakiego dużego arkusza będzie to wycinał (to zrozumiałe, że czym większy wykrojnik tym droższy) i jaką przyjmie "stopę zwrotu". Myślę, że jeśli nie przeceni zleceniodawcy to już przy drugim czy trzecim zleceniu może mu się "zamortyzować" ten wykrojnik (piszę o płaskim).


pukury
Lider FORUM (min. 2000)
Lider FORUM (min. 2000)
Posty w temacie: 4
Posty: 7608
Rejestracja: 23 lis 2004, 22:41
Lokalizacja: kraków

Re: Wycinanie 1000 paneli 60x60cm miesięcznie

#14

Post napisał: pukury » 23 lis 2021, 21:34

Hej.
Kol. chce tak 600 x 600 mm.
No i zdaje się że co raz to inne.
Z tego co pamiętam ( a było to dawno) - wykrojniki tanie nie były.
Dlatego sami robiliśmy.
Wtedy to niczego nie było - nie do wiary ale nawet brzeszczoty do piłki robiliśmy :mrgreen:
Oczywiście po uprzednim zrobieniu piłki.
Żeby dopełnić miary paranoi - robiłem z pełnego NC10 alfabet do sztancy - dość dużo liter było po kilka szt.
Ale to prehistoria .
pzd.
Mane Tekel Fares

Awatar użytkownika

TOP67
Lider FORUM (min. 2000)
Lider FORUM (min. 2000)
Posty w temacie: 4
Posty: 2224
Rejestracja: 17 wrz 2018, 10:47
Lokalizacja: Wrocław
Kontakt:

Re: Wycinanie 1000 paneli 60x60cm miesięcznie

#15

Post napisał: TOP67 » 23 lis 2021, 21:46

Ja zrozumiałem, że 4 wzory po 1000 co miesiąc. Zawsze te same. Pewnie jakaś cykliczna produkcja.
Ale ile by nie kosztowały wykrojniki, to sama wykrawarka kosztuje trochę pieniędzy.


rdarek
Lider FORUM (min. 2000)
Lider FORUM (min. 2000)
Posty w temacie: 4
Posty: 2135
Rejestracja: 04 sty 2013, 23:30
Lokalizacja: 3miasto

Re: Wycinanie 1000 paneli 60x60cm miesięcznie

#16

Post napisał: rdarek » 23 lis 2021, 22:07

pukury pisze:
23 lis 2021, 21:34
Z tego co pamiętam ( a było to dawno) - wykrojniki tanie nie były.
Dlatego sami robiliśmy.
Tanie, drogie to pojęcie względne. Pierwsze wykrojniki jakie projektowałem również były robione we własnej matrycowni firmy w której pracowałem. Wykrojniki do falistej robiła inna firma tego samego właściciela ale mieli swoją matrycownię. A tam się nie patyczkowali krzywo prosto byle ostro :mrgreen: ale bardziej chodziło o niezależność i zachowanie w tajemnicy zleceń.
pukury pisze:
23 lis 2021, 21:34
Wtedy to niczego nie było - nie do wiary ale nawet brzeszczoty do piłki robiliśmy :mrgreen:
Oczywiście po uprzednim zrobieniu piłki.
Cóż takie czasy i do dzisiaj każdy orze jak może
pukury pisze:
23 lis 2021, 21:34
Żeby dopełnić miary paranoi - robiłem z pełnego NC10 alfabet do sztancy - dość dużo liter było po kilka szt.
Ale to prehistoria .
Te alfabety z folii samoprzylepnej co je można było dostać w papierniczych to właśnie podobnie były podobnie robione tylko ostrza były tępe bo "cięcie" było na gorąco.
Natomiast z tego co mi wiadomo nadal klienci narzekają na ceny wykrojników przelotowych i rotacyjnych (specyfika produktu) tylko tam nakłady są konkretne więc cena się rozkłada i koszt jednostkowy [na użytek] jest do zniesienia.

Dodane 11 minuty 56 sekundy:
TOP67 pisze:
23 lis 2021, 15:57
A jednak znalazłem zastosowanie dla CNC. Przecież w sklejce trzeba zrobić rowek na nóż :D
https://youtu.be/1MjTA8lw1eo
To co pokazałeś to nie tylko rowek na nóż. Tam masz pokazaną jeszcze jedną fajną maszynę CNC o której mogliśmy tylko pomarzyć. W pierwszej matrycowni noże (listwy) były formowane ręcznie na filmie robi to właśnie maszyna CNC która na bazie projektu wykrojnika w listwie wycina mostki i formuje kształt. Pracownik ma tylko zamontować nóż we właściwym miejscu.

ODPOWIEDZ Poprzedni tematNastępny temat

Wróć do „CNC podstawy”