Wynajem adresu dla firm

Szukasz informacji o silniku, scalaku czy innym elemencie to podaj symbol, i inne oznaczenia a moze ktos coś ci znajdzie

Autor tematu
pro
Czytelnik forum poziom 3 (min. 30)
Czytelnik forum poziom 3 (min. 30)
Posty w temacie: 4
Posty: 30
Rejestracja: 14 lis 2021, 09:58

Wynajem adresu dla firm

#1

Post napisał: pro » 18 lis 2021, 16:59

Korzysta ktoś?




Avalyah
Lider FORUM (min. 2000)
Lider FORUM (min. 2000)
Posty w temacie: 2
Posty: 2364
Rejestracja: 29 lis 2015, 00:38
Lokalizacja: Bielsko-Biała

Re: Wynajem adresu dla firm

#2

Post napisał: Avalyah » 18 lis 2021, 18:35

Nie ma z czego korzystać, ten proceder od dawien dawna nie jest już uznawany i szybko zostaniesz zweryfikowany, jak czegoś takiego spróbujesz.


Autor tematu
pro
Czytelnik forum poziom 3 (min. 30)
Czytelnik forum poziom 3 (min. 30)
Posty w temacie: 4
Posty: 30
Rejestracja: 14 lis 2021, 09:58

Re: Wynajem adresu dla firm

#3

Post napisał: pro » 18 lis 2021, 20:13

możesz napisać coś więcej? zostanę zweryfikowany przez kogo?
nie jest już uznawany, przez kogo?


Avalyah
Lider FORUM (min. 2000)
Lider FORUM (min. 2000)
Posty w temacie: 2
Posty: 2364
Rejestracja: 29 lis 2015, 00:38
Lokalizacja: Bielsko-Biała

Re: Wynajem adresu dla firm

#4

Post napisał: Avalyah » 19 lis 2021, 10:12

Przez Urząd Skarbowy. Jak tylko będziesz się chciał zarejestrować jako podatnik VAT to złożą Ci wizytę i sprawdzą, czy rzeczywiście tam pracujesz.


oprawcafotografii
Lider FORUM (min. 2000)
Lider FORUM (min. 2000)
Posty w temacie: 1
Posty: 6105
Rejestracja: 29 kwie 2009, 10:11
Lokalizacja: Kraków / Jaworzno / Kopanka

Re: Wynajem adresu dla firm

#5

Post napisał: oprawcafotografii » 19 lis 2021, 11:08

No i będzie siedział przy biurku... Albo palił papierosa na korytarzu.
„Największym wrogiem wolności jest najedzony niewolnik.”


rdarek
Lider FORUM (min. 2000)
Lider FORUM (min. 2000)
Posty w temacie: 1
Posty: 2135
Rejestracja: 04 sty 2013, 23:30
Lokalizacja: 3miasto

Re: Wynajem adresu dla firm

#6

Post napisał: rdarek » 19 lis 2021, 12:42

pro pisze:
18 lis 2021, 20:13
możesz napisać coś więcej? zostanę zweryfikowany przez kogo?
nie jest już uznawany, przez kogo?
To dorzucę jako ciekawostkę informacje jakie otrzymałem ze swojego biura księgowego :)

Wynajmujesz biuro spółce-jako przedsiębiorca? Masz mnóstwo nowych obowiązków!
Działalność na rzecz spółek, polegająca między innymi na udostępnianiu adresu prowadzenia działalności lub adresu siedziby stała się działalnością regulowaną. Przedsiębiorcy (działalności jednoosobowe i wszelkie spółki) prowadzący tego rodzaju działalność muszą spełnić szereg nowych wymogów.

Aby móc prowadzić działalność na rzecz spółek trzeba:

być niekaranym,
posiadać wiedzę i doświadczenie w tym zakresie,
uzyskać wpis do rejestru działalności na rzecz spółek,
posiadać odpowiednie procedury wynikające z ustawy o przeciwdziałaniu praniu brudnych pieniędzy i finansowaniu terroryzmu.


Kto musi posiadać wiedzę i doświadczenie?

Jeśli usługi świadczy przedsiębiorca, to właśnie on musi wykazać się wiedzą i doświadczeniem.

Jeśli usługi świadczy spółka, to wiedzę i doświadczenie muszą posiadać:

wspólnicy, którym powierzono prowadzenie spraw spółki,
członkowie organów zarządzających (np. Zarząd),
osoby kierujące wykonywaniem czynności związanych z prowadzeniem działalności na rzecz spółek (np. kadra kierownicza w przedsiębiorstwie),
beneficjent rzeczywisty podmiotu.


Jak udokumentować posiadaną wiedzę i doświadczenie?

Warunek ten uznaje się za spełniony, jeśli osoby wymienione powyżej ukończyły szkolenie lub kurs obejmujący prawne lub praktyczne zagadnienia związane z działalnością na rzecz spółek. Ustawa nie precyzuje jakiego rodzaju ani kto może przeprowadzać te szkolenia.

Warunek ten uznaje się też za spełniony, jeżeli osoby te wykonywały, przez okres co najmniej roku, czynności związane z działalnością na rzecz spółek.



Jak uzyskać wpis do rejestru działalności na rzecz spółek?

Rejestr prowadzony jest w formie elektronicznej przez Dyrektora Izby Administracji Skarbowej w Katowicach i jest dostępny tu: https://www.slaskie.kas.gov.pl/izba-adm ... ub-trustow.

Wniosek o wpis składa się w formie elektronicznej podając:

imię i nazwisko albo nazwę (firmę) przedsiębiorcy,
numer KRS i numer NIP,
wskazanie usług świadczonych na rzecz spółek.
Wniosek musi być podpisany elektronicznie.

Uwaga!
Opłata skarbowa za wniosek wynosi 616 zł.
Wniosek jest rozpatrywany w ciągu 14 dni.

Należy pamiętać, że przy zmianie stanu faktycznego, wniosek powinien być uaktualniany.



Terminy uzyskania wpisu

Przedsiębiorcy, którzy na dzień wejścia w życie przepisów świadczyli usługi na rzecz spółek, mogą je świadczyć dalej, jednak do dnia 30 kwietnia 2022 r. muszą uzyskać wpis do rejestru.

Przedsiębiorcy, którzy po 31 października 2021 r. rozpoczynają świadczenie usług na rzecz spółek, muszą uzyskać wpis przed wykonaniem pierwszej czynności.

Ważne!
Świadczenie usług bez wpisu jest zagrożone karą do 100.000 zł!


Czym są procedury AML i czy ja muszę je posiadać?

Podmioty wymienione powyżej stają się w świetle ustawy o przeciwdziałaniu praniu brudnych pieniędzy instytucjami obowiązanymi, na które nałożono szereg obowiązków. Muszą one stosować wobec swoich klientów środki bezpieczeństwa finansowego, obejmujące między innymi konkretne procedury postępowania, szacowanie ryzyka związanego z praniem brudnych pieniędzy oraz raportowanie konkretnych transakcji do Generalnego Inspektora Informacji Finansowej.

Rada
W celu wdrożenia procedur AML sugerujemy skorzystanie ze specjalistycznych firm, świadczących usługi w tym zakresie.
Generalny Inspektor Informacji Finansowej posiada szereg uprawnień kontrolnych w stosunku do instytucji obowiązanych i może nakładać na nie kary finansowe.

Ponadto inne instytucje obowiązane, takie jak banki czy biura rachunkowe, mają obowiązek raportowania konkretnych zachowań swoich klientów, w związku z czym brak procedur AML w sytuacji świadczenia usług na rzecz spółek może być dotkliwy finansowo.



Podstawa prawna:

art. 129a-129l ustawy z 1.03.2018 r. o przeciwdziałaniu praniu pieniędzy oraz finansowaniu terroryzmu (Dz.U. z 2021 r. poz. 1132 ze zm.).
Stan prawny aktualny na dzień 16.11.2021 r.


Fajnie. Co wy na to?


Autor tematu
pro
Czytelnik forum poziom 3 (min. 30)
Czytelnik forum poziom 3 (min. 30)
Posty w temacie: 4
Posty: 30
Rejestracja: 14 lis 2021, 09:58

Re: Wynajem adresu dla firm

#7

Post napisał: pro » 19 lis 2021, 16:15

"złożą Ci wizytę i sprawdzą, czy rzeczywiście tam pracujesz." - mam rozumieć że firmy które taka usługę oferują są nielegalne?

Chciałbym skorzystać z takiej usługi, ponieważ nie chce podawać swojego adresu zamieszkania, który jest jednocześnie adresem firmy - Jednoosobowa działalność, i nie chcę podawać imienia i nazwiska.
Kto to wymyślił i czemu ma służyć nazwisko przy nazwie firmy??????


strikexp
Lider FORUM (min. 2000)
Lider FORUM (min. 2000)
Posty w temacie: 1
Posty: 4419
Rejestracja: 31 mar 2017, 19:47
Lokalizacja: Warszawa

Re: Wynajem adresu dla firm

#8

Post napisał: strikexp » 19 lis 2021, 16:48

pro pisze:
18 lis 2021, 16:59
Korzysta ktoś?
Jakoś pomiędzy 2016-2018 miałem firmę zarejestrowaną w wirtualnym biurze. Na przypał podałem nawet taki sam adres
bo akurat się przeprowadzałem z innej części Polski a podlega się pod US według miejsca zamieszkania.
Trochę przypał był o ten adres zamieszkania. Ale skorygowałem wniosek o już aktualny w Warszawie i jak na razie mnie nie zamknęli. Jeszcze jakieś dokumenty musiałem napisać typu oświadczenie, żal czy coś w ten deseń.

Przy rejestracji firmy na wirtualne biuro czy inny adres (o ile masz do niego prawo) nie ma problemu. O ile wyjaśnisz że np firma służy tylko do rozliczeń, a świadczysz usługi w siedzibie kontrahenta.
Albo zobacz taki transport czy przeprowadzki? W sumie nie trzeba mieć siedziby bo można na parkingu pod blokiem trzymać busa. No ale w papiery trzeba adres wpisać.

Dodane 3 minuty 37 sekundy:
pro pisze:
19 lis 2021, 16:15
Jednoosobowa działalność, i nie chcę podawać imienia i nazwiska.
Kto to wymyślił i czemu ma służyć nazwisko przy nazwie firmy??????
Weryfikacji Januszów biznesu :D
Nie chcesz widnieć w bazach danych? Załóż spółkę, powołaj do zarządu prokurenta. Nikt nie będzie wiedział że masz tam 100% udziałów. Przynajmniej tak mi się zdaje że spółka z o. o. pozwala na takie cuda. Bo jest wielu małych Januszów co nie widnieją w żadnych bazach a lewe umowy załatwiają jako np dyrektorzy działu zakupów itp

Dodane 3 minuty 46 sekundy:
Np taki Owsiak, ma gigantyczną fundację. Ale zarówno jego żona jak i on mają własne działalności gospodarcze. Ciekawe za co biorą pieniążki i skąd skoro w fundacji sam zatwierdza umowy :P


jasiu...
Lider FORUM (min. 2000)
Lider FORUM (min. 2000)
Posty w temacie: 1
Posty: 5341
Rejestracja: 14 lip 2007, 19:02
Lokalizacja: Westfalia

Re: Wynajem adresu dla firm

#9

Post napisał: jasiu... » 19 lis 2021, 17:00

pro pisze:
19 lis 2021, 16:15
Kto to wymyślił i czemu ma służyć nazwisko przy nazwie firmy??????
Po pierwsze, wirtualne biuro jest legalne. Tu masz dowód - https://orzeczenia.nsa.gov.pl/doc/7B236EBBF8

Po drugie, wirtualnie biuro jest nielegalne, co potwierdza późniejszy wyrok tego samego sądu: https://orzeczenia.nsa.gov.pl/doc/0513564E48

No to jak jest?

Jest to oczywiście legalne i dziwię się, że gościu, który założył wątek, żeby wcisnąć link do dostawcy wyrtualnego biura tak szybko wymięka. Tak to jest jak pierwsza technikum bierze się za reklamę na forach :mrgreen:

Jest sporo firm, również konkurencyjnych, gdzie są spełnione wszystkie warunki, jakie zawiera ustawa. Masz możliwośc wynajęcia sali konferencyjnej, czy fizycznych pomieszczeń biurowych, np. na spotkania zarządu. Więcej, masz możliwość wynajęcia pracowników, którzy będą obsługiwać twoją firmę, np. będą odpowiadali na meile, czy odbierali telefony.

Ale pamiętaj, jak wkleisz teraz linka do konkretnego biura to ja poproszę kamara, żeby wpis poszedł w niebyt. Żadnych złotych miejsc z Warszawy proszę mi nie linkować!


Autor tematu
pro
Czytelnik forum poziom 3 (min. 30)
Czytelnik forum poziom 3 (min. 30)
Posty w temacie: 4
Posty: 30
Rejestracja: 14 lis 2021, 09:58

Re: Wynajem adresu dla firm

#10

Post napisał: pro » 19 lis 2021, 18:44

Jak założyłem wątek i żadnego linku nie wklejałem

ODPOWIEDZ Poprzedni tematNastępny temat

Wróć do „Informacji na temat...”