Sinumerik 3M frezarka DECKEL FP2NC

Maszyna martwa po naprawie zasilacza

Dyskusje na temat systemu Sinumerik

Autor tematu
Rumetowo
Nowy użytkownik, używaj wyszukiwarki
Nowy użytkownik, używaj wyszukiwarki
Posty w temacie: 1
Posty: 1
Rejestracja: 05 lis 2021, 08:16
Lokalizacja: Oka

Sinumerik 3M frezarka DECKEL FP2NC

#1

Post napisał: Rumetowo » 05 lis 2021, 12:38

Mam problem z uruchomieniem maszyny po wyjęciu zasilacza zawierającego baterię podtrzymującą pamięć.
Frezarka jest martwa... Na forum wyczytałem że w Sinumerik 3M należy przeprowadzić procedurę "Resetu" która niestety u mnie zupełnie nie działa.
1 - przestawiłem przełącznik RUN/STOP na sterowniku 3M w pozycję STOP.
2 - wciskam i przytrzymuję trzy przełączniki - dwa w Sinumerik 3M Reset i przycisk Restart + Reset na zasilaczu.
3 - Zwalniam wszystkie trzy przełączniki i przełączam przełącznik RUN / STOP w pozycji RUN i ponownie wciskam Reset na zasilaczu.
Czy to tak ma się odbyć?

Po wykonaniu procedury RESET na płycie 03840, świecą na wciąż dwie czerwone diody LED a podobno lewa czerwona dioda na płycie 03840 powinna zgasnąć, tylko prawa czerwona dioda powinna się świecić - dodatkowo w sterowniku 3M powinna zgasnąć czerwona dioda a zaświecić się zielona - i taki stan tych diod był jak maszyna była działająca. Wykonuję procedurę resetowania a na płycie 03840 świecą dwie czerwone diody a dioda w Sinumerik 3M czasami przełączy się z czerwonej na zieloną a czasami pozostaje czerwona...
Nigdy nie miałem do czynienia z Sinumerik 3M więc nie mam pojęcia jak wiarygodne są informacje o procedurze Resetu jaką przeprowadzam. Zatem proszę o pomoc i wskazówki co należy uczynić aby "ożywić" frezarkę

Dodane 39 minuty 54 sekundy:
Uściślając swój wpis po procedurze Resetu elektronika uruchamia się na dwa sposoby:
1) W Sinumerik 3M świeci się dioda czerwona to na płycie 03840 lewa czerwona dioda miga a prawa świeci na wciąż.
2) W Sinumerik 3M świeci się dioda zielona to na płycie 03840 świecą się obie diody czerwone na wciąż.
w obu przypadkach maszyna jest martwa - brak treści na ekranie monitora, nie działa klawiatura...
Załączniki
DECKEL FP2NC POWER SUPPLY.jpg
IMG_3558.JPG
NC+PLC.JPG




andrjalo
Specjalista poziom 3 (min. 600)
Specjalista poziom 3 (min. 600)
Posty w temacie: 1
Posty: 724
Rejestracja: 27 lut 2011, 14:15
Lokalizacja: Polska

Re: Sinumerik 3M frezarka DECKEL FP2NC

#2

Post napisał: andrjalo » 05 lis 2021, 21:20

Proszę się odezwać na prv.

ODPOWIEDZ Poprzedni tematNastępny temat

Wróć do „Siemens Sinumerik CNC”