Jak dobrać parametry skrawania - moje doświadczenia i przemyślenia

Problemy i ich rozwiązania przy obróbce metalu ręcznej jak i za pomocą CNC

kamar
Lider FORUM (min. 2000)
Lider FORUM (min. 2000)
Posty w temacie: 6
Posty: 16243
Rejestracja: 18 wrz 2010, 06:17
Lokalizacja: Kozienice
Kontakt:

Re: Jak dobrać parametry skrawania - moje doświadczenia i przemyślenia

#81

Post napisał: kamar » 24 paź 2021, 15:40

tristar0 pisze:
24 paź 2021, 14:52
No właśnie nie bo jak chciał się nauczyć to szedł do szkoły zawodowej i uczył się toczenia frezowania teoretycznie i praktycznie .
\
No właśnie że nie :) Po piętnastu latach w elektrowni kupował sobie złom tokarki i uczył się toczyć. Kilka dni podpatrywania znajomego tokarza w piwnicy i załatwienie dużego zlecenia na tuleje do młyna węglowego :)
Czy jestem "fachowcem" ? Nie wiem, dla niektórych "kowalem", dla innych wyrocznią :) bez kierunkowej szkoły i praktyki "u majstra"

Dodane 4 minuty 8 sekundy:
jasiu... pisze:
24 paź 2021, 15:28

Chyba uzyskałbym zgodę na niektóre fajne rozwiązania, żeby je pokazać.
Tylko "chyba" . Klient załatwiał mi kiedyś zezwolenie na sfilmowanie pewnego urządzenia w berlińskiej filii. Podpisów trzeba było więcej niż na zezwoleniu na spawanie w magazynie papieru :)




orion32
ELITA FORUM (min. 1000)
ELITA FORUM (min. 1000)
Posty w temacie: 9
Posty: 1359
Rejestracja: 18 kwie 2017, 21:55

Re: Jak dobrać parametry skrawania - moje doświadczenia i przemyślenia

#82

Post napisał: orion32 » 24 paź 2021, 15:59

Elektrownia, to nie jest zakład obróbki metali. To że są tam warsztaty, gdzie coś się dorabia, to działalność uboczna.Nie dziwi mnie zatem, twoja poruszająca historia.
,, Iditi na ch. j" maciąg.
PO to dno -aksjomat. Wszystko ma swoje miejsce - Wyborcza, w każdym kiblu! ***** konfederusków.


kamar
Lider FORUM (min. 2000)
Lider FORUM (min. 2000)
Posty w temacie: 6
Posty: 16243
Rejestracja: 18 wrz 2010, 06:17
Lokalizacja: Kozienice
Kontakt:

Re: Jak dobrać parametry skrawania - moje doświadczenia i przemyślenia

#83

Post napisał: kamar » 24 paź 2021, 16:05

Ten jak zwykle. Co nie doczyta, to dozmyśla. Gdzieś było o obrabianiu metalu w elektrowni :)


walcu23
Specjalista poziom 1 (min. 100)
Specjalista poziom 1 (min. 100)
Posty w temacie: 4
Posty: 243
Rejestracja: 07 mar 2020, 20:54

Re: Jak dobrać parametry skrawania - moje doświadczenia i przemyślenia

#84

Post napisał: walcu23 » 24 paź 2021, 16:06

orion32 pisze:
24 paź 2021, 15:59
Elektrownia, to nie jest zakład obróbki metali. To że są tam warsztaty, gdzie coś się dorabia, to działalność uboczna.Nie dziwi mnie zatem, twoja poruszająca historia.
Może jakiś kursik na YT z czytania ze zrozumieniem?


orion32
ELITA FORUM (min. 1000)
ELITA FORUM (min. 1000)
Posty w temacie: 9
Posty: 1359
Rejestracja: 18 kwie 2017, 21:55

Re: Jak dobrać parametry skrawania - moje doświadczenia i przemyślenia

#85

Post napisał: orion32 » 24 paź 2021, 16:14

To twój ulubiony kanał, praktycznie wyrocznia, więc śmiało, nie żałuj sobie.Daj linka kamarowi, bo ja też nie pisałem, że obrabiał tam metal. Będzie miał chłopina jak znalazł.
,, Iditi na ch. j" maciąg.
PO to dno -aksjomat. Wszystko ma swoje miejsce - Wyborcza, w każdym kiblu! ***** konfederusków.


Rybiarz
Specjalista poziom 2 (min. 300)
Specjalista poziom 2 (min. 300)
Posty w temacie: 1
Posty: 537
Rejestracja: 10 lip 2015, 13:33
Lokalizacja: Płock

Re: Jak dobrać parametry skrawania - moje doświadczenia i przemyślenia

#86

Post napisał: Rybiarz » 24 paź 2021, 16:19

Panowie, temat trochę na odpierdziel przeczytałem bo jad wylewający się z wypowiedzi jest straszny.

Mam do was pytanko, jak chcecie zachęcić młodych do poznania tego pięknego hobby/zawodu? Czy jedyny sposób to je*** praktykantów przy maszynach? A może wcześniej zarazić jakieś ambitne dusze?

Ja jestem tego przykładem, gdyby nie internet i różne kanały na yt nigdy bym się za to nie wziął, nie zafascynował się i nie dowiedział jak zacząć.Nie będę się przyznawał ile mam lat ale rejestrując się na forum nie byłem pełnoletni

Życzę dalszego powodzenia w wylewaniu jadu na dzielenie się wiedzą w przystępny sposób


jasiu...
Lider FORUM (min. 2000)
Lider FORUM (min. 2000)
Posty w temacie: 14
Posty: 5345
Rejestracja: 14 lip 2007, 19:02
Lokalizacja: Westfalia

Re: Jak dobrać parametry skrawania - moje doświadczenia i przemyślenia

#87

Post napisał: jasiu... » 24 paź 2021, 16:26

Rybiarz pisze:
24 paź 2021, 16:19
Mam do was pytanko, jak chcecie zachęcić młodych do poznania tego pięknego hobby/zawodu?
Nie chcemy, bo to wredny zawód. Brud, smród i jeszcze uczulenie na chłodziwa I jeszcze stress, żeby dzwona nie zaliczyć :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:

A co do Kamara, też filmiki kręci, ale nie z podstaw, a z bardzo fajnych czasem rozwiązań. Tylko że różnica pomiędzy filmikami Kamara, a innymi filmikami jest diametralna. Wcale się nie podlizuję. Stwierdzam.


orion32
ELITA FORUM (min. 1000)
ELITA FORUM (min. 1000)
Posty w temacie: 9
Posty: 1359
Rejestracja: 18 kwie 2017, 21:55

Re: Jak dobrać parametry skrawania - moje doświadczenia i przemyślenia

#88

Post napisał: orion32 » 24 paź 2021, 16:30

O jakim jadzie, ty piszesz Rybiarzu? Jeden młodzian zasugerował, że tu pełno jadu, a ty podchwyciłeś. Jest niedziela, jesień, zimno, grzybów nie ma, to zajmujemy czymś czas. Adam napisał wątek, zrobił film. Mnie on za wiele nie nauczy, bo ja to od dawna wiem, ale dla początkujących, to cenne źródło informacji, poparte osobistym doświadczeniem autora. Takie opowieści, łatwiej pozwalają zapamiętać, niż suche wykłady o siłach skrawania, wzorach, i tabelach parametrów.
Wiadomo, że u starych wyjadaczy zachwytu, nie wzniecą,ale nie do nich jest to kierowane.
Jasiu, kilka filmów kamara, z tego forum widziałem, i jakoś mnie nie zachwyciły. Wyłapałem kilka błędów, ale jak napisałem o nich raz, to miło nie było. Nie wiem, gdzie widzisz ten kunszt?
,, Iditi na ch. j" maciąg.
PO to dno -aksjomat. Wszystko ma swoje miejsce - Wyborcza, w każdym kiblu! ***** konfederusków.

Awatar użytkownika

the.bear
Specjalista poziom 2 (min. 300)
Specjalista poziom 2 (min. 300)
Posty w temacie: 3
Posty: 311
Rejestracja: 16 wrz 2020, 20:48
Lokalizacja: Widawa/Łódzkie

Re: Jak dobrać parametry skrawania - moje doświadczenia i przemyślenia

#89

Post napisał: the.bear » 24 paź 2021, 23:52

Jak tak sobie czasem czytam te Wasze wywody, to raczej do kategorii Humor, a nie Kosz bym przenosił :D
A jak ktoś chce się czegoś nauczyć, to i tak się nauczy. Jak nie ma źródeł, to sam coś wymyśli - musi się tylko chcieć i musi być czas.

ODPOWIEDZ Poprzedni tematNastępny temat

Wróć do „Obróbka metali”