Własna działalność

Planujesz zakup sprzętu do warsztatu, masz problem z maszyną tu możesz o tym porozmawiać - nie tylko maszyny CNC

Autor tematu
Damiannn
Nowy użytkownik, używaj wyszukiwarki
Nowy użytkownik, używaj wyszukiwarki
Posty w temacie: 1
Posty: 6
Rejestracja: 01 lip 2020, 22:01

Własna działalność

#1

Post napisał: Damiannn » 10 paź 2021, 22:44

Witam, otóż mam kilka pytań dotyczących rozpoczęcia właśnie działaności, mieszkam w małym mieście , w mieście w którym chce założyć swoje małe miejsce , chce się poprostu spełnić. Interesuje mnie jak wyglada uzyskanie dofinansowania na własny zakład Ślusarski? Z czym się to wiąże? Co wymagają do udzielenia takowego dofinansowania? Jakie środki mogę uzyskać? Chodzi o to, ze działkę mam, mam także pomieszczenia gospodarcze w których mogę postawić kilka maszyn. Ciekawi mnie także to, czy mógłbym sobie poradzić jeżdżąc po firmach typu tartaki w moim rejonie jest tego sporo szukają poprostu kogoś do konserwacji maszyn, czy można z tego się wybić? Czy musiałbym tez postawić jakaś frezarkę i inne maszyny do realizacji?Jak wyglada opłata ZUS-u , księgowość.



Awatar użytkownika

the.bear
Specjalista poziom 2 (min. 300)
Specjalista poziom 2 (min. 300)
Posty w temacie: 1
Posty: 311
Rejestracja: 16 wrz 2020, 20:48
Lokalizacja: Widawa/Łódzkie

Re: Własna działalność

#2

Post napisał: the.bear » 10 paź 2021, 23:24

Ja jak chciałem jakieś dofinansowanie dostać, czy to z UE (przez urząd pracy), czy przez Urząd Marszałkowski to...
Dowiedziałem się, że ponieważ jestem mężczyzną (kobietom zawsze dają), ponieważ jestem między 30 (za stary, na dofinansowanie "na start") a 50 rokiem życia (za młody na wykluczenie z rynku pracy) i do tego po studiach (jakbym nie miał studiów to dają) to mam se radzić sam :-/

EDIT: Rok temu mówili, że kasa to max 20 tysi, ale jak dopytałem, to mówili, że raczej bliżej 5 tysi, bo kasę na ileś tam osób muszą rozdzielić. A biznes plan i kwitów musisz tyle wypełnić, że stwierdziłem, że więcej zarobię w tym czasie jak będę te bzdury dla nich wypełniał za te ochłapy.


strikexp
Lider FORUM (min. 2000)
Lider FORUM (min. 2000)
Posty w temacie: 1
Posty: 4419
Rejestracja: 31 mar 2017, 19:47
Lokalizacja: Warszawa

Re: Własna działalność

#3

Post napisał: strikexp » 11 paź 2021, 00:35

Śmiechu warte z tymi studiami.

Generalnie już przestali dawać hajs, stwierdzili że wystarczająco dużo jełopów będzie krzyczeć o wspaniałości UE.
Podobno dobre dofinansowania mogą załatwić firmy specjalizujące się w pozyskiwaniu dotacji dla innych. No ale tam przeważnie trzeba mieć już firmę i trochę własnego wkładu.

Najlepiej to nie zakładać DG jak się najpierw zleceń nie dogada. Bo czy się stoi czy się leży to ZUS będziesz musiał płacić (niby jest ulga początkowa).
Z ostatnich doświadczeń to widzę że bardziej niż ślusarzy to brakuje budowlańców. Chciałem zrobić remont łazienki to sprawdzeni fachowcy mają pozajmowane terminy na 12 miesięcy do przodu...


brandnew
Specjalista poziom 1 (min. 100)
Specjalista poziom 1 (min. 100)
Posty w temacie: 1
Posty: 126
Rejestracja: 23 lut 2021, 21:01

Re: Własna działalność

#4

Post napisał: brandnew » 11 paź 2021, 08:00

Damiannn pisze:Interesuje mnie jak wyglada uzyskanie dofinansowania na własny zakład Ślusarski? Z czym się to wiąże?

Zajrzyj np. tu:
https://mambiznes.pl/finansowanie/dotac ... mow-102674
albo tu:
https://poradnikprzedsiebiorcy.pl/-dota ... spodarczej
W twoim przypadku widzę inny problem - brak rozeznania w rynku. Jeśli chcesz prowadzić DG jako ślusarz, to rozejrzyj się po okolicy czy będą chętni na twoje usługi.

ODPOWIEDZ Poprzedni tematNastępny temat

Wróć do „WARSZTAT”