Narzędzia pomiarowe Kmitex

Planujesz zakup sprzętu do warsztatu, masz problem z maszyną tu możesz o tym porozmawiać - nie tylko maszyny CNC

Autor tematu
KonradRybacki
Znawca tematu (min. 80)
Znawca tematu (min. 80)
Posty w temacie: 2
Posty: 84
Rejestracja: 14 kwie 2020, 12:52

Narzędzia pomiarowe Kmitex

#1

Post napisał: KonradRybacki » 28 sie 2021, 13:32

Czołem! Jest taka firma, jak w tytule - czeskie przedsiębiorstwo o dość krótkiej historii. Ceny mają dobre a ich wyroby wyglądają dość przyzwoicie. Z tym, że dzisiaj niestety ciężko być pewnym czy to nie jest kolejny rebranding wyrobów z Chin. Interesuje mnie konkretnie poziomica maszynowa, ramowa 0,02mm/m 150mm. Można im zaufać? Czy ktoś z Was miał z nimi do czynienia? Cena niemieckiego odpowiednika, to dwa-trzy razy więcej (w tym przypadku obawiam się, że cena głównie za markę). Polskie trudno dostać w takiej dokładności.




jasiu...
Lider FORUM (min. 2000)
Lider FORUM (min. 2000)
Posty w temacie: 1
Posty: 5345
Rejestracja: 14 lip 2007, 19:02
Lokalizacja: Westfalia

Re: Narzędzia pomiarowe Kmitex

#2

Post napisał: jasiu... » 28 sie 2021, 16:05

Nie znałem, ale na ich stronie https://www.kmitex.cz/o-nas można odczytać: Centrála ve Stehelčevsi plní přání a požadavky našich obchodních partnerů nejen z České republiky, ale z celé Evropy a části světa.

No właśnie, czy ta część świata to będzie USA, czy może inny Wietnam, albo Malezja? :mrgreen:

No właśnie, wystarczy popatrzeć w katalogu np. na ceny suwmiarek. Te No name kosztują 770 koron te PROFESIONAL 1849. Ponad 2 razy droższe! Prawdopodobnie cena ma powiązanie z jakością? 138 złotych vs. 332 za suwmiarkę. Jak to tłumaczyć? Ano może ta pierwsza jest z části světa?


Autor tematu
KonradRybacki
Znawca tematu (min. 80)
Znawca tematu (min. 80)
Posty w temacie: 2
Posty: 84
Rejestracja: 14 kwie 2020, 12:52

Re: Narzędzia pomiarowe Kmitex

#3

Post napisał: KonradRybacki » 28 sie 2021, 16:44

No właśnie... Mam od nich liniał krawędziowy 300mm klasy 00 i na tyle, na ile mogę i potrafię go sprawdzić jest w porządku. Miałem też okazję krótko pomacać poziomicę od nich (prostą, nie ramową) - powiem tak, wykonanie masywne i solidne, szkiełko ochronne - wygląda jak zrobione na warsztatach szkolnych a nie w fabryce, ale to akurat nic, ampułka długa - to plus. Nie mogę sobie przypomnieć, czy poziomica była tylko szlifowana czy skrobana, ale wiem, że wyglądało to raczej przyzwoicie, tu złego słowa nie powiem. A że miałem okazję macać i wybitnie chińskie poziomice, no to różnica była. Trochę biję się z myślami - co prawda za 500 koron dają świadectwo kalibracji w laboratorium. Z drugiej strony - i chińczyk potrafi mile zaskoczyć, coś o tym wiem...

ODPOWIEDZ Poprzedni tematNastępny temat

Wróć do „WARSZTAT”