Najlepsza opcja do cięcia gumy?

Plotery tnące

Autor tematu
Oziejoski
Nowy użytkownik, używaj wyszukiwarki
Nowy użytkownik, używaj wyszukiwarki
Posty w temacie: 3
Posty: 3
Rejestracja: 20 sie 2021, 17:36

Najlepsza opcja do cięcia gumy?

#1

Post napisał: Oziejoski » 20 sie 2021, 17:49

Cześć !

Stoję przed dylematem - mam sporo zleceń dodatkowych na wycinanie różnych osłon z mat gumowych PZ zbrojonych z przekładkami (włókniną nie aluminium) o różnych grubościach 2-20mm.

W celu usprawnienia i zwiększenia produkcji przygotowuje pomieszczenie w którym chciałbym postawić maszynę do obróbki numerycznej głównie tego materiału (ale nie wykluczam tez innych typu poliwęglany).

Chciałem spytać czy ktoś z forumowiczów ma styczność z wycinaniem gum PZ i jaki rodzaj maszyny radzilibyscie do tego rodzaju obróbki ? Ploter z głowica oscylacyjna ? Może bardziej iść w stronę lasera ?

Mam hobbystyczny laser o mocy 20W o małym polu roboczym który nie nadaje się na produkcje seryjną wiec myśle o lepszej maszynie w budżecie do 40k netto.

Chodzi mi głównie o odpowiedz na pytanie - co będzie najlepsze do cięcia gumy ? Ale tez nie chciałbym się ograniczać pod względem możliwości obrabiania (cięcia i grawerowania) pozostałych materiałów ( poliwęglan i drewno).

A jeśli już ploter oscylacyjny/laserowy to czy opłaca się kupować nowe urządzenie czy bardziej osobno głowice okablowanie i oprogramowanie ?(mam możliwość zrobić ramę samemu odpowiednio sztywną, tak samo elementy osłonowe ze stali/alu).

Pozdrawiam :)




Steryd
Lider FORUM (min. 2000)
Lider FORUM (min. 2000)
Posty w temacie: 1
Posty: 4147
Rejestracja: 13 lut 2017, 19:34
Lokalizacja: Szczecin

Re: Najlepsza opcja do cięcia gumy?

#2

Post napisał: Steryd » 20 sie 2021, 19:32

Jak do gumy to tylko waterjet.
Można?
Morzna!!!


Autor tematu
Oziejoski
Nowy użytkownik, używaj wyszukiwarki
Nowy użytkownik, używaj wyszukiwarki
Posty w temacie: 3
Posty: 3
Rejestracja: 20 sie 2021, 17:36

Re: Najlepsza opcja do cięcia gumy?

#3

Post napisał: Oziejoski » 20 sie 2021, 19:52

Steryd pisze:
20 sie 2021, 19:32
Jak do gumy to tylko waterjet.
W tym budżecie nie realny jest zakup wj. Nawet używanej. Dlatego pytam też o alternatywę …


cawboy
Specjalista poziom 2 (min. 300)
Specjalista poziom 2 (min. 300)
Posty w temacie: 1
Posty: 426
Rejestracja: 13 mar 2021, 18:23
Lokalizacja: Bydgoszcz

Re: Najlepsza opcja do cięcia gumy?

#4

Post napisał: cawboy » 21 sie 2021, 12:07

różnego rodzaju uszczelki w tym z gumy zbrojonej wycina mi kolega na Kimli z elektrycznym nożem oscylacyjnym, także nie tylko waterjet.
Z tego co pamiętam maszynę kupił z nożem pneumatycznym, jego zdaniem słabizna w porównaniu z elektrycznym, także w tą stronę bym szukał.
Krak.


Autor tematu
Oziejoski
Nowy użytkownik, używaj wyszukiwarki
Nowy użytkownik, używaj wyszukiwarki
Posty w temacie: 3
Posty: 3
Rejestracja: 20 sie 2021, 17:36

Re: Najlepsza opcja do cięcia gumy?

#5

Post napisał: Oziejoski » 21 sie 2021, 16:57

cawboy pisze:
21 sie 2021, 12:07
różnego rodzaju uszczelki w tym z gumy zbrojonej wycina mi kolega na Kimli z elektrycznym nożem oscylacyjnym, także nie tylko waterjet.
Z tego co pamiętam maszynę kupił z nożem pneumatycznym, jego zdaniem słabizna w porównaniu z elektrycznym, także w tą stronę bym szukał.
Dziękuje Ci. Już wiem przynajmniej w którym kierunku iść z tematem dalej. :)

No Waterjet za używki ceny startują od 170 tys za maszyny z 2005 roku także nie ma nawet takiej opcji. Tym bardziej ze to dodatkowe zlecenia.

ODPOWIEDZ Poprzedni tematNastępny temat

Wróć do „Plotery tnące”