weeke bp 15

Dyskusje dotyczące maszyn grupy Homag, Weeke

Autor tematu
mechanik rowerowy
Czytelnik forum poziom 2 (min. 20)
Czytelnik forum poziom 2 (min. 20)
Posty w temacie: 3
Posty: 24
Rejestracja: 13 gru 2018, 09:18

weeke bp 15

#1

Post napisał: mechanik rowerowy » 16 cze 2021, 18:54

Witam. mam kilka pytań odnośnie programowania starej maszyny weeke bp 15 rocznikowo nie wiem ale bardzo stara
sterownie num 750. Czy orientuje się ktoś czy jest możliwość wgrać na maszynę program z jakiegoś cama ? Fizycznie jest to do zrobienia bo i kabel jest i laptop i nawet kilka programów wgrywałem tylko takiego kodu maszyna nie jest w stanie wykonać bo nie ma całego nagłówka. dopiero jak się napisze w programie na maszynie nagłówek który wywołuje podprogram to działa. Jest to dość niewygodne i chciałbym całość generować z cama. Jeszcze jedno pytanie o możliwość wymiany/ dołożenia pamięci do sterowania? bo czasem wyskakuje błąd z brakiem pamięci.
Jak by ktoś miał jakieś informacje na temat tego sterowania to proszę o kontakt




Pneumokok
Specjalista poziom 3 (min. 600)
Specjalista poziom 3 (min. 600)
Posty w temacie: 1
Posty: 917
Rejestracja: 28 gru 2009, 15:56
Lokalizacja: Miasto nieudaczników

Re: weeke bp 15

#2

Post napisał: Pneumokok » 16 cze 2021, 19:07

1. Jest taka możliwość tylko trzeba zmienić w postprocesorze, aby wypluwał taki nagłówek. Postprocesor to taki tłumacz, który przerabia ścieżki z cama na g-kod zrozumiały dla sterownika obrabiarki.
2. Może zamiast dokładać pamięci można puszczać programy bezpośrednio z komputera po kablu?
Jeżeli pomogłem kliknij pomógł :)


Autor tematu
mechanik rowerowy
Czytelnik forum poziom 2 (min. 20)
Czytelnik forum poziom 2 (min. 20)
Posty w temacie: 3
Posty: 24
Rejestracja: 13 gru 2018, 09:18

Re: weeke bp 15

#3

Post napisał: mechanik rowerowy » 16 cze 2021, 19:35

o super
jakaś szybka odpowiedź.
tak wiem co to postprocesor i nawet kilka przerabiałem na własne potrzeby. tylko przy tej maszynie nie wiem kompletnie jakie parametry trzeba jej ustawić i za co one odpowiadają. G kody są dla mnie zrozumiałe a jeśli nie wszystkie to większość. problem w tym że program główny to parametry prawdopodobnie odpowiadające za wywołanie odpowiedniego trybu maszyny i uruchomienie odpowiednich urządzeń typu podpory siłowniki wrzeciona itp i nie wiem które parametry za co odpowiadają. Czy jeśli w wygenerowanym kodzie dorzucę te parametry (takie jak w nagłówku) to program ruszy? Masz może jakieś instrukcje do tego sterowania?


Steryd
Lider FORUM (min. 2000)
Lider FORUM (min. 2000)
Posty w temacie: 1
Posty: 4143
Rejestracja: 13 lut 2017, 19:34
Lokalizacja: Szczecin

Re: weeke bp 15

#4

Post napisał: Steryd » 16 cze 2021, 20:32

To skopiuj program (działający) z maszyny. Zobacz co siedzi w nagłówku i dopisz w posprocesorze, zeby wypluwał to samo.
Można?
Morzna!!!


Autor tematu
mechanik rowerowy
Czytelnik forum poziom 2 (min. 20)
Czytelnik forum poziom 2 (min. 20)
Posty w temacie: 3
Posty: 24
Rejestracja: 13 gru 2018, 09:18

Re: weeke bp 15

#5

Post napisał: mechanik rowerowy » 16 cze 2021, 20:37

mam tylko podgląd na to co jest w maszynie i albo się nie da albo nie wiem jak przenieść to na komputer. z kompa na maszyne działa a w drugą stronę nie do końca. ale popróbuje coś podziałać tak żeby nagłówek się zgadzał. to chyba jedyne wyjście dla tej maszyny


andrjalo
Specjalista poziom 3 (min. 600)
Specjalista poziom 3 (min. 600)
Posty w temacie: 1
Posty: 724
Rejestracja: 27 lut 2011, 14:15
Lokalizacja: Polska

Re: weeke bp 15

#6

Post napisał: andrjalo » 17 cze 2021, 21:43

Odnośnie Num 750 to serwisuje takie systemy proszę o kontakt na prv.

ODPOWIEDZ Poprzedni tematNastępny temat

Wróć do „Homag, Weeke”