Karger DL-2 pompa olejowa

Zapytanie o parametry pompy smarującej w tokarce Karger DL-2

Dyskusje dotyczące toczenia, remontów, modernizacji, narzędzi. Tokarki konwencjonalne.

Autor tematu
Alex683
Nowy użytkownik, używaj wyszukiwarki
Nowy użytkownik, używaj wyszukiwarki
Posty w temacie: 2
Posty: 7
Rejestracja: 09 sie 2014, 19:37
Lokalizacja: Łowicz

Karger DL-2 pompa olejowa

#1

Post napisał: Alex683 » 31 maja 2021, 13:33

Witam szanownych kolegów,

Pomimo posiadania prawdopodobnie wszelkich dostępnych w necie dokumentów dotyczących mojej nowo nabytej tokarki Karger DL-2 nie udało mi się odnaleźć informacji dotyczącej parametrów pompy olejowej smarującej łożyska wrzeciona i calą skrzynię wrzeciennika. W mojej maszynie niestety brak jest zarówno pompy jak i silnika oraz zbiornika oleju z filtrem. Wiem, że pompa była firmy Siemens Schuckert ale na zdjęciu pochodzącym ze strony http://www.lathes.co.uk/karger/ nie daje się odczytać parametrów. Wiem że na tym forum są osoby posiadające takie tokarki i liczę, że ktoś podpowie jaka jest wydajność tej pompy w litrach na minutę i byc może ciśnienie robocze.
Za pomoc z góry dziękuję Obrazek


Paweł Lesiak


W.B
Sympatyk forum poziom 1 (min. 40)
Sympatyk forum poziom 1 (min. 40)
Posty w temacie: 1
Posty: 48
Rejestracja: 22 lis 2014, 22:35
Lokalizacja: EL

Re: Karger DL-2 pompa olejowa

#2

Post napisał: W.B » 02 cze 2021, 07:23

Ja zakupiłem do swojego TUM 25 pompę o przepływie 2,8l /min.
Po około 200h pracy, uważam że nawet 2l/min spokojnie wystarczy.

Zdjęcia masz w moim temacie:
tum-25a-kilka-pytan-t105952-20.html


Autor tematu
Alex683
Nowy użytkownik, używaj wyszukiwarki
Nowy użytkownik, używaj wyszukiwarki
Posty w temacie: 2
Posty: 7
Rejestracja: 09 sie 2014, 19:37
Lokalizacja: Łowicz

Re: Karger DL-2 pompa olejowa

#3

Post napisał: Alex683 » 14 cze 2021, 22:47

Przepraszam, że dopiero teraz odpowiadam ale ostatnio w robocie urwanie gwizdka i rodzina ma swoje wymagania a doba tylko 24h. Dziękuję za informację. Nie znam TUM25 i zastanawiam się czy wrzeciennik oparty jest na łożyskach czy na tulejach ślizgowych. Moja maszynka ma tuleje, które z założenia wymagają intensywniejszego smarowania niż łożyska. Kupiłem okazyjnie pompkę paliwową Danfossa o wydajności 24L/h przy 20 bar i zamierzam jutro sprawdzić ile tłoczy przy swobodnym wypływie. Jeśli tylko 24L/h to chyba za mało.
Paweł Lesiak

ODPOWIEDZ Poprzedni tematNastępny temat

Wróć do „Toczenie / Tokarki Konwencjonalne”