TNC 426 przeróbka dysku na compact flash

Dyskusje na temat systemu Heidenhaina
Awatar użytkownika

Autor tematu
marihires
Czytelnik forum poziom 1 (min. 10)
Czytelnik forum poziom 1 (min. 10)
Posty w temacie: 3
Posty: 10
Rejestracja: 06 mar 2018, 14:38
Lokalizacja: Piekary Śląskie

Re: TNC 426 przeróbka dysku na compact flash

#11

Post napisał: marihires » 07 maja 2021, 08:52

Nieraz robiłem backupy dysków/dyskietek z różnymi systemami tym programem i nie bylo problemu po wrzuceniu na nowy dysk. Przykładowo PCU50 z Sinumerika spokojnie działa na CF (ale jak juz zamontujesz adapter do SD/microsd to już nie). Dla np Sinumerika 840C ważna jest też prędkość zapisu i odczytu CF... jak dasz kartę fast/utrafast to po każdym wyłączeniu maszyny będzie defragmentacja dysku i pousuwa pliki rozruchowe za którymś razem. Wydaje mi sie że problem nie leży po stronie obrazu dysku tylko w hardwerze. Ja tego na gwałt nie potrzebuje bo dyski mam. Sprawdzę też czy na SSD ruszy. Mam sporo adapterów i kart CF które wrzucam w sprzęt a tu nie pykło.
Obecnie naprawiam w nim komunikację z modułem we/wy rozproszonych PL410, dysk był przy okazji.



Tagi:

Awatar użytkownika

tuxcnc
Lider FORUM (min. 2000)
Lider FORUM (min. 2000)
Posty w temacie: 3
Posty: 7854
Rejestracja: 26 lut 2011, 23:24
Lokalizacja: mazowieckie

Re: TNC 426 przeróbka dysku na compact flash

#12

Post napisał: tuxcnc » 07 maja 2021, 13:09

marihires pisze:
07 maja 2021, 08:52
Nieraz robiłem backupy dysków/dyskietek z różnymi systemami tym programem i nie bylo problemu po wrzuceniu na nowy dysk.
Wierzę, ale to wcale nie znaczy że narzędzie jest wiarygodne.
Natomiast w Linuksie wszystko jest plikiem, więc dd czyta bajt po bajcie, a jak nie może przeczytać to wywala błąd zamiast kombinować.
Dlatego linuksowy backup jest w 100% wiarygodny.


andrjalo
Specjalista poziom 3 (min. 600)
Specjalista poziom 3 (min. 600)
Posty w temacie: 2
Posty: 724
Rejestracja: 27 lut 2011, 14:15
Lokalizacja: Polska

Re: TNC 426 przeróbka dysku na compact flash

#13

Post napisał: andrjalo » 10 maja 2021, 22:17

Z Linuksem się zgadzam jest też program co robi płytę startową na Linuksie i można zgrać dysk i wgrać pod Linuksem dlatego proponowałem backup na DVD.


szczep_an
Nowy użytkownik, używaj wyszukiwarki
Nowy użytkownik, używaj wyszukiwarki
Posty w temacie: 3
Posty: 4
Rejestracja: 19 gru 2020, 07:43

Re: TNC 426 przeróbka dysku na compact flash

#14

Post napisał: szczep_an » 07 cze 2021, 22:37

A może spróbuj sformatować kartę CF na maszynie. Opcja ta powinna być dostępna trzymając przycisk MOD podczas uruchamiania. Następnie po sformatowaniu maszyna zainstaluje na karcie CF system. Na karcie z zainstalowanym systemem (czyli 3 partycje ) spróbuj ,,podgrać" pliki z partycji za pomocą TNCremo ( przeżuć z dysku na kartę CF)

ODPOWIEDZ Poprzedni tematNastępny temat

Wróć do „Heidenhain”