Suport rowerowy jak to uszczelnić?

Tematy inne dotyczące mechaniki nie pasujące do żadnego z działów.

tristar0
Lider FORUM (min. 2000)
Lider FORUM (min. 2000)
Posty w temacie: 15
Posty: 2847
Rejestracja: 21 sty 2020, 17:48
Lokalizacja: Toruń miasto Tadeusza R

Re: Suport rowerowy jak to uszczelnić?

#71

Post napisał: tristar0 » 10 maja 2021, 19:48

Przyczyną może tkwić w tym że otwór nie jest współosiowy a taka tulejka teoretycznie to niweluje .tyle teorii a w praktyce jak jest zrobiona z byle czego to wszystko się rozlatuje jak w twoim przypadku


Mam wyrypane na wszelkiej maści proroków ,mędrców i wszystkich którzy stawiają się ponad innymi ,i tak ich zjedzą robaki


mareq_bb
Specjalista poziom 1 (min. 100)
Specjalista poziom 1 (min. 100)
Posty w temacie: 1
Posty: 246
Rejestracja: 26 wrz 2016, 14:10
Lokalizacja: Bielsko-Biała

Re: Suport rowerowy jak to uszczelnić?

#72

Post napisał: mareq_bb » 17 maja 2021, 14:04

Można suport wymienić na np.: SHIMANO SLX/XT BB-MT800. Nie ma tam tego plastiku. Ja wersje szosową założyłem u siebie i jest przede wszystkim dużo trwalszy.


szopenn
ELITA FORUM (min. 1000)
ELITA FORUM (min. 1000)
Posty w temacie: 27
Posty: 1940
Rejestracja: 21 gru 2015, 11:22
Lokalizacja: Lublin

Re: Suport rowerowy jak to uszczelnić?

#73

Post napisał: szopenn » 17 maja 2021, 21:16

nie widzę tego suportu w wersji 68mm bez podkładek, czy się mylę?


Leopold
Czytelnik forum poziom 3 (min. 30)
Czytelnik forum poziom 3 (min. 30)
Posty w temacie: 1
Posty: 31
Rejestracja: 13 paź 2015, 17:41
Lokalizacja: Zamość

Re: Suport rowerowy jak to uszczelnić?

#74

Post napisał: Leopold » 17 maja 2021, 21:54

Chłopie, jak dotąd nie powiedziałeś czy nie napisałeś w jakim rowerze Ci się to dzieje, pokazałeś jakieś zdjęcie, które nic o problemie nie mówi, zdecyduj o co Ci chodzi, czy o poprawianie Firmy która wyprodukowała ten rower czy też masz jakieś wygórowane pragnienia, których nie możesz rozwiązać, koledzy jak mogą Ci doradzają ale tak szczerze to nie wiedzą co Ci doradzić bo nie widzą problemu. Zrób rzetelne zdjęcia , powiedz jaki to rower, w czym jest problem i wtedy może ktoś trafi z odpowiedzią. Ciągniesz wątek już jakiś czas a nic z niego nie wynika. A jak chcesz porady rowerowej to wejdź np. na Forum rowerowe np. "Arbiter" i tam się dowiesz, nie kombinuj z tokarkami, frezarkami czy CNC bo to inne zagadnienia.


tristar0
Lider FORUM (min. 2000)
Lider FORUM (min. 2000)
Posty w temacie: 15
Posty: 2847
Rejestracja: 21 sty 2020, 17:48
Lokalizacja: Toruń miasto Tadeusza R

Re: Suport rowerowy jak to uszczelnić?

#75

Post napisał: tristar0 » 18 maja 2021, 21:02

Leopold pisze: co Ci chodzi, czy o poprawianie Firmy która wyprodukowała ten rower czy też masz jakieś wygórowane pragnienia
Chodzi o to że gdy jedzie rowerem to rozwija taką prędkość że mu piasek z pobocza zaciąga w łożyska a fotoradar robiąc zdjęcie widzi tylko różową smugę przez środek zdjęcia ,ale to nic bo teraz kolega walczy z widelcem w innym temacie i dopiero się bedzię działo ,Już miałem zaproponować zrobienie u siebie w firmie roweru coś na wzór Hamera na warunki taktyczne ale się powstrzymałem bo może lakier mógłby odpadać przy takich prędkościach :P
Mam wyrypane na wszelkiej maści proroków ,mędrców i wszystkich którzy stawiają się ponad innymi ,i tak ich zjedzą robaki

Awatar użytkownika

Autor tematu
prosteiszkuteczneWynalazki
Specjalista poziom 3 (min. 600)
Specjalista poziom 3 (min. 600)
Posty w temacie: 25
Posty: 707
Rejestracja: 05 cze 2019, 17:00

Re: Suport rowerowy jak to uszczelnić?

#76

Post napisał: prosteiszkuteczneWynalazki » 22 maja 2021, 15:56

Już zrobione.
Jedyna słuszna stal .Obrazek
Obrazek


szopenn
ELITA FORUM (min. 1000)
ELITA FORUM (min. 1000)
Posty w temacie: 27
Posty: 1940
Rejestracja: 21 gru 2015, 11:22
Lokalizacja: Lublin

Re: Suport rowerowy jak to uszczelnić?

#77

Post napisał: szopenn » 22 maja 2021, 17:49

tak sobie to wyszło, qr widać że się zwiększy, oś jest dluższa to i siły na mufe suportową będą większe bo przedłużysz ramie dźwigni.

Awatar użytkownika

Autor tematu
prosteiszkuteczneWynalazki
Specjalista poziom 3 (min. 600)
Specjalista poziom 3 (min. 600)
Posty w temacie: 25
Posty: 707
Rejestracja: 05 cze 2019, 17:00

Re: Suport rowerowy jak to uszczelnić?

#78

Post napisał: prosteiszkuteczneWynalazki » 22 maja 2021, 17:59

I co związku z tym?
A dłuższy wałek i tak musiał być.


szopenn
ELITA FORUM (min. 1000)
ELITA FORUM (min. 1000)
Posty w temacie: 27
Posty: 1940
Rejestracja: 21 gru 2015, 11:22
Lokalizacja: Lublin

Re: Suport rowerowy jak to uszczelnić?

#79

Post napisał: szopenn » 22 maja 2021, 18:10

tak to każdy potrafi suporty uszczelniać, szkoda że osi korby pół metrowej nie zrobiłeś, to mógłby wtedy być pierwszy na świecie rowerowy tandem w poprzek.

a i co w związku? a to z że jak rower z gównolitu i wszystko poprawiasz to się nie zdziw że zaraz przy mufie spawy powiedzą dziękuje i będzie trzeba dawać hydrauliczną calówke :mrgreen:


tristar0
Lider FORUM (min. 2000)
Lider FORUM (min. 2000)
Posty w temacie: 15
Posty: 2847
Rejestracja: 21 sty 2020, 17:48
Lokalizacja: Toruń miasto Tadeusza R

Re: Suport rowerowy jak to uszczelnić?

#80

Post napisał: tristar0 » 22 maja 2021, 18:24

szopenn pisze:szkoda że osi korby pół metrowej nie zrobiłeś
nie dziw się są ludzie i poprawiacze wszystkiego tu akurat mamy mniejszą lub większą przyjemność czytaj jak sobie w zyciu wymyślić problem . ale ponoć niektórzy tak muszą ani tego nie neguje ani akceptuje .Trzeba z tym żyć choć logiki może żadnej w tym nie ma ,ale skoro autorowi to pozwoli wejść na wyższy level samozadowolenia to niech ma , choć jak dla mnie aktor drugoplanowy ze zdjęcia bardziej przypadł do gustu ta lampa i jej montaż na ścianie powiem tylko ŁAŁ.

Dodane 2 minuty 22 sekundy:
szopenn pisze:to z że jak rower z gównolitu
gdyby tak było to byłby następny temat jak uszyć siodełko , jak wygiąć rurkę żeby zrobić kierownice itp. Ale licze że autor nas jeszcze nie raz zaskoczy z tym rowerkiem.
Mam wyrypane na wszelkiej maści proroków ,mędrców i wszystkich którzy stawiają się ponad innymi ,i tak ich zjedzą robaki

ODPOWIEDZ Poprzedni tematNastępny temat

Wróć do „Mechanika”