LF Lite 1

Prośba o analizę frezarki do moich potrzeb

Tu możemy porozmawiać na temat podstaw budowy amatorskich maszyn CNC

Autor tematu
Grond
Czytelnik forum poziom 1 (min. 10)
Czytelnik forum poziom 1 (min. 10)
Posty w temacie: 10
Posty: 11
Rejestracja: 09 sty 2009, 23:13
Lokalizacja: Warszawa

LF Lite 1

#1

Post napisał: Grond » 30 kwie 2021, 21:02

Cześć Panowie i być może Panie ;]

Od jakiegoś czasu chodzi mi po głowie myśl by nabyć swoją pierwszą frezarkę. O temacie czytam już trochę czasu. Jestem związany ze "środowiskiem" reprapowym. Aktualnie projektuję i buduję swoją druga konstrukcję i potrzebuję wykonać trochę detali z aluminium. Postanowiłem nabyć coś co mi to umożliwi. Na początku myślałem o chińskim 3040 CNC, no ale nie... masakra. Aktualnie planuję kupić takie coś: LF Lite 1 - ofertę można sprawdzić na allegro. Niestety nie mogę wkleić linka.

Wkleję opis producenta:

Dane techniczne:

Pole Robocze: 300 x 300 x 100 mm

Waga: ok 100 kg

Napęd: Silniki krokowe 1,89 Nm 2,8A

Przeniesienie napędu: Śruby kulowe 16x10

Prowadnice: Wałki z podporą Fi 20

Materiał wykonania: odlew żeliwny

Połączenie z komputerem: LAN

Prędkość pracy: 14 000 mm / min

Obrabiane materiały: Tworzywa sztuczne, drewno, Aluminium, Złoto, Stal

Pozycjonowanie: Czujniki indukcyjne na każdej osi

Sterowanie: PikoCNC

Wrzeciono: Teknomotor 1,1kW sterowane falownikiem
Frezarka-grawerka-CNC-zeliwna-Lite-1-producent.jpg
Czy ktoś miał styczność z takim sprzętem? Czy to się nada do moich potrzeb? Generalnie zastanawia mnie kwestia czy takie wrzeciono Teknomotor 1,1 kW da sobie radę z alu? Oczywiście to nie ma zjadać detalu z jakimis dzikimi prędkościami tylko chciałbym żeby to wyszło prawidłowo. Jeżeli w Waszej opinii ten sprzęt się nadaje to prawdopodobnie z czasem zrezygnowałbym z wałków podpartych na rzecz prowadnic liniowych.

Pozdrawiam!




Autor tematu
Grond
Czytelnik forum poziom 1 (min. 10)
Czytelnik forum poziom 1 (min. 10)
Posty w temacie: 10
Posty: 11
Rejestracja: 09 sty 2009, 23:13
Lokalizacja: Warszawa

Re: LF Lite 1

#2

Post napisał: Grond » 02 maja 2021, 18:22

To jak ktoś może się wypowiedzieć na temat jakości tego sprzętu? :P


kubus838
Lider FORUM (min. 2000)
Lider FORUM (min. 2000)
Posty w temacie: 4
Posty: 2572
Rejestracja: 06 lip 2009, 14:52
Lokalizacja: Mszczonów

Re: LF Lite 1

#3

Post napisał: kubus838 » 03 maja 2021, 10:12

Witam

Maszyna ze zdjęcia bardzo fajnie jest pomalowana. I to tyle co można napisać z jednego zdjęcia - nie widać całej konstrukcji.

Mała uwaga - skasuj tę wypowiedź po wyżej.

robert

Awatar użytkownika

TOP67
Lider FORUM (min. 2000)
Lider FORUM (min. 2000)
Posty w temacie: 1
Posty: 2224
Rejestracja: 17 wrz 2018, 10:47
Lokalizacja: Wrocław
Kontakt:

Re: LF Lite 1

#4

Post napisał: TOP67 » 03 maja 2021, 12:22

Każde wrzeciono da radę w aluminium, bo to zależy jakim frezem i głębokościami.
Przy 100W obrabiam PA9 na Ap 6 mm i Ae 1.2 mm Vf 360 mm/min

A ile jest potrzebne do większych frezów możesz sprawdzić tutaj https://mpwr.iscar.com/Milling/MachiningPower


Autor tematu
Grond
Czytelnik forum poziom 1 (min. 10)
Czytelnik forum poziom 1 (min. 10)
Posty w temacie: 10
Posty: 11
Rejestracja: 09 sty 2009, 23:13
Lokalizacja: Warszawa

Re: LF Lite 1

#5

Post napisał: Grond » 03 maja 2021, 19:42

Zdjec juz nie bede kopiowal. Latwo ja na allegro zobaczyc.
Sa jeszcze 2 filmiki na yt





TOP67 - Dziekuje


Autor tematu
Grond
Czytelnik forum poziom 1 (min. 10)
Czytelnik forum poziom 1 (min. 10)
Posty w temacie: 10
Posty: 11
Rejestracja: 09 sty 2009, 23:13
Lokalizacja: Warszawa

Re: LF Lite 1

#6

Post napisał: Grond » 05 maja 2021, 10:47

tu jeszcze link jak powstaje podstawa tej frezarki:



Ktos cos sie wypowie?


kubus838
Lider FORUM (min. 2000)
Lider FORUM (min. 2000)
Posty w temacie: 4
Posty: 2572
Rejestracja: 06 lip 2009, 14:52
Lokalizacja: Mszczonów

Re: LF Lite 1

#7

Post napisał: kubus838 » 05 maja 2021, 14:40

Nie wiem już o co Ci chodzi. Przy zakupie takiego urządzenia nikt nie ogląda filmów. Tylko jedzie obejrzeć jak taka maszyn zachowuje się w trakcie pracy.
Twoje wypowiedzi bardziej wskazują na reklamę niż chęć zakupu. Jeżeli chcesz zareklamować takie urządzenie to nie w ten sposób.

robert


Autor tematu
Grond
Czytelnik forum poziom 1 (min. 10)
Czytelnik forum poziom 1 (min. 10)
Posty w temacie: 10
Posty: 11
Rejestracja: 09 sty 2009, 23:13
Lokalizacja: Warszawa

Re: LF Lite 1

#8

Post napisał: Grond » 05 maja 2021, 16:33

Napisales ze na podstawie jednego zdjecia ciezko cos o tym sprzecie powiedziec. Wkleilem do tematu to co udalo mi sie znalezc w internecie. O co mi chodzi?. Chce poznac opinie ludzi ktorzy maja pojecie o temacie na temat tej maszyny zanim pojade ja obejrzec. Ty natomiast jak masz pisac taka uszczypliwa sraczke nie wnoszaca nic do tematu to lepiej nie pisz nic.


kubus838
Lider FORUM (min. 2000)
Lider FORUM (min. 2000)
Posty w temacie: 4
Posty: 2572
Rejestracja: 06 lip 2009, 14:52
Lokalizacja: Mszczonów

Re: LF Lite 1

#9

Post napisał: kubus838 » 05 maja 2021, 18:59

Przepraszam, że Cie uraziłem - nie oto mi chodziło. Chodzi o to abyś pokazał zdjęcia lub filmy podczas realnej pracy a nie materiał reklamowy.
Zdjęcia oraz filmy które zamieściłeś nie pokazują tak naprawdę co ta maszyna potrafi. Zasada działania frezarek cnc jest od kilku lata taka sama. Te zdjęcia nie pokazują maszyny w trakcie pracy. One pokazują samą maszyną albo same narzędzie który obrabia materiał. A musisz wiedzieć, że każda taka maszyna podczas obróbki "żyje swoim życiem" pomimo tego, że są tym samym modelem. Ta którą pokazują zdjęcia oraz filmy może zachowywać się inaczej niż ta którą pokażą Ci przy sprzedaży - bo chyba nie będziesz kupował na zasadzie filmu i przesyłki kurirerskiej. A wracając do filmów to one są przyspieszone. Spróbuj pobrać te filmy i jakimś odtwarzaczem je spowolnić. Druga sprawa to podkład muzyczny. Dlaczego w ogóle jest muzyka a nie odgłosy pracującego narzędzia. I tu od razu napiszę, że nie uważam tej maszyny za złom, nie uważam dystrybutora ani sprzedawcy za oszustów. Do zakupu takiego urządzenia trzeba podejść realnie i życiowo. Podjedź do dystrybutora z przygotowanym plikiem obróbkowym 3d i swoim narzędziem i niech oni uruchomią obróbkę przy Tobie. Jeżeli nie będą chcieli to uciekaj jak najszybciej.

A tak na marginesie to poszukaj tu na forum o "okazjonalnych i tanich" maszynach. Ich użytkownicy nie mogą się doprosić napraw gwarancyjnych i jakie mają problemy z tymi maszynami. Wydać kasę można bardzo szybko. Gorzej jak wydasz kasę i nic na urządzeniu zrobić nie można. A przede wszystkim poszukaj opinii o sprzedawcy i producencie a potem dopiero podejmuj decyzje.

robert


Autor tematu
Grond
Czytelnik forum poziom 1 (min. 10)
Czytelnik forum poziom 1 (min. 10)
Posty w temacie: 10
Posty: 11
Rejestracja: 09 sty 2009, 23:13
Lokalizacja: Warszawa

Re: LF Lite 1

#10

Post napisał: Grond » 05 maja 2021, 20:33

O i takiej informacji i ukierunkowania mnie bylo mi potrzeba :) Ja równiez przepraszam i dziekuje za ten post. Ciezko cokolwiek o nich znalezc w internecie. Nie ma opinii, nie ma filmikow od uzytkownikow. Nic nie znalazlem. Mam do nich niecale 400 km wiec troche daleko. Chyba bedzie trzeba zrobic tak jak sugerujesz. Z rozmowy telefonicznej - instaluja wszystko i konfiguruja na moim laptopie oraz przeprowadzaja szkolenie. Kompletnie zielony nie jestem. Wydaje mi sie ze wrzeciono jest akceptowalnej jakosci, elektronika Pikocnc chyba tez bedzie ok. W mojej opinii obawiam sie tylko tych walkow podpartych. Wydaje mi sie ze duzym plusem jest ta zeliwna konstrukcja. Z czasem planowalbym wymiane tych walkow na prowadnice liniowe hiwin.

ODPOWIEDZ Poprzedni tematNastępny temat

Wróć do „CNC podstawy”