GRBL - Pomoc w uruchonieniu frezarki

Rozmowy dotyczące oprogramowania sterującego maszynami CNC i sterowników CNC obrabiarek numerycznych

drzasiek90
ELITA FORUM (min. 1000)
ELITA FORUM (min. 1000)
Posty w temacie: 2
Posty: 1759
Rejestracja: 25 kwie 2016, 11:58
Lokalizacja: Jodlowa
Kontakt:

Re: GRBL - Pomoc w uruchonieniu frezarki

#21

Post napisał: drzasiek90 » 01 maja 2021, 20:49

Nie wiem czy dobrze czytałeś.
W temacie grbl-2-silniki-na-os-i-niezalezne-bazow ... 40-20.html w poście #27 zrobiłem podsumowanie co mi się udało ustalić (to było moje pierwsze zderzenie z GRBL i przez chwile nie łapałem tych absurdów).
Z tego co widzę to potrzebujesz prawie to co ja potrzebowałem czyli oś XYZ z czego oś Y ma być powielona na oś A. Noi PWM. Oś Z powinieneś mieć bez problemu z tym, że musisz dodać ją do bazowania. Za bazowanie osi Z będzie odpowiadała jedna z krańcówek X, Y1 lub Y2 (te z mojego szkicu a nie z opisów - musisz sprawdzić która bo nie pamiętam) więc krańcówkę Z łączysz równolegle z nią. I tak nigdy nie bazujesz osi Z razem z innymi tylko oś Z bazuje się najpierw. Noi w sekwencji bazowania musisz dodać aby najpierw bazowała się oś Z a potem X i Y jednocześnie (chyba że masz dużo czasu to osobno). Jeśli zrobisz wszystko tak jak jest w poście #27 i dodasz to co opisałem to powinno działać. Wrzuciłem szkic na których wejściach/wyjściach CNC-shield co będziesz miał.



ODPOWIEDZ Poprzedni tematNastępny temat

Wróć do „Ogólne Dyskusje na Temat Systemów Sterowania CNC”