Mach 3 podczas pracy traci rozum

Dyskusje dotyczące najpopularniejszego programu sterującego maszynami CNC

Autor tematu
michaldzanus
Nowy użytkownik, używaj wyszukiwarki
Nowy użytkownik, używaj wyszukiwarki
Posty w temacie: 1
Posty: 8
Rejestracja: 04 gru 2019, 09:27

Mach 3 podczas pracy traci rozum

#1

Post napisał: michaldzanus » 03 maja 2020, 19:18

Mach 3 to oprogramowanie które, wraz LazyCamem tworzy soft dla mojej wycinarki laserowej, która działa świetnie i tnie w sklejce idealnie co do setnych części milimetra, ale po dłuższym cięciu zauważyłem objawy podobne do zgubienia kroków przez silniki.
Otóż wykonałem dwa takie same cięcia i w obu tak samo występuje przesunięcie. Co ciekawe przesunięcię występuje dokładnie w tym samym momencie i o dokładnie taką samą odległość.
Czy macie pomysły co może być przyczyną takiego stanu rzeczy ? :shock: :shock: :shock:
Dodam jeszcze że gubienie kroków przez silnik nie może mieć miejsca, gdyż siły działające na głowicę lasera są zerowe.

Obrazek
Obrazek Obrazek




turbomachina
Nowy użytkownik, używaj wyszukiwarki
Nowy użytkownik, używaj wyszukiwarki
Posty w temacie: 2
Posty: 6
Rejestracja: 11 lip 2020, 14:41

Re: Mach 3 podczas pracy traci rozum

#2

Post napisał: turbomachina » 11 lip 2020, 15:22

Miałem ten sam problem. JAkie kolega ma sterowanie? CSMIO? U mnie podczas pracy sam przestawiał bazę, zwalniał krokowce, wywalał sterownik. Problem rozwiązałem poprzez poprawienie elektroniki a dokładnie uziemienia jej poprawnie. Wszystkie elementy, obudowy, co tylko się da do ziemi. Najważniejsze to uziemienie ekranów kabli, to jest absolutna podstawa. Najważniejsze to sterowniki krokowców i falownik/inwerter. Najprawdopodobniej przy tak dużych częstotliwościach powstają zakłócenia które generują impulsy elektryczne przestawiające/wyłączające sprzęt po przedostaniu się do kabla zasilającego/sterującego. Dziwne że mi przestawiało bazę ale tak miałem i po uziemieniu nie mam już problemów. Czytałem dużo na forum, że taki jest Mach 3 itp itd, że to tylko amatorskie oprogramowanie i też zacząłem szukać czegoś innego ale teraz nie mam takiej potrzeby. Dodam jeszcze, że cała elektronika, czyli sterowniki, kontroler, falownik, zasilanie jest w jednej skrzyni sterowniczej i nie mam problemu.
Pozdrawiam


turbomachina
Nowy użytkownik, używaj wyszukiwarki
Nowy użytkownik, używaj wyszukiwarki
Posty w temacie: 2
Posty: 6
Rejestracja: 11 lip 2020, 14:41

Re: Mach 3 podczas pracy traci rozum

#3

Post napisał: turbomachina » 17 kwie 2021, 18:09

Odświeżę kotleta ponieważ muszę dodać jedno spostrzeżenie odnośnie systemu operacyjnego. Jestem po przeinstalowaniu win7 na kompie. System win7 był zakupiony oryginalny na płycie itp itd, bez żadnych śmieci. Po zainstalowaniu na pulpicie był tylko kosz. Mach3 chodzi 3 dni bez żadnych zakłóceń typu zerwane połączenie z csmio ip m i inne jak wyżej. Myślę że to też ma wielkie znaczenie co do poprawności działania sprzętu. Tak a propos tego co niektórzy sądzą o mach 3 i jego awaryjności, która moim zdaniem nie wynika z samej budowy tego programu. Chyba że jeszcze jestem "początkujący" i nie wszystko widziałem. Pozdrawiam

ODPOWIEDZ Poprzedni tematNastępny temat

Wróć do „Mach 2 / 3 / 4 (ArtSoft software)”