Tokarka Wafum TUD 50 Problem z posuwem

Awaria posuwu

Dyskusje dotyczące toczenia, remontów, modernizacji, narzędzi. Tokarki konwencjonalne.
Awatar użytkownika

Autor tematu
RadosławŻ
Nowy użytkownik, używaj wyszukiwarki
Nowy użytkownik, używaj wyszukiwarki
Posty w temacie: 3
Posty: 3
Rejestracja: 01 paź 2020, 13:35

Tokarka Wafum TUD 50 Problem z posuwem

#1

Post napisał: RadosławŻ » 14 mar 2021, 11:33

Witam
Problem nr1
Jak zakupiłem tokarkę to miała ona problem z posuwem. Na suporcie dźwignia od zmiany kierunku posuwu wzdłużnego i poprzecznego musiała być ustawiona w pozycji lewo bo inaczej nie było żadnej reakcji. Czy ktoś miał podobny problem i wie jak go rozwiązać?
Problem nr2
Od pewnego czasu powstał kolejny problem, gdy rękojeść do przełączania posuwu wzdłużnego na poprzeczny i na odwrót jest np w pozycji wzdłużny lub na odwrót, to kręcąc kółkiem do ręcznego posuwu kreci się śruba od przyspieszonego posuwu i i przez to ciężko się kręci. Co się mogło zablokować, albo uległo awarii ?



Awatar użytkownika

Autor tematu
RadosławŻ
Nowy użytkownik, używaj wyszukiwarki
Nowy użytkownik, używaj wyszukiwarki
Posty w temacie: 3
Posty: 3
Rejestracja: 01 paź 2020, 13:35

Re: Tokarka Wafum TUD 50 Problem z posuwem

#2

Post napisał: RadosławŻ » 13 kwie 2021, 20:37

Panowie jest w trakcie rozbierania i oględzin, moją uwagę zwróciło sprzęgło odśrodkowe. Wydaje mi się ze się rozsypało i brakuje tam blaszki... Może wiecie czy te małe wałeczki powinny być schowane w koszu/bębnie? Aby wyciągnąć to sprzegło trzeba wyciągnąć skrzynke suportową?
Obrazek
Obrazek


bear
ELITA FORUM (min. 1000)
ELITA FORUM (min. 1000)
Posty w temacie: 1
Posty: 1240
Rejestracja: 15 gru 2014, 23:03
Lokalizacja: Łódź

Re: Tokarka Wafum TUD 50 Problem z posuwem

#3

Post napisał: bear » 14 kwie 2021, 02:14

To jest sprzęgło odśrodkowe przyspieszonego posuwu. Tam powinny być blaszki i sprężyna która łączy wszystkie wałeczki i zapewne podczas kręcenia korbą wałeczki blokują w sprzęgle i zaczynasz kręcić również wałkiem od przyspieszonych.

Awatar użytkownika

Autor tematu
RadosławŻ
Nowy użytkownik, używaj wyszukiwarki
Nowy użytkownik, używaj wyszukiwarki
Posty w temacie: 3
Posty: 3
Rejestracja: 01 paź 2020, 13:35

Re: Tokarka Wafum TUD 50 Problem z posuwem

#4

Post napisał: RadosławŻ » 14 kwie 2021, 13:44

Wiesz może czy pomiędzy każdym wałeczkiem ma być blaszka? , bo na pierwszym zdjęciu widać że mi brakuje.

ODPOWIEDZ Poprzedni tematNastępny temat

Wróć do „Toczenie / Tokarki Konwencjonalne”