Która wersja?

Dyskusje dotyczące najpopularniejszego programu sterującego maszynami CNC

Autor tematu
januszjan
Znawca tematu (min. 80)
Znawca tematu (min. 80)
Posty w temacie: 3
Posty: 88
Rejestracja: 24 lis 2020, 17:42

Która wersja?

#1

Post napisał: januszjan » 07 kwie 2021, 21:40

Którą wersję polecacie jak tą najbardziej stabilną? Tablet samsung z windows 7




Dolce
Specjalista poziom 2 (min. 300)
Specjalista poziom 2 (min. 300)
Posty w temacie: 3
Posty: 501
Rejestracja: 22 gru 2007, 23:54
Lokalizacja: Polska

Re: Która wersja?

#2

Post napisał: Dolce » 07 kwie 2021, 23:38

Smartfonową :)


Autor tematu
januszjan
Znawca tematu (min. 80)
Znawca tematu (min. 80)
Posty w temacie: 3
Posty: 88
Rejestracja: 24 lis 2020, 17:42

Re: Która wersja?

#3

Post napisał: januszjan » 08 kwie 2021, 16:33

... no właśnie, dlatego coraz częściej zaglądam na elektrodę, profesjonalne forum z konkretnymi ludźmi


cawboy
Specjalista poziom 2 (min. 300)
Specjalista poziom 2 (min. 300)
Posty w temacie: 1
Posty: 424
Rejestracja: 13 mar 2021, 18:23
Lokalizacja: Bydgoszcz

Re: Która wersja?

#4

Post napisał: cawboy » 08 kwie 2021, 17:00

ja używam R3.043.062 jest stabilna ale jak to będzie na Twoim sprzęcie?, nie mam pojęcia, jakbyś napisał więcej to byś i normalne odpowiedzi dostał. Jaki sterownik czy tam płytka sterująca?
Krak.


Dolce
Specjalista poziom 2 (min. 300)
Specjalista poziom 2 (min. 300)
Posty w temacie: 3
Posty: 501
Rejestracja: 22 gru 2007, 23:54
Lokalizacja: Polska

Re: Która wersja?

#5

Post napisał: Dolce » 09 kwie 2021, 01:04

Zabawnie zabrzmiała Twoja aluzja o braku konkretnych ludzi na tym forum biorąc pod uwagę poziom Twojego pytania oraz sprzęt, który chcesz wykorzystać do sterowania maszyną. Nie chodzi o to, że się z niego naśmiewam. Nie mam tabletu samsunga, kiedyś planowałem kupić ale był trochę za drogi jak dla mnie. Jednak akurat to nie jest najważniejsze. Natomiast pytanie jest trochę w stylu czy nowy renault clio będzie dobry na dalekie trasy do przewozu towarów :) A informacja, że masz tablet Samsunga to tak jakbyś na pytanie o to jakim jeździsz samochodem odparł, że czerwonym.
Być może podchodzę do tematu zbyt poważnie. Jeśli planujesz sterować jakąś niegroźną maszynką to pewnie i z tabletu można. Wersja programu, którą podał wcześniej kolega jest ok. Nie robi numerów.


Autor tematu
januszjan
Znawca tematu (min. 80)
Znawca tematu (min. 80)
Posty w temacie: 3
Posty: 88
Rejestracja: 24 lis 2020, 17:42

Re: Która wersja?

#6

Post napisał: januszjan » 11 kwie 2021, 12:17

Po prostu szukam alternatywy dla laptopa, bo to strasznie niewygodne sterowanie maszyną
co do mojego pytania, to zależy od ludzi od stanu ich umysłu, jeden przemilczy drugi doda śmieszny komentarz- pytający, jeden machnie ręką, drugi sie wkurzy i napisze coś, co innych pobudzi do pisania różnych komentarzy, tak to wygląda


Dolce
Specjalista poziom 2 (min. 300)
Specjalista poziom 2 (min. 300)
Posty w temacie: 3
Posty: 501
Rejestracja: 22 gru 2007, 23:54
Lokalizacja: Polska

Re: Która wersja?

#7

Post napisał: Dolce » 22 kwie 2021, 00:11

Jeśli laptop jest niewygodny do obsługi maszyny to wydaje mi się, że tablet będzie jeszcze bardziej.
Przecież nie potrzebujesz tabletu trzymać na kolanach podczas obróbki. Są maszyny, które mają swój pulpit i ekran dotykowy/klawisze. To coś innego, takie maszyny to kombajny z dedykowanym oprogramowaniem i pulpitem sterowniczym. Może coś w ten deseń chciałeś sobie sprawić ale wydaje mi się, że jeśli posiadasz jakąś niezbyt rozbudowaną maszynkę (tak zakładam) to łatwiej CI będzie sterować ze zwykłego komputera pc. Zresztą sterujesz tylko za pomocą myszy i klawiatury, blaszaka możesz schować w jakieś miejsce, gdzie będzie miał sucho i bezpyłowo. Nawet jeśli masz kontroler ruchu pod złącze usb czy ethernetowe to według mnie warto wykorzystywać do sterowania maszyną komputer stacjonarny. Chyba, że wykonujesz jakieś niewielkie detale, np prototypowe płytki pcb to w sumie... Łatwiej na biurku zmieścić.

ODPOWIEDZ Poprzedni tematNastępny temat

Wróć do „Mach 2 / 3 / 4 (ArtSoft software)”