Licencja

Dyskusje dotyczące najpopularniejszego programu sterującego maszynami CNC

Autor tematu
januszjan
Znawca tematu (min. 80)
Znawca tematu (min. 80)
Posty w temacie: 1
Posty: 88
Rejestracja: 24 lis 2020, 17:42

Licencja

#1

Post napisał: januszjan » 27 mar 2021, 19:44

1. Jaki jest koszt licencji mach 3?
2. Czy mają jedną licencje mogę zainstalować macha na drugim komputerze?
3. Jaki jest najlepszy Windows pod macha?




maciek95k
Specjalista poziom 3 (min. 600)
Specjalista poziom 3 (min. 600)
Posty w temacie: 1
Posty: 779
Rejestracja: 31 mar 2017, 23:04
Lokalizacja: Kraków

Re: Licencja

#2

Post napisał: maciek95k » 27 mar 2021, 19:53

1. Ok 800zł? Zobacz sobie np. Na stronie CS-Lab.
2. Tak, ale nie wiem czy jest legalne. Kolejny raz, sprawdź na stronie CS-Lab regulamin. Licencja to nic innego jak plik który dajesz do katalogu z programem i już działa. Nie sprawdza jej w internecie ani nic.
3. To chyba też zależy od tego z jakim sterownikiem chcesz używać. Czy po archaicznym lpt itd. Ja miałem z csmio na win7 i uważam, że jest to najlepszy wybór, ponieważ to jeden ze stabilniejszych windowsów a jest jeszcze pozbawiony miliona zbędnych funkcji.


Dolce
Specjalista poziom 2 (min. 300)
Specjalista poziom 2 (min. 300)
Posty w temacie: 1
Posty: 501
Rejestracja: 22 gru 2007, 23:54
Lokalizacja: Polska

Re: Licencja

#3

Post napisał: Dolce » 29 mar 2021, 23:49

Przy wyborze systemu należy uwzględnić to czy chcesz sterować maszyną poprzez port LPT czy też zastosujesz smoothstepper.
Jeśli zastosujesz kontroler ruchu to pewnie i Windows10 x64 możesz wziąć pod uwagę, choć tego systemu raczej bym nie polecał ze względu na mnogość różnych dodatkowych funkcji, które posiada a są kompletnie zbędne dla sterowania maszyną. To może powodować problemy.
Z systemów Windows, które wchodzą w grę to WindwosXP oraz Windows7. Oba są sprawdzone w takich zastosowaniach.
Ja sterowałem maszyną zawsze przez port LPT więc instalowałem wersje 32 bitowe.
Mam też takie spostrzeżenie, że w zestawie pc przydadzą się sprawdzone pamięci ram oraz karta grafiki (warto odciążyć procesor ze zbędnych obliczeń). W komputerze mam procesor dwurdzeniowy i wszystko stabilnie pracuje a zdarza mi się, że w trakcie obróbki korzystam z innego programu. Z tym, że raczej nie w sytuacji, gdy wykonuję pracę, na której mi szczególnie zależy. Mimo wszystko wolę nie ryzykować jakiejś chwilowej zawiechy. Mało to w życiu już frezów połamałem? :)

ODPOWIEDZ Poprzedni tematNastępny temat

Wróć do „Mach 2 / 3 / 4 (ArtSoft software)”