Ender 3 -Problem z obsługą silników

nie wiem jak przy urzyciu podstawowej drukarki ender model:KS42STH34-1504A (silniki nema17)3 pro obsługiwać silniki

Dyskusje dotyczące druku i drukarek 3D

Autor tematu
MrEsxej
Nowy użytkownik, używaj wyszukiwarki
Nowy użytkownik, używaj wyszukiwarki
Posty w temacie: 2
Posty: 2
Rejestracja: 24 lut 2021, 17:03

Ender 3 -Problem z obsługą silników

#1

Post napisał: MrEsxej » 24 lut 2021, 17:10

Witam odkąd mam ender 3 pro denerwowało mnie że jest w osi Z podnoszona w sumie jedna strona a druga jakoś tam sie na rolce trzyma.
postanowiłem samodzielnie wykonać modyfikacje by dorobić 2 oś po drugiej stronie w zamówiłem cześci w tym dwa nowe silniki model:KS42STH34-1504A (silniki nema17) żeby były dwa identycznie i przy użyciu rodzielacza je połączyć i razem na 2 osiach po 2 stronach podnosiły oś głowice w osi Z.
Wszytko fajnie tylko odłączyłem silnik od osi Z i podłączyłem dla testu silnik (KS42STH34-1504A) i nic zero reakcji żadnego dzwięku ani ruchu (miały identyczne wtyczki i jak patrzyłem chyba też mają identycznie wyjscia) i teraz co silniki zepsute ? choć pewnie prędzej będzie coś o czym nie nie wiem i nie pomyślałem jeszcze co mi może dogłowy przychodzi to żeby coś w Firmware zmienić choć w tym temacie jestem łysy Najbardzeij sie boję ze okarze sie że ich drukarka nie obsługję czy coś. Ale może bedzie jakieś rozwiązanie ? np: sterownik do silników no nic liczę na pomoc :D .



Tagi:

Awatar użytkownika

TOP67
Lider FORUM (min. 2000)
Lider FORUM (min. 2000)
Posty w temacie: 2
Posty: 2224
Rejestracja: 17 wrz 2018, 10:47
Lokalizacja: Wrocław
Kontakt:

Re: Ender 3 -Problem z obsługą silników

#2

Post napisał: TOP67 » 24 lut 2021, 17:58

Sprawdź omomierzem, czy silniki mają tak samo wyprowadzone uzwojenia. Praktykuje się dwa rozwiązania A-AB-B oraz A-BA-B. Trzeba wtedy zamienić miejscami dwa środkowe przewody wtyku przy silniku.

Nie chcesz chyba tych silników podłączać równolegle?


Autor tematu
MrEsxej
Nowy użytkownik, używaj wyszukiwarki
Nowy użytkownik, używaj wyszukiwarki
Posty w temacie: 2
Posty: 2
Rejestracja: 24 lut 2021, 17:03

Re: Ender 3 -Problem z obsługą silników

#3

Post napisał: MrEsxej » 24 lut 2021, 18:19

Nie chcesz chyba tych silników podłączać równolegle?
[/quote]

Znaczy jeśli chodzi o kable mam modół o rozdzielający sygnały a o oś to tym myslałem o 2 osiach na których będzie podnoszona karetka specjalnie kupiłem 2 idzentyczne silniki by się nie romijały. A był by z tym jakiś problem ?

Awatar użytkownika

TOP67
Lider FORUM (min. 2000)
Lider FORUM (min. 2000)
Posty w temacie: 2
Posty: 2224
Rejestracja: 17 wrz 2018, 10:47
Lokalizacja: Wrocław
Kontakt:

Re: Ender 3 -Problem z obsługą silników

#4

Post napisał: TOP67 » 24 lut 2021, 19:04

Możesz rozdzielić sygnały STEP i DIR przed stepstickami, ale nie za.


upanie
ELITA FORUM (min. 1000)
ELITA FORUM (min. 1000)
Posty w temacie: 1
Posty: 1965
Rejestracja: 15 sty 2011, 09:26
Lokalizacja: Wyszków

Re: Ender 3 -Problem z obsługą silników

#5

Post napisał: upanie » 24 lut 2021, 19:21

MrEsxej pisze:Znaczy jeśli chodzi o kable mam modół o rozdzielający sygnały a o oś to tym myslałem o 2 osiach na których będzie podnoszona karetka specjalnie kupiłem 2 idzentyczne silniki by się nie romijały. A był by z tym jakiś problem ?

Możesz to tak napisać żeby dało się zrozumieć? To nie złośliwość tylko nie mogę tego zrozumieć.
Tak jak napisał TOP67 nie możesz silników połączyć równolegle. Musisz zastosować dwa sterowniki czyli stepsticki.
A co do nie działających silników to prawie na pewno jest to co napisał TOP67.
czilałt...

ODPOWIEDZ Poprzedni tematNastępny temat

Wróć do „Drukarki 3D, RepRap”