Emulsja do toczenia aluminium

Problemy i ich rozwiązania przy obróbce metalu ręcznej jak i za pomocą CNC

jasiu...
Lider FORUM (min. 2000)
Lider FORUM (min. 2000)
Posty w temacie: 4
Posty: 5345
Rejestracja: 14 lip 2007, 19:02
Lokalizacja: Westfalia

Re: Emulsja do toczenia aluminium

#21

Post napisał: jasiu... » 15 lut 2021, 20:08

Tańsze skimmery też można kupić. Tam droga jest taśma, więc im szersza, tym droższy skimmer, tylko że jeśli to chodzi cały czas, to wcale aż tak szerokiej taśmy nie potrzeba. Oczywiście, jeśli ktoś liczy każdy grosz, to dla niego będzie drogo. No ale wówczas sam może pokombinować i wyrzeźbić skimmer tarczowy (tarcza z poliwęglanu się sprawdza). Będzie ciut taniej. Moim zdaniem nie tyle warto, co trzeba.

Tak na marginesie - https://www.kuehlschmierstoffe-schmiers ... immer.html od 158,82 € (plus VAT i wysyłka), pewnie tańsze też udałoby się znaleźć.




NFZ
Specjalista poziom 2 (min. 300)
Specjalista poziom 2 (min. 300)
Posty w temacie: 3
Posty: 398
Rejestracja: 07 paź 2012, 21:49
Lokalizacja: inąd

Re: Emulsja do toczenia aluminium

#22

Post napisał: NFZ » 17 lut 2021, 18:38

Odolejacz nie musi mieć żadnych elementów ruchomych.

Jak prostą/tanią może mieć konstrukcję, podejrzyjcie u akwarystów w podobnym urządzeniu jakim jest odpieniacz białek - rzecz jasna cały czas pamiętając że odolejacz może być jeszcze prostszy/tańszy.

No ale zawsze można wydać te dwa tysiące, ja dla wygody zdecydowałbym się właśnie na takie rozwiązanie - szczególnie jeżeli by to nie były MOJE dwa tysiące ;)


lepi
ELITA FORUM (min. 1000)
ELITA FORUM (min. 1000)
Posty w temacie: 2
Posty: 1449
Rejestracja: 09 lip 2012, 20:34
Lokalizacja: Poznań

Re: Emulsja do toczenia aluminium

#23

Post napisał: lepi » 17 lut 2021, 20:51

NFZ pisze:
17 lut 2021, 18:38
Odolejacz nie musi mieć żadnych elementów ruchomych.

Jak prostą/tanią może mieć konstrukcję, podejrzyjcie u akwarystów w podobnym urządzeniu jakim jest odpieniacz białek - rzecz jasna cały czas pamiętając że odolejacz może być jeszcze prostszy/tańszy.

No ale zawsze można wydać te dwa tysiące, ja dla wygody zdecydowałbym się właśnie na takie rozwiązanie - szczególnie jeżeli by to nie były MOJE dwa tysiące ;)
Używałeś coś takiego czy raczej jesteś akwarystą?

ODPOWIEDZ Poprzedni tematNastępny temat

Wróć do „Obróbka metali”