Oś Z w programie Inkscope

problem z osią z

Proste programy do obsługi maszyn CNC, vivery, itp. Programy darmowe, napisane przez użytkowników forum

Autor tematu
marass
Nowy użytkownik, używaj wyszukiwarki
Nowy użytkownik, używaj wyszukiwarki
Posty w temacie: 1
Posty: 4
Rejestracja: 06 lip 2020, 20:09

Oś Z w programie Inkscope

#1

Post napisał: marass » 06 paź 2020, 22:19

Witam wszystkich

Zaczynam przygodę z maszyną cnc3018 ,więc proszę zrozumieć że zaczynam od darmowego oprogramowania , w dołączonym do sprzętu oprogramowaniu Inkscope zaimportowałem obrazek .jpg ,następnie wyeksportowałem plik g code ( efekty-> bachin marker tool ) i widzę że niby ok ,ale nie działa oś z ( w pliku nie ma poleceń dla osi z ).
Czy ktoś się może orientuje jak ustawić w tym programie sterownie osi z ?



Awatar użytkownika

pitsa
Moderator
Lider FORUM (min. 2000)
Lider FORUM (min. 2000)
Posty w temacie: 1
Posty: 4686
Rejestracja: 13 wrz 2008, 22:40
Lokalizacja: PL,OP

Re: Oś Z w programie Inkscope

#2

Post napisał: pitsa » 06 paź 2020, 22:53

W windowsie czy linuxie?
Najprostsza metoda to dopisać sobie. ;-)
Na przykład w jakimś w miarę dobrym edytorze za pomocą znajdź i zastąp. Znajdź linię w której jest X oraz Y i na końcu dopisz Z (taki skrypt w awk można napisać). Tylko nie wszędzie to Z jest potrzebne, wystarczy przecież Z ustawić przed każdym elementem, popatrz jak wygląda twój plik, znajdź jakiś charakterystyczny element w strukturze pliku, np. F... z prędkością jeśli zadawana jest przed każdym elementem albo przed i po przejeździe G0.
Możesz spróbować z DXF2GCODE. Tu przykład co tam w tym programie można robić: dxf2gcode-generator-subow-t107461.html
zachowanie spokoju oznacza zdolności do działania
ᐃ 🜂 ⃤ ꕔ △ 𐊅 ∆ ▵ ߡ


czyslaw
Czytelnik forum poziom 2 (min. 20)
Czytelnik forum poziom 2 (min. 20)
Posty w temacie: 1
Posty: 23
Rejestracja: 15 sty 2021, 21:34

Re: Oś Z w programie Inkscope

#3

Post napisał: czyslaw » 22 sty 2021, 22:27

Albo możesz potestować mój programik, wystarczy plik z Inkscape zapisać jako plt (podobno brak tego formatu w najnowszej wersji).
https://pshemke.itch.io/przemekcnc daj znac czy działa.

ODPOWIEDZ Poprzedni tematNastępny temat

Wróć do „Software”