Identyfikacja polskiej tokarki

Dyskusje dotyczące toczenia, remontów, modernizacji, narzędzi. Tokarki konwencjonalne.

Autor tematu
boozo10
Nowy użytkownik, używaj wyszukiwarki
Nowy użytkownik, używaj wyszukiwarki
Posty w temacie: 1
Posty: 1
Rejestracja: 08 kwie 2020, 10:54

Identyfikacja polskiej tokarki

#1

Post napisał: boozo10 » 06 sty 2021, 15:11

Obrazek Obrazek Potrzebuje zidentyfikować polską tokarke, mam uszkodzone jarzmo gitary i dlatego chcialbym znac dokladny model. Długość całkowita tokarki około 1700mm, silnik 1kW.




Jarwis
Nowy użytkownik, używaj wyszukiwarki
Nowy użytkownik, używaj wyszukiwarki
Posty w temacie: 1
Posty: 1
Rejestracja: 24 sty 2021, 15:48

Re: Identyfikacja polskiej tokarki

#2

Post napisał: Jarwis » 24 sty 2021, 16:10

Jest to tokarka TPD 175 produkowana w Częstochowie. Mam taką od jakiegoś czasu i w mojej również było pęknięte jarzmo i zostało przez kogoś pospawane. Idealnie to zrobione nie jest, ale chodzi i to jest najważniejsze. Widocznie jest to jakiś słaby punkt konstrukcji. Tokarka bardzo rzadka, ciężko o jakieś info o niej, a o częściach to już w ogóle nie ma co mówić, chociaż przypadkiem udało mi się na okolicznym złomie trafić na taką. Była w stanie agonalnym, zdekompletowana, aczkolwiek wrzeciennik był w całkiem przyzwoitym stanie, wiec zakupiłem go cenie złomu i wykorzystałem z niego kilka części w swojej tokarce. Tak więc jeśli potrzebował byś jakiejś części, bądź miał jakieś pytanie odnośnie tokarki to w miarę możliwości pomogę.

ODPOWIEDZ Poprzedni tematNastępny temat

Wróć do „Toczenie / Tokarki Konwencjonalne”