Prawda ze śmietnika.

Tu można porozmawiać na dowolny temat nie koniecznie związany z tematyką maszyn i CNC

IMPULS3
Lider FORUM (min. 2000)
Lider FORUM (min. 2000)
Posty w temacie: 11
Posty: 7549
Rejestracja: 25 gru 2010, 21:55
Lokalizacja: LUBELSKIE

Re: Prawda ze śmietnika.

#81

Post napisał: IMPULS3 » 06 lis 2020, 20:53

pitsa pisze:Po co kupować nowe jak to co znalazłem jest dobre i do użycia?

Chińczycy mowią ze za każdą rzecz płacisz swoim czasem. Coś w tym jest. :) Niestety ja zaplacilem mnóstwem swego czasu pomimo ze staram się wykorzystać to co jest ale i kupuję. :)



Awatar użytkownika

pitsa
Moderator
Lider FORUM (min. 2000)
Lider FORUM (min. 2000)
Posty w temacie: 4
Posty: 4695
Rejestracja: 13 wrz 2008, 22:40
Lokalizacja: PL,OP

Re: Prawda ze śmietnika.

#82

Post napisał: pitsa » 06 lis 2020, 21:21

IMPULS3 pisze:za każdą rzecz płacisz swoim czasem

Zgadza się.
Howgh! :-)

Przy okazji, coś fajnego ze śmietnika wygrzebałem:
IMPULS3 pisze: [strikexp] Sam siebie muszę cytować bo nowe informacje napływają tak szybko.[strikexp]
Ty jesteś słonko tego narodu. Coś jak centrum dowodzenia. Coś jak przywódca Korei kim dzong un. Coś jak supermen.
żeby takie piękne podsumowanie superstrajka, który fantastyki nie musi czytać, bo sam fantastykę stale tworzy, się nie straciło. ;-)
zachowanie spokoju oznacza zdolności do działania
ᐃ 🜂 ⃤ ꕔ △ 𐊅 ∆ ▵ ߡ


IMPULS3
Lider FORUM (min. 2000)
Lider FORUM (min. 2000)
Posty w temacie: 11
Posty: 7549
Rejestracja: 25 gru 2010, 21:55
Lokalizacja: LUBELSKIE

Re: Prawda ze śmietnika.

#83

Post napisał: IMPULS3 » 06 lis 2020, 21:24

pitsa pisze:żeby takie piękne podsumowanie superstrajka

Bo czy ktoś inny wniósł tyle humoru do tego forum? Świat o nim jeszcze usłyszy. :)


strikexp
Lider FORUM (min. 2000)
Lider FORUM (min. 2000)
Posty w temacie: 17
Posty: 4419
Rejestracja: 31 mar 2017, 19:47
Lokalizacja: Warszawa

Re: Prawda ze śmietnika.

#84

Post napisał: strikexp » 06 lis 2020, 22:35

Z pewnością jak mam rację apropo bliskiego wschodu :P
Zresztą mi usłyszenie nie potrzebne. Ważne żeby inwestycja się opłaciła :P


IMPULS3
Lider FORUM (min. 2000)
Lider FORUM (min. 2000)
Posty w temacie: 11
Posty: 7549
Rejestracja: 25 gru 2010, 21:55
Lokalizacja: LUBELSKIE

Re: Prawda ze śmietnika.

#85

Post napisał: IMPULS3 » 07 lis 2020, 08:05

Strike, ja mysle ze kluczowe decyzje to i tak będziesz musiał zatwierdzic. Bo takie pionki jak Putin czy Trump to co oni mogą przy Tobie... :) Zapewne zainwestowałeś w jakąś armię i dlatego tak zawsze o tych czołgach i mysliwcach. :P

Awatar użytkownika

pitsa
Moderator
Lider FORUM (min. 2000)
Lider FORUM (min. 2000)
Posty w temacie: 4
Posty: 4695
Rejestracja: 13 wrz 2008, 22:40
Lokalizacja: PL,OP

Re: Prawda ze śmietnika.

#86

Post napisał: pitsa » 07 lis 2020, 08:53

Strike, sięgasz do ciekawych tematów ale ja nie nadaję się do dyskusji z tobą. Parę razy próbowałem. Kończysz paroma słowami, to co warto byłoby rozwinąć i skaczesz dalej, jakbyś chodził w siedmiomilowych butach tylko po szczytach.
Wczoraj IMPULS rzucił bardzo ważne słowo "czas". Wiążą się z nim "selekcja" i "decyzja". Miałem czas to przemyśleć, już dawno temu to zrobiłem, mam to w pamiętnikach i zgodnie z tym co tam kiedyś napisałem podejmuję decyzję. Przykładowo dziś zerkając do śmietnika. Oprócz mebli, emaliowanego zlewu (może przydałby mi się pod rynnę bo wannę przestawiam w inne miejsce), zobaczyłem odkurzacz, widoczne uszkodzenie świadczyło że mógłby być sprawny ale nie potrzebuję go. Mógłbym odciąć kabel, ale to tylko dwie żyły, do tego mógł ktoś go ciągnąć, a widziałem już dwa razy przerwanie palące się takie kable. Decyzja podjęta w paru krokach do samochodu: "nie potrzebuję" chociaż chwilowe zainteresowanie zajęło parę sekund, to i tak krócej niż dziś w sklepie: "wybrać olej rzepakowy, czy słonecznikowy?". Inny przykład: wypadek. jestem potrzebny czy nie? Nie to jadę dalej. Jeszcze inny: staruszka, pyta się od drogę. Zgubiła się, wysiadła na złym przystanku. Dowiedziałem się od niej gdzie mieszka jej rodzina. Widzę poważny problem, mogę pomóc. Zadzwoniłem po taksówkę, taksówkarce opowiedziałem historię - może już przez taksówkarzy ktoś jej poszukuje. Niestety nie. Na miejscu pod podanym przez staruszkę adresem nie widzę aby sobie cokolwiek przypomniała. Dalej jest zagubiona. Zadzwoniłem na policję. Okazało się, że rodzina jej poszukuje. Przyjechał radiowóz. Dogadaliśmy się gdzie jest rodzina ją poszukująca. Akurat adres mi też pasował. Zabrałem się z nimi. Dane warunki i szybko podejmowane decyzje. Tak, aby tego nie żałować i żyć ciekawie. W ten sposób robię treningi sytuacyjne. Jadące karetki, to okazja do wjechania samochodem w nietypowe miejscach aby zrobić im wolną drogę. Tak jak w permakulturze - jedna czynność wiele funkcji.

Na krótko wracając do czasu. Doskonale opisał podejście do niego Zajdel w "Limes Inferior". Jakie to szczęście, że przeczytałem tą książkę w odpowiednim dla mnie życiowym momencie. Zbiór zasad jest jak program. Każdy w jakiś sposób programuje się. Dobrze jest mieć prosty i skuteczny program jak Jack Reacher, który strach zamienił w agresję. I tu zgodnie z moim wewnętrznym programem: koniec teraz pisania, czas w drogę.
oskaeg pisze:Kuli nie dostaniecie, ale wywiozą Was do getta
albo do pracy w obozie tak jak w książce "Inwazja" Miłoszewskiego. Przyczytaj lub posłuchaj. :-)
zachowanie spokoju oznacza zdolności do działania
ᐃ 🜂 ⃤ ꕔ △ 𐊅 ∆ ▵ ߡ


strikexp
Lider FORUM (min. 2000)
Lider FORUM (min. 2000)
Posty w temacie: 17
Posty: 4419
Rejestracja: 31 mar 2017, 19:47
Lokalizacja: Warszawa

Re: Prawda ze śmietnika.

#87

Post napisał: strikexp » 07 lis 2020, 10:45

Pitsa, bo ja tak rozrywkowo tutaj piszę. Żeby wgłębić się w temat to trzeba trochę czasu poświęcić. Opierać się na źródłach, a nie wszystko można spamiętać więc trzeba sprawdzać :P Do tego jeśli chodzi o tematy geopolityczne to często informacje które posiadam pochodzą z płatnego źródła, dokładnie z think tanku - Strategy and future.
Dlatego tylko tak rozrywkowo sobie gadam.

Awatar użytkownika

pitsa
Moderator
Lider FORUM (min. 2000)
Lider FORUM (min. 2000)
Posty w temacie: 4
Posty: 4695
Rejestracja: 13 wrz 2008, 22:40
Lokalizacja: PL,OP

Re: Prawda ze śmietnika.

#88

Post napisał: pitsa » 11 lis 2020, 05:34

No dobra, ale odziaływujesz na ludzi. Masz przydatne gadane do towarzystwa.
Warto zagłębić się w jeden temat i dojść do jakiś wartościowych wniosków, a nie tylko "łowić ryby" i zabierać głos aby powiedzieć, że "moja ryba była jeszcze większa". ;-)
zachowanie spokoju oznacza zdolności do działania
ᐃ 🜂 ⃤ ꕔ △ 𐊅 ∆ ▵ ߡ

Awatar użytkownika

Autor tematu
oskaeg
Specjalista poziom 2 (min. 300)
Specjalista poziom 2 (min. 300)
Posty w temacie: 13
Posty: 546
Rejestracja: 28 sty 2011, 19:00
Lokalizacja: Częstochowa

Re: Prawda ze śmietnika.

#89

Post napisał: oskaeg » 05 sty 2021, 20:21



ARGUS
Lider FORUM (min. 2000)
Lider FORUM (min. 2000)
Posty w temacie: 3
Posty: 2125
Rejestracja: 09 kwie 2007, 22:41
Lokalizacja: Szczecin

Re: Prawda ze śmietnika.

#90

Post napisał: ARGUS » 05 sty 2021, 23:45

Nie ma się co bać. :-)
mamy terytorialsów a ONI skopią dupę KAŻDEMU
A w razie czego powoła się pod broń narodowców - niech narodu bronią.
I kiboli, takiej megaustawki to sami sobie nie zorganizują

ODPOWIEDZ Poprzedni tematNastępny temat

Wróć do „Na luzie”