PRONUM 630 T G40; G41 Błędy przy stosowaniu

Dyskusje na temat innych obrabiarek i systemów sterowania stosowanych w maszynach przemysłowych

Autor tematu
yoozeq
Nowy użytkownik, używaj wyszukiwarki
Nowy użytkownik, używaj wyszukiwarki
Posty w temacie: 2
Posty: 8
Rejestracja: 13 wrz 2007, 11:57
Lokalizacja: Gniezno

PRONUM 630 T G40; G41 Błędy przy stosowaniu

#1

Post napisał: yoozeq » 24 cze 2008, 21:24

Witam,

Mamy problem z G40 i G41 - podczas stosowania np. przejazdu po Z i stałym X maszyna realizuje Z i X plus coś tam w rezultacie wychodzi stożek zamiast wałka... Wszystkie parametry narzędzia (promień kierunek..) wydają się OK program z instrukcji/przykład więc też OK. Problem na 3 maszynach .. Macie jakiś pomysł ?

My już się poddajemy bo nie możemy rozwiązać tego problemu.

Pozdrawiam,
Marcin



Tagi:

Awatar użytkownika

easy2002
Moderator
ELITA FORUM (min. 1000)
ELITA FORUM (min. 1000)
Posty w temacie: 2
Posty: 1998
Rejestracja: 27 lis 2004, 19:40
Lokalizacja: Gniew
Kontakt:

#2

Post napisał: easy2002 » 25 cze 2008, 06:20

Witaj
Ile tego stożka ???
różnica średnic ???
... z poważaniem ....pozdrawiam --- Doceń to że, poświęciłem Ci trochę czasu !!! wciśnij "pomógł" to nic nie kosztuje ;-) ---
Moja pierwsza i druga maszynka a trzecia w fazie testu http://www.cnc.info.pl/viewtopic.php?t=2281


GumiRobot
Specjalista poziom 3 (min. 600)
Specjalista poziom 3 (min. 600)
Posty w temacie: 1
Posty: 685
Rejestracja: 21 mar 2005, 18:51
Lokalizacja: Trójmiasto

#3

Post napisał: GumiRobot » 25 cze 2008, 06:51

Kilka rad praktycznych dla użytkowników Pronuma :

1) wejścia na tor skompensowany (G41/G42) nie wykonujemy w materiale, przy tej operacji suport zostaje przesunięty przez system o wektor o długości równej promieniowi narzędzia, stąd ten stożek, czyli wejście na tor skompensowany poza materiałem i dojście dopiero do konturu
2) dla uniknięcia pomyłek przy wywołaniu G41/42 lub G40 korekty toru dla każdego narzędzia stosuję parę korektorów z i bez zdefiniowanego promienia narzędzia
3) należy pamiętać że wyświetlane położenie narzędzia przy wywołanym korektorze jest położeniem środka zawieszenia promienia noża a nie położeniem końca noża i oba te punkty pokrywają się jedynie dla narzędzia ze zdefiniowanym ZEROWYM promieniem

Awatar użytkownika

easy2002
Moderator
ELITA FORUM (min. 1000)
ELITA FORUM (min. 1000)
Posty w temacie: 2
Posty: 1998
Rejestracja: 27 lis 2004, 19:40
Lokalizacja: Gniew
Kontakt:

#4

Post napisał: easy2002 » 25 cze 2008, 07:41

GumiRobot pisze: wejścia na tor skompensowany (G41/G42) nie wykonujemy w materiale, przy tej operacji suport zostaje przesunięty przez system o wektor o długości równej promieniowi narzędzia, stąd ten stożek, czyli wejście na tor skompensowany poza materiałem i dojście dopiero do konturu
Maszyna musi mieć miejsce dla wykonania korekty - tak robią wszystkie maszyny i nie jest to zależne od sterowania czy maszyny
A ja pytałem o różnice średnic bo może to być problem z maszyną jeśli są to „setkowe” sprawy
... z poważaniem ....pozdrawiam --- Doceń to że, poświęciłem Ci trochę czasu !!! wciśnij "pomógł" to nic nie kosztuje ;-) ---
Moja pierwsza i druga maszynka a trzecia w fazie testu http://www.cnc.info.pl/viewtopic.php?t=2281


Autor tematu
yoozeq
Nowy użytkownik, używaj wyszukiwarki
Nowy użytkownik, używaj wyszukiwarki
Posty w temacie: 2
Posty: 8
Rejestracja: 13 wrz 2007, 11:57
Lokalizacja: Gniezno

#5

Post napisał: yoozeq » 25 cze 2008, 09:06

OK, sprawdzę te uwagi po południu i zmierzę tą różnicę teraz nie mogę zrobić przestoju. A czy możecie przesłać program, który wam chodzi poprawnie z kompensacją na PRONUM i napisać ustawienia narzędzia? Wklepiemy go i wszystko będzie jasne.

Pozdrawiam,
Marcin

Awatar użytkownika

CNCRob
ELITA FORUM (min. 1000)
ELITA FORUM (min. 1000)
Posty w temacie: 1
Posty: 1319
Rejestracja: 24 cze 2007, 20:42
Lokalizacja: Świdwin / Worcester

#6

Post napisał: CNCRob » 26 cze 2008, 15:02

nie latwiej wkleic tu ten program? poczytamy, zobaczymy i poprawimy bledy...
- Heidenhain - Siemens - Fanuc -
Able to use the following programmes: FANUC Series 18i-TB, FANUC O-T, SIEMENS SINUMERIC 810D & 840D, ShopMILL, ShopTURN, ManualTURN, HEIDENHAIN CNC ISO, DIN PLUS and TURN PLUS (CNC PILOT) and many more.

ODPOWIEDZ Poprzedni tematNastępny temat

Wróć do „Inne obrabiarki przemysłowe”