Internet umrze ...

Tu można porozmawiać na dowolny temat nie koniecznie związany z tematyką maszyn i CNC

nanab
Specjalista poziom 2 (min. 300)
Specjalista poziom 2 (min. 300)
Posty w temacie: 2
Posty: 330
Rejestracja: 01 paź 2018, 22:34

Re: Internet umrze ...

#11

Post napisał: nanab » 20 gru 2020, 14:46

A co jest nie tak na tym screenie? Że zamiast na roksę dało linki na allegro?




jasiu...
Lider FORUM (min. 2000)
Lider FORUM (min. 2000)
Posty w temacie: 3
Posty: 5341
Rejestracja: 14 lip 2007, 19:02
Lokalizacja: Westfalia

Re: Internet umrze ...

#12

Post napisał: jasiu... » 20 gru 2020, 16:36

oprawcafotografii pisze:
20 gru 2020, 14:13
W tym wypadku raczej Deutsche Welle ;)
Ja się nie kleję do jednego źródła, jak co niektórzy do miejsc typu "Najwyższy Czas!". Ostatnio lubię np. przeglądać co nowego napisali na sapo.pt - nie pasuje, ano przy jednej dziurze, to nawet kot zdechnie. Trzeba się rozejrzeć za innymi.

Awatar użytkownika

pitsa
Moderator
Lider FORUM (min. 2000)
Lider FORUM (min. 2000)
Posty w temacie: 3
Posty: 4693
Rejestracja: 13 wrz 2008, 22:40
Lokalizacja: PL,OP

Re: Internet umrze ...

#13

Post napisał: pitsa » 20 gru 2020, 17:26

Kiedyś jak się pojawiła altavista to była możliwość budowania złożonej składni wyszukiwania (*, +, i, OR, AND i nawet nawiasy) i były agregatory zapytań "sleutch?" podające od razu wyniki z innych wyszukiwarek. Teraz rzeczywiście jest inaczej.
Dziś zabłądziłem w internecie w starocie o strefach bezpieczeństwa i ochronie obiektów:
http://www.iniejawna.pl/pomoce/szpieg_2.html
i zaraz potem wyskoczyły mi słuchawki średnicy 3mm zasilane pętlą indukcyjną:
https://aliegro.pl/oferta/mini-sluchawk ... 9417494449
(ciekawe bo sam kiedyś zmajstrowałem pętlę do przesyłania na odległość dźwięku z większego urządzenia do mniejszego).
a zainteresowało mnie jaki zasięg mają wykrywacze telefonów komórkowych i czy są takie o zasięgu kilkuset metrów albo dalej i czy można z ich pomocą odnajdywać ludzi. No i nie znalazłem jeszcze...
zachowanie spokoju oznacza zdolności do działania
ᐃ 🜂 ⃤ ꕔ △ 𐊅 ∆ ▵ ߡ

Awatar użytkownika

ishi
Specjalista poziom 1 (min. 100)
Specjalista poziom 1 (min. 100)
Posty w temacie: 1
Posty: 181
Rejestracja: 24 gru 2015, 09:57
Lokalizacja: Warszawa

Re: Internet umrze ...

#14

Post napisał: ishi » 20 gru 2020, 20:47

Pamiętajcie że w usługach "darmowych" to Wy jesteście produktem.
Sami się zamykacie w bańkach informacyjnych :]


rdarek
Lider FORUM (min. 2000)
Lider FORUM (min. 2000)
Posty w temacie: 2
Posty: 2135
Rejestracja: 04 sty 2013, 23:30
Lokalizacja: 3miasto

Re: Internet umrze ...

#15

Post napisał: rdarek » 20 gru 2020, 20:59

pitsa pisze:
20 gru 2020, 17:26
a zainteresowało mnie jaki zasięg mają wykrywacze telefonów komórkowych i czy są takie o zasięgu kilkuset metrów albo dalej i czy można z ich pomocą odnajdywać ludzi. No i nie znalazłem jeszcze...
Są tego typu patenty jednak są bardzo drogie. Niebiescy dysponują taką technologią / zabawką (*niepotrzebne skreślić).
Oczywiście na co dzień tak z grubsza stosują triangulację z nadajników operatorów sieci w ten sposób mają namiar jakimi trasami i w jakich okolicach delikwent się porusza (mowa o jego telefonie). A jak trzeba namierzyć gościa precyzyjnie (to jak mi jeden z takich wyjaśniał) ściągają sprzęt wartości (nie wielkości) samochodu i mogą namierzyć delikwenta - a raczej jego telefon z dokładnością do nastu centymetrów nawet jak będzie kilka leżało na stole.
Tylko nie dopytywałem jaki to ma zasięg i w jakich warunkach, po prostu nie chciałem drążyć tematu.


nanab
Specjalista poziom 2 (min. 300)
Specjalista poziom 2 (min. 300)
Posty w temacie: 2
Posty: 330
Rejestracja: 01 paź 2018, 22:34

Re: Internet umrze ...

#16

Post napisał: nanab » 21 gru 2020, 10:56

rdarek pisze:ściągają sprzęt wartości (nie wielkości) samochodu

Chciałbym zobaczyć gdzie taki sprzęt można kupić za 900zł :D

Awatar użytkownika

JacekBelof
Specjalista poziom 2 (min. 300)
Specjalista poziom 2 (min. 300)
Posty w temacie: 3
Posty: 530
Rejestracja: 02 gru 2018, 22:25
Lokalizacja: Tarnów MP
Kontakt:

Re: Internet umrze ...

#17

Post napisał: JacekBelof » 21 gru 2020, 11:17

To się nazywa IMSI catcher i "niebiescy" go nie używają (a w zasadzie niebiescy nie mają do niego bezpośredniego dostępu, tylko poprzez inne służby na 3 literki), za to ma TOPR. Więcej do poczytania na "Niebezpieczniku" -> https://niebezpiecznik.pl/post/topr-bed ... brym-celu/
Polecam też bliżej zapoznać się z tym serwisem, naprawdę warto.
Seria, w moim wykonaniu, to dwie sztuki, w tym jedna w odbiciu lustrzanym. :lol:

Awatar użytkownika

RomanJ4
Lider FORUM (min. 2000)
Lider FORUM (min. 2000)
Posty w temacie: 3
Posty: 11571
Rejestracja: 17 mar 2009, 08:55
Lokalizacja: Skępe

Re: Internet umrze ...

#18

Post napisał: RomanJ4 » 21 gru 2020, 12:19

A ja używam dalej mojej starej Nokii C-6, i jak np w Lidlu pytają mnie czy mam ich aplikację, to odpowiadam - "na mój nie wchodzi". :mrgreen:
Podobnie z innymi niby "ułatwiaczami" życia, kiedy zrobiliśmy wymaz(+) żona co chwile na swój dostawała monit o zainstalowanie "dozorcy" (kazałem jej olewać), a mój milczał jak zaklęty... :wink: Przynajmniej częściowo mam spokój, w dodatku aku trzyma półtora tygodnia... 8)

A najbardziej w publicznym necie (Instagramy i inne takie wywiadownie) rajcuje mnie jak niektórzy (zazwyczaj celebryci i inne takie za przeproszeniem gwiazdy intelektu) chwalą się czegóż to oni w domu nie mają, z pełną dokumentacją zdjęciową tegoż, a jakże... W dodatku nie omieszkają uprzejmie wspomnieć o dacie wyjazdu (przed pandemią) na zamorski urlop... Obrazek
Czasem jak mnie najdzie przekora, odpisuję im tak:
- "Już wszystko sobie dokładnie obejrzeliśmy, bardzo dziękujemy...
- Złodzieje"
Ciekaw jestem ich miny po przeczytaniu... :twisted:
Ostatnio zmieniony 21 gru 2020, 12:40 przez RomanJ4, łącznie zmieniany 1 raz.
pozdrawiam,
Roman


rdarek
Lider FORUM (min. 2000)
Lider FORUM (min. 2000)
Posty w temacie: 2
Posty: 2135
Rejestracja: 04 sty 2013, 23:30
Lokalizacja: 3miasto

Re: Internet umrze ...

#19

Post napisał: rdarek » 21 gru 2020, 12:33

nanab pisze:
21 gru 2020, 10:56
rdarek pisze:ściągają sprzęt wartości (nie wielkości) samochodu

Chciałbym zobaczyć gdzie taki sprzęt można kupić za 900zł :D
Chciałbym zobaczyć u którego dealera kupisz nowy samochód średniej klasy za 900zł :wink: :mrgreen:
Tak wiem, nie dodałem "nowego" :oops:
JacekBelof pisze:
21 gru 2020, 11:17
To się nazywa IMSI catcher i "niebiescy" go nie używają (a w zasadzie niebiescy nie mają do niego bezpośredniego dostępu, tylko poprzez inne służby na 3 literki),
Polecam też bliżej zapoznać się z tym serwisem, naprawdę warto.
Co napisałem (co prawda moja informacja z przed coś około 2 lat). Jednak nie byłbym pewien czy przypadkiem nie mają tego systemu na stanie a się tym nie chwalą. Posiadanie tego ustrojstwa na każdej komendzie było by co prawda obłędem i ile możliwości do nadużyć oooooj.
Cytat ze wskazanej strony.
"Niestety – wykorzystana technologia potrafi narobić wiele złego i bardzo ważne jest aby była ograniczona do wykonywania zadań zgodnych z prawem dotyczącym służb cywilnych."
I to jest właśnie sedno problemu, jak to powiedział Stuhr: "permamentna inwigilacja"
RomanJ4 pisze:
21 gru 2020, 12:19
A ja używam dalej mojej starej Nokii C-6, i jak np w Lidlu pytają mnie czy mam ich aplikację, to odpowiadam - "na mój nie wchodzi". :mrgreen:
Szkoda, że nie widzieliście miny pani w banku jak nakłaniała "seniorkę" do instalacji ich apki (PKO) jakie to będzie miała korzyści. Wkurzyłem się i poprosiłem aby pomogła tę apkę zainstalować upewniła się, czy telefon ma ekran dotykowy, a owszem ma i wręczyliśmy jej Nokię 5230 :mrgreen:

Awatar użytkownika

JacekBelof
Specjalista poziom 2 (min. 300)
Specjalista poziom 2 (min. 300)
Posty w temacie: 3
Posty: 530
Rejestracja: 02 gru 2018, 22:25
Lokalizacja: Tarnów MP
Kontakt:

Re: Internet umrze ...

#20

Post napisał: JacekBelof » 21 gru 2020, 13:18

Nie jestem pewien co gorsze... dostęp do takiej technologii dla szarego (niebieskiego) policjanta, czy dla tych dziwnych instytucji w stylu ABW, CBA i innych jeszcze bardziej tajemniczych.
Seria, w moim wykonaniu, to dwie sztuki, w tym jedna w odbiciu lustrzanym. :lol:

ODPOWIEDZ Poprzedni tematNastępny temat

Wróć do „Na luzie”