Pytanie - frez sferyczny

NX CAM/Unigraphics

Autor tematu
Maciej Naw
Nowy użytkownik, używaj wyszukiwarki
Nowy użytkownik, używaj wyszukiwarki
Posty w temacie: 2
Posty: 2
Rejestracja: 30 lis 2020, 00:44

Pytanie - frez sferyczny

#1

Post napisał: Maciej Naw » 30 lis 2020, 01:00

Chcę zrobić fazowania otworów pomiędzy kołnierzami piasty ale frez mam w orientacji osiowej, mogę go jakoś ustawić, aby obróbkę wykonywał w orientacji promieniowej?

Obrazek Obrazek
Obrazek




Majster70
ELITA FORUM (min. 1000)
ELITA FORUM (min. 1000)
Posty w temacie: 1
Posty: 1253
Rejestracja: 08 cze 2010, 23:37
Lokalizacja: Piastów

Re: Pytanie - frez sferyczny

#2

Post napisał: Majster70 » 30 lis 2020, 08:22

Nie bardzo rozumiem co masz na myśli, zakładam (nie wiem czy dobrze) - że chciałbyś oby frez skrawał nie poziomami (z-level) ale wierszowanie w kierunku "od do" promienia otworu? Jeśli tak zmień operację na frezowanie obszaru (area miling) wzór "słoneczko" ze wskazaniem środka jako środka poszczególnego otworu, potem obróć obróbkę o odpowiedni kąt odpowiednią ilość razy wokół osi piasty lub jeszcze lepiej zleć frezerowi żeby sobie obrócił na obrabiarce (w sterowaniu).
Do tego typu operacji nie ma ekonomicznego sensu używać tego typu frezów frezów a zwykłe kulki (są 10 x tańsze) , a jeszcze lepiej (szybciej i taniej) poradzi sobie zwykły fazownik - wystarczy w większości w sterowań (czyli frezerowi)podać rozstaw otworów i ilość (lub kąt) na obwodzie. Bo nie widzę fazowania "wstecznego" dolnych krawędzi.


Autor tematu
Maciej Naw
Nowy użytkownik, używaj wyszukiwarki
Nowy użytkownik, używaj wyszukiwarki
Posty w temacie: 2
Posty: 2
Rejestracja: 30 lis 2020, 00:44

Re: Pytanie - frez sferyczny

#3

Post napisał: Maciej Naw » 30 lis 2020, 12:08

Nie do końca o to mi chodziło. Teraz wykonałem fazowanie za pomocą operacji Counterboring i frez jest skierowany w osi Z do przedmiotu, a chciałbym aby frez był w osi prostopadłej do Z i wykonywał te operację. ( później musze wykonać takie same fazy z drugiej strony kołnierza )
Obrazek

ODPOWIEDZ Poprzedni tematNastępny temat

Wróć do „NX CAM/Unigraphics”