Używany laser CO2 vs Nowy Fiber

Wycinarki i grawerki laserowe oraz ogólne dyskusje dotyczące laserów

Avalyah
Lider FORUM (min. 2000)
Lider FORUM (min. 2000)
Posty w temacie: 3
Posty: 2364
Rejestracja: 29 lis 2015, 00:38
Lokalizacja: Bielsko-Biała

Re: Używany laser CO2 vs Nowy Fiber

#71

Post napisał: Avalyah » 25 lis 2020, 12:44

atlc pisze:chyba że ktoś będzie obracał każdy detal o 45 stopni na arkuszu - można to już chyba uznać za dymanie klienta?

To jest pomysł na nową opcję :D Automatyczne obracanie detalu tak, żeby uzyskać jak najkrótszy czas cięcia, oczywiście jednocześnie minimalizując odpad. Chyba, że to każda maszyna ma w standardzie - nie znam się na laserach.
atlc pisze:drugiej strony nie dziwi mnie
Mnie też nie. Znam z autopsji kwestię produkowania własnych urządzonek (oczywiście skala jest nieporównanie inna) i również wiem, w jak wielu kwestiach moje urządzonka są lepsze i tańsze od urządzonek zagranicznych. I też strasznie denerwuje mnie, jak ktoś bez większego pojęcia z automatu wychwala zagraniczne tylko dlatego, że bardziej znane (i oczywiście zawsze porównanie jest cenowe, z zagranicy wybiera się najtańsze, najgorsze, a u mnie najlesze i najdroższe i mówi, że u mnie ta cena wcale taka dobra nie jest).

No ale pan Kimla trochę przesadza z agresją na jakiekolwiek kwestionowanie jego wypowiedzi i od razu chciałby, żeby każdy sypał nazwiskami z rękawa. Aż trochę strach :mrgreen:



Awatar użytkownika

Zienek
Lider FORUM (min. 2000)
Lider FORUM (min. 2000)
Posty w temacie: 7
Posty: 3730
Rejestracja: 13 gru 2008, 19:32
Lokalizacja: Szczecin
Kontakt:

Re: Używany laser CO2 vs Nowy Fiber

#72

Post napisał: Zienek » 25 lis 2020, 13:11

Wadą maszyn Kimla jest to, że korzystają z niemieckich źródeł IPG, a nie polskich :P

Nie ma takich? Może trzeba zacząć produkcję. Polskie fotony w światłowodach będą zapewne szybsze, bo nieskażone europejskim rozhulanym socjalizmem... :wink:


oprawcafotografii
Lider FORUM (min. 2000)
Lider FORUM (min. 2000)
Posty w temacie: 11
Posty: 6105
Rejestracja: 29 kwie 2009, 10:11
Lokalizacja: Kraków / Jaworzno / Kopanka

Re: Używany laser CO2 vs Nowy Fiber

#73

Post napisał: oprawcafotografii » 25 lis 2020, 13:41

Przypuszczam, że Kimla coś tam w temacie źródeł kombinuje - byłoby dziwne gdyby o tym nie myślał.
Nie zdziwię się gdy któregoś dnia znajdę tu wątek "Polskie źródło laserowe 20kW" i zleci się jak zwykle
stado krytykantów :)

q
„Największym wrogiem wolności jest najedzony niewolnik.”

Awatar użytkownika

tuxcnc
Lider FORUM (min. 2000)
Lider FORUM (min. 2000)
Posty w temacie: 23
Posty: 7861
Rejestracja: 26 lut 2011, 23:24
Lokalizacja: mazowieckie

Re: Używany laser CO2 vs Nowy Fiber

#74

Post napisał: tuxcnc » 25 lis 2020, 13:55

Tutaj problemem nie jest to jakie maszyny Kimla są, a jakie nie są, tylko to że sprzedawca robi swoich klientów w balona.
Taki przykład abstrakcyjny :
Ktoś Ci wmawia że musisz kupić od niego cudowny szybkowar za pięć tysięcy netto, bo wtedy na jednym gotowaniu zaoszczędzisz złotówkę na prądzie ...
Formalnie prawda, tylko że ...
Jeśli prowadzisz restaurację to zrobisz świetny interes, ale jak będziesz gotował tylko dla siebie, to możesz nie dożyć zwrotu inwestycji.
Wbrew temu co niektórym się wydaje, jest coś takiego jak etyka biznesu.


drzasiek90
ELITA FORUM (min. 1000)
ELITA FORUM (min. 1000)
Posty w temacie: 13
Posty: 1760
Rejestracja: 25 kwie 2016, 11:58
Lokalizacja: Jodlowa
Kontakt:

Re: Używany laser CO2 vs Nowy Fiber

#75

Post napisał: drzasiek90 » 25 lis 2020, 14:17

tuxcnc pisze:
25 lis 2020, 13:55
Formalnie prawda, tylko że ...
Jeśli prowadzisz restaurację to zrobisz świetny interes, ale jak będziesz gotował tylko dla siebie, to możesz nie dożyć zwrotu inwestycji.
Wbrew temu co niektórym się wydaje, jest coś takiego jak etyka biznesu.
Kimla nie wciska patelni starym babciom a za patelnią kryje się kredyt na mate do masowania i odkurzacz. Kimla sprzedaje maszyny przedsiębiorcom. Jeśli ktoś nie potrafi liczyć to się do biznesu nie nadaje. Kimla podaje jaki jest czas cięcia, ile kosztuje godzina pracy maszyny itd.. Nie można wymagać, aby nie pisał o korzyściach bo a nóż przeczyta to bogdan, weźmie kredyt, kupi sobie do garażu laser za 2 bańki a potem będzie szukał mocnej gałęzi i sznura, bo nie będzie w stanie zarobić na ratę kredytu. Jak Bogdan liczyć nie potrafi to wina Bogdana.
Oczywiście bez urazy do Bogdanów :)


oprawcafotografii
Lider FORUM (min. 2000)
Lider FORUM (min. 2000)
Posty w temacie: 11
Posty: 6105
Rejestracja: 29 kwie 2009, 10:11
Lokalizacja: Kraków / Jaworzno / Kopanka

Re: Używany laser CO2 vs Nowy Fiber

#76

Post napisał: oprawcafotografii » 25 lis 2020, 16:36

tuxcnc pisze:
25 lis 2020, 13:55
...
Jeśli prowadzisz restaurację to zrobisz świetny interes, ale jak będziesz gotował tylko dla siebie, to możesz nie dożyć zwrotu inwestycji....
Dzięki chłopie, uratowałeś mi tyłek. Już miałem dogadane z żoną, że zaakceptuje zakup
lasera do garażu, na szczęście Ty napisałeś! Kupie rower ;)

q

Dodane 1 minuta 38 sekundy:
maciek95k pisze:
25 lis 2020, 11:02
...
oprawcafotografii pisze: Ja mam, z nierdzewki 1mm. Pisz publicznie namiary, przydadzą się innym :)

Napisałem na Pw.
...
Jak ktoś ciekawy to niech pisze na PW - podeślę mu otrzymane namiary.

q
„Największym wrogiem wolności jest najedzony niewolnik.”


nicek
Specjalista poziom 2 (min. 300)
Specjalista poziom 2 (min. 300)
Posty w temacie: 50
Posty: 422
Rejestracja: 06 kwie 2011, 23:00
Lokalizacja: Polska

Re: Używany laser CO2 vs Nowy Fiber

#77

Post napisał: nicek » 25 lis 2020, 17:11

Zacznijmy od tego, że autor sam zachęcał do dyskusji sprzedawców, więc służę uprzejmie.
Jeśli ktoś będzie wymyślał bzdury, to będę to dementował.
Rozumiem, że czasem nawet w miarę prawdziwe informacje korci żeby przesadzić, ale jeśli ktoś w tej przesadzie na ma umiaru to będę to piętnował.
Niezależnie od tego czy to chodzi o zaprojektowanie ślimaka do butelek czy tajemniczą firmę robiącą usługi natychmiast i prawie za darmo.
Często podawane przykłady są możliwe i nawet rzeczywiste, ale to, że maszyny Kimla w niektórych przypadkach są 5 razy wydajniejsze od konkurencji i mogę to udowodnić i czyniłem to nie raz to nie znaczy, że interlokutorzy muszą na siłę próbować przekonywać, że w ich przykładach różnica też będzie tak duża.

Nie można np. twierdzić, że przykład ze ślimakiem jest trywialny, a potem po kilku godzinach walki po zademonstrowaniu drobnego ułamka omawianego zadania przyznać, że autor wypowiedzi poświęcił już za dużo czasu na próby potwierdzenia tej trywialności.
Tak jak nie można twierdzić, że firmy usługowe odpowiadają ofertą na zapytanie o wykonanie 100 różnych detali w ciągu 10-15 minut bez podanie przykładu takiej firmy bo to nie daje żadnej możliwości weryfikacji.

Na tej zasadzie można by było wymyślić dowolną bzdurę. Można napisać np:
"Widziałem laser, który tnie blachę z prędkością 10m/s, pobiera 1kW mocy i kosztuje 100.000zł, ale nie podam jego nazwy ponieważ od razu wszyscy chcieli by go kupić"

Jeśli ktoś chce coś porównywać, proszę przysyłać rysunki detali, a ja chętnie zwrotnie podam czasy i koszty ich cięcia na laserach Kimla.
Wszystkie podawane wartości zawsze można zweryfikować na żywo odwiedzając firmą Kimla.
Każdy będzie mógł sobie porównać do tego ile czasu jest to cięte na jego obecnym laserze lub ile zarabia na nim jego podwykonawca.


maciek95k
Specjalista poziom 3 (min. 600)
Specjalista poziom 3 (min. 600)
Posty w temacie: 11
Posty: 779
Rejestracja: 31 mar 2017, 23:04
Lokalizacja: Kraków

Re: Używany laser CO2 vs Nowy Fiber

#78

Post napisał: maciek95k » 25 lis 2020, 17:25

nicek pisze:firmę robiącą usługi natychmiast i prawie za darmo

O. I jeszcze czytać nie potrafisz ze zrozumieniem. Pokaż gdzie ktoś napisał, że prawie za darmo...
nicek pisze:Jeśli ktoś chce coś porównywać, proszę przysyłać rysunki detali, a ja chętnie zwrotnie podam czasy i koszty ich cięcia na laserach Kimla.
Wszystkie podawane wartości zawsze można zweryfikować na żywo odwiedzając firmą Kimla.
Każdy będzie mógł sobie porównać do tego ile czasu jest to cięte na jego obecnym laserze lub ile zarabia na nim jego podwykonawca.
Co ma do rzeczy ile czasu wycina to kimla do tego ile kosztuje taka usługa na rynku? Co to ma do rzeczy ile ktoś na tym zarabia? Możesz określić ile ktoś ma marży ale z zarobkiem to nie ma nic wspólnego.
Prosiłem, podaj mi firmy które dysponują laserem kimla na śląsku. Ba, nawet poza śląskiem. Zamawiam dużo małych rzeczy to też się przyda. Nie potrafisz wskazać? W czym problem? Chętnie sprawdzę ich usługi...


dudziak4
Specjalista poziom 3 (min. 600)
Specjalista poziom 3 (min. 600)
Posty w temacie: 3
Posty: 702
Rejestracja: 06 wrz 2007, 13:30
Lokalizacja: Bielawa

Re: Używany laser CO2 vs Nowy Fiber

#79

Post napisał: dudziak4 » 25 lis 2020, 17:27

Prosiłem, podaj mi firmy które dysponują laserem kimla na śląsku. Ba, nawet poza śląskiem. Zamawiam dużo małych rzeczy to też się przyda. Nie potrafisz wskazać? W czym problem? Chętnie sprawdzę ich usługi...
Też chętnie bym poznał odpowiedź na to pytanie.


nicek
Specjalista poziom 2 (min. 300)
Specjalista poziom 2 (min. 300)
Posty w temacie: 50
Posty: 422
Rejestracja: 06 kwie 2011, 23:00
Lokalizacja: Polska

Re: Używany laser CO2 vs Nowy Fiber

#80

Post napisał: nicek » 25 lis 2020, 17:39

Ja nie zajmuje się wykonywaniem usług i nie wiem dokładnie, kto z klientów robi usługi, kto produkcję, a kto i to i to.
Mi jakoś nie wypada faworyzować jednego czy drugiego klienta. Nie będę doprowadzał do sytuacji w której ktoś będzie pytał dlaczego poleciłem innego, a nie jego.
Wciąż jest dużo miejsca w Polsce na lasery Kimla pracujące na usługach.
Mamy w Polsce ponad 200 laserów ale to wciąż tylko 10% z pracujących w Polsce ok 2000 laserów.
A to że im więcej ich jest tym szybciej użytkownicy CO2 będą musieli myśleć o ich wymianie to już inna sprawa.

ODPOWIEDZ Poprzedni tematNastępny temat

Wróć do „Wycinarka Laserowa / Grawerka Laserowa / Lasery”