Sinumerik 810T

Dyskusje na temat systemu Sinumerik

Autor tematu
Rysiek999
Czytelnik forum poziom 1 (min. 10)
Czytelnik forum poziom 1 (min. 10)
Posty w temacie: 2
Posty: 17
Rejestracja: 09 maja 2008, 11:57
Lokalizacja: Śląsk

Sinumerik 810T

#1

Post napisał: Rysiek999 » 12 cze 2008, 21:50

Witam! Mam problem z ustawianiem narzędzi oraz z wpisywaniem ich w odpowiednie miejsca ponieważ całe sterowanie jest w języku angielskim.Jeśli ktoś posiada coś w języku polskim prosił bym o pomoc.Nie chodzi mi o korekcje tylko o główne ustawienie narzędzi bo bez tego nie mogę odpalić programu.Pozdrawiam!!!



Tagi:


lex
Specjalista poziom 1 (min. 100)
Specjalista poziom 1 (min. 100)
Posty w temacie: 1
Posty: 112
Rejestracja: 15 paź 2006, 21:57
Lokalizacja: z wolności

#2

Post napisał: lex » 16 cze 2008, 22:30

jeśli masz podprogram narzędziowy to w niego( ważne przy rodzinach narzędziowych !) i oczywiście tam gdzie podajesz pozycję narzędzia L1 L2( tool)
Pr. narzędziowy może być oznaczony np L500 L100 itd.( może tez każde narzędzie mieć własny)
najlepiej prześledź jakiś stary program i podprogramy)
Co do języka - to niestety taki urok tego zawodu a często jeśli jest spolszczenie to dotyczy tylko podstawowych rzeczy i programów. Z biegiem czasu nikomu to nie przeszkadza( szuka się określonego okienka z danymi a nie czyta słówek które mogą być np na sąsiedniej obrabiarce po szwedzku ( bo szefostwo z ją kupiło okazyjnie)
Trzeba pomyśleć i porównać z tym co się już kiedyś widziało.
GOTOWCóW NIESTETY CORAZ MNIEJ
szczególy mogą być różne zależnie od producenta ale SEDNO" zostaje wciąż takie samo niezależnie czy jest to sinumeryk czy fanuk
pozdrawiam
oczy Wielkiego Brata widzą wszystko


Autor tematu
Rysiek999
Czytelnik forum poziom 1 (min. 10)
Czytelnik forum poziom 1 (min. 10)
Posty w temacie: 2
Posty: 17
Rejestracja: 09 maja 2008, 11:57
Lokalizacja: Śląsk

Sinumerick 810T

#3

Post napisał: Rysiek999 » 17 cze 2008, 09:48

Witam! Dzięki za pomoc już posiadam odpowiednią wiedzę pomógł mi kolega z innej firmy.Niestety moja andrychówka została zresetowana i nie mam do czego popatrzeć a poza tym ja w tej branży siedzę od dwóch tygodni ale liczy się każda pomoc i to jest ważne więc z przyjemnością wcisnę punkcik.Dziękuję i POZDRAWIAM!!! :lol:

ODPOWIEDZ Poprzedni tematNastępny temat

Wróć do „Siemens Sinumerik CNC”