Zmiana trybu pracy lasera

Sygnał TTL na PWM

Rozmowy na temat układów elektronicznych sterowania obrabiarek CNC

Autor tematu
tuniek94
Nowy użytkownik, używaj wyszukiwarki
Nowy użytkownik, używaj wyszukiwarki
Posty w temacie: 1
Posty: 2
Rejestracja: 19 cze 2019, 21:27

Zmiana trybu pracy lasera

#1

Post napisał: tuniek94 » 21 cze 2019, 16:35

Witam

Jestem w posiadaniu chińskiej grawerki laserowej z modułem lasera o mocy 2W.
Elektronika jest bardzo prosta - bazuje na Arduino Nano(jak to chińskie - podróba). Jednak mimo wszystko jestem trochę laikiem w tych sprawach.

Obrazek

Patrząc na to jak pracuje układ to laser pracuje w oparciu o sygnał cyfrowy, ponieważ widzę jakby dwa tryby pracy.
Pierwszy, gdy laser świeci, lecz nie wypali niczego, a drugi, gdy chcę coś wypalić i wiązka jest dużo silniejsza.
Jest to o tyle problematyczna, że nie pozwala mi to na grawerowanie obrazów w różnej skali szarości.

Chciałbym przesterować sygnał z cyfrowego na analogowy i z tego co dostawca podał mi informacje to układ ma wsparcie dla PWM - choć osobiście tego nie widzę.

Pytanie, czy jeden z tych regulatorów może mi pomóc w rozwiązaniu tego problemu?
Regulator PWM 1
Regulator PWM 2

Ewentualnie macie pomysł jak mogę to osiągnąć nie inwestując w nowy układ elektroniczny?

Pozdrawiam

P.S.
Jeśli w złe miejsce wstawiłem temat to przepraszam




piotr56
Specjalista poziom 1 (min. 100)
Specjalista poziom 1 (min. 100)
Posty w temacie: 1
Posty: 189
Rejestracja: 21 sty 2016, 11:35
Lokalizacja: Rzeszów

Re: Zmiana trybu pracy lasera

#2

Post napisał: piotr56 » 25 cze 2019, 18:58

Hey
Przydałoby się trochę informacji o oprogramowaniu, poobserwuj moment łączenia płytki z komputerem, powinien wyrzucić info o wersji GRBL.
Potem bierzesz opis GRBLa z Wiki i czytasz czy ta wersja obsługuje PWM :)
Jeśli obsługuje to czytasz jaką komendą to aktywować, jeśli nie obsługuje to zmieniasz wersję GBL na nowszą.
Tutaj musisz sobie zapisać lub wydrukować konfigurację GRBLa bo jest ona dostosowana do sprzętu i po zmianie wersji GRBLa trzeba tą konfigurację wprowadzić i zapisać.
Czasami programy działają z własnym sprzętem i nie chcą ruszać na uniwersalnym GRBL, warto ściągać nowsze wersje od producenta sprzętu.
Jeśli Arduino jest w podstawce to polecam eksperymenty na innej sztuce Arduino, gdyby coś poszło nie tak....


annacoblin
Nowy użytkownik, używaj wyszukiwarki
Nowy użytkownik, używaj wyszukiwarki
Posty w temacie: 1
Posty: 1
Rejestracja: 05 lis 2020, 12:01
Lokalizacja: United Kingdom
Kontakt:

Re: Zmiana trybu pracy lasera

#3

Post napisał: annacoblin » 05 lis 2020, 12:05

thanks for the great fedback.

ODPOWIEDZ Poprzedni tematNastępny temat

Wróć do „Elektronika CNC”