Re: Koronawirus mix 2

Tu można porozmawiać na dowolny temat nie koniecznie związany z tematyką maszyn i CNC

oprawcafotografii
Lider FORUM (min. 2000)
Lider FORUM (min. 2000)
Posty w temacie: 106
Posty: 6116
Rejestracja: 29 kwie 2009, 10:11
Lokalizacja: Kraków / Jaworzno / Kopanka

Re: Re: Koronawirus mix 2

#331

Post napisał: oprawcafotografii » 03 lis 2020, 06:45

IMPULS3 pisze:
02 lis 2020, 17:28
A skoro ucichlo już to polityczne disco to ktoś coś może powie jak widzi przyszłosć Polski a nawet świata po najbliżych miesiącach? I nie pytam o politykę :) tylko o gospodarkę.
Przyszłość Polski jeśli chodzi o gospodarkę? Nie ma czegoś takiego...

A tu wypowiedź mądrego człowieka:



„Największym wrogiem wolności jest najedzony niewolnik.”


Autor tematu
IMPULS3
Lider FORUM (min. 2000)
Lider FORUM (min. 2000)
Posty w temacie: 88
Posty: 7549
Rejestracja: 25 gru 2010, 21:55
Lokalizacja: LUBELSKIE

Re: Re: Koronawirus mix 2

#332

Post napisał: IMPULS3 » 03 lis 2020, 08:36

jasiu... pisze: Obecnie przystopowało. Na pewno do końca marca robota będzie. Co później? Trudno powiedzieć.

Czyli niepewność.
strikexp pisze:A na bliskim wschodzie nic nowego,

Strikexp jak zwykle o wojnie. :) Strikexp, to że z tego wszystkiego może być duza zawierucha to oczywiście tak może być, ale mnie bardziej interesuje najbliższa przysżłosć gospodarczo-społeczna.
szuler666 pisze:ale teraz to już widać że robi się lipa

Czyli tez na minus.
oprawcafotografii pisze:Przyszłość Polski jeśli chodzi o gospodarkę? Nie ma czegoś takiego...

Jak i całego świata bo to wszystko jest połaczone. To że polska przepiła swój majątek to już bylo, gorzej że obecny jest w rękach prywatnych a tu prywatnie nikt nic nie dorzuci ani nie dodrukuje własną prywatną drukareczką.
Też to marnie widzę. :)


strikexp
Lider FORUM (min. 2000)
Lider FORUM (min. 2000)
Posty w temacie: 52
Posty: 4419
Rejestracja: 31 mar 2017, 19:47
Lokalizacja: Warszawa

Re: Re: Koronawirus mix 2

#333

Post napisał: strikexp » 03 lis 2020, 08:55

Gospodarka zawsze pada gdy w innym rejonie świata wybucha duża wojna. Kasa wtedy idzie na zbrojenia a i zniszczenia zmniejszają popyt.
Obecnie to ja nie jestem optymistą gospodarczym, twardy lockdown w całej Europie, masowe zamachy terrorystyczne jak ten wczorajszy w Wiedniu. No i zobaczymy czy ten skorumpowany komuch Biden wygra w USA.


RX
Specjalista poziom 2 (min. 300)
Specjalista poziom 2 (min. 300)
Posty w temacie: 148
Posty: 322
Rejestracja: 16 mar 2016, 08:48
Lokalizacja: pomorskie

Re: Re: Koronawirus mix 2

#334

Post napisał: RX » 03 lis 2020, 10:46

IMPULS3 pisze:Czyli niepewność.

U mnie to nic nowego.
Ostatnie konkursy ofert dające jaka taką pewność finansowania to 2013 rok . Miało być na trzy lata. I jest do dzisiaj przedłużane na okresy 6- 12 mcy. Czyli podpisujesz umowę z NFZ i ta umowa obowiązuje 6 mcy. Wcale nie ma pewności, że dalej będzie przedłużona.I tak od 2013+3 czyli 2016 roku.
I zainwestuj chociażby w rtg lub usg jakieś 500 tysi- gdzie okres amortyzacji to minimum 10 lat.


oprawcafotografii
Lider FORUM (min. 2000)
Lider FORUM (min. 2000)
Posty w temacie: 106
Posty: 6116
Rejestracja: 29 kwie 2009, 10:11
Lokalizacja: Kraków / Jaworzno / Kopanka

Re: Re: Koronawirus mix 2

#335

Post napisał: oprawcafotografii » 03 lis 2020, 11:15

Nie narzekaj. Choćby nie wiem co lekarz z głodu nie umrze - w najgorszym wypadku będziesz
przyjmował na lewo za kopę jaj czy kurę ;)

Krakowski rynek wygląda tak:
https://photos.app.goo.gl/xivDDv6gG5LQArwbA
Biznes kwitnie jak głupota premiera.

Na głównych ulicach do rynku najczęstszym brandem jest "lokal wynajmę"...

q
„Największym wrogiem wolności jest najedzony niewolnik.”


upadły_mnich
ELITA FORUM (min. 1000)
ELITA FORUM (min. 1000)
Posty w temacie: 13
Posty: 1546
Rejestracja: 09 gru 2005, 11:52
Lokalizacja: Lublin

Re: Re: Koronawirus mix 2

#336

Post napisał: upadły_mnich » 03 lis 2020, 11:29

Z Lublina: znajomy frezer CNC właśnie wylądował na bruku. Firma produkująca głównie dla górnictwa zwolniła 10 osób. Co ciekawe zwolniony jest z okresem wypowiedzenia ale bez świadczenia pracy czyli do końca grudnia siedzi w domu.
Firma z Warszawy zaopatrująca stacje krwiodawstwa co roku dawała mi zarobić kilka przyzwoitych pensji. Właśnie złożyli drugie w tym roku zamówienie na zawrotną kwotę 1200zł.
Najbardziej mnie martwią dane z mojej byłej firmy. Można było w ciemno na podstawie obrotów ale i rodzaju prac wyrokować stan gospodarki wg GUS. Zawsze i bez opóźnień się sprawdzało. Może tym razem się nie sprawdzi.

Niestety ale jestem czarnowidzem i obawiam się, że "najciekawsze" w gospodarce dopiero się zacznie i to na wiosnę.

To teraz trochę optymizmu. Szykujcie kasę bo niedługo tokarki, frezarki będzie można po okazyjnych cenach kupować jak to było w 2008
sprawność wg kobiety: stosunek wielkości wyjętej do wielkości włożonej


szopenn
ELITA FORUM (min. 1000)
ELITA FORUM (min. 1000)
Posty w temacie: 58
Posty: 1943
Rejestracja: 21 gru 2015, 11:22
Lokalizacja: Lublin

Re: Re: Koronawirus mix 2

#337

Post napisał: szopenn » 03 lis 2020, 11:42

frezer cnc?? kpisz sobie...

zmarł mój wujek, nieprzyjęty szpitala ze względu na pandemie - na zwykłe oddziały wewnętrzne zaczęli dopychać u nas covidowców - lekarz odradzał zostawienie go w szpitalu ze względu na ryzyko. Konsultacje tylko telefoniczne, wszelkie badania udało się zrobić prywatnie pod kątem nowotworu, niestety poszukiwania nietrafione a stan z dnia na dzień pogarszał się. Wypisane leki zastrzyki dawała moja mama - po przeszkoleniu telefonicznym Pani z opieki i kursie YT. Na państwowe badania wujek się nie załapał, raz zagubiono wynik, drugi raz wynik przyszedł negatywny ale po 72h nie był już ważny. Kolejny wynik negatywny ale tym razem lekarz wykonujący u nas gastro i kolonoskopie poszedł do domu na covid - nie było komu wykonać. RTG wykazało zapalenie płuc - ale takie normalne, nie kowidowe - brak kaszlu co dziwne. 3 tygodnie bez prawidłowej diagnostyki, przyczyną śmierci nie był covid ale rząd rozdający bony turystyczne, nowy minister zdrowia który stwierdził że koronowirusa da się zatrzymać konferencją telewizyjną na której powie się - koronawirusie odejdź, i głupi ludzie, którzy nie rozumieją że w nawet najbardziej rozwiniętym państwie szpitale mają limit a u nas jeszcze z tym gorzej. POwtórzę - głupi ludzie krzyczący że pandemi nie ma, zarażający siebie i innych w koło i zapychających nfzety, które w razie potrzeby nie są w stanie pomóc potrzebującym. TO nie jest wina lekarza, że nowe rozporządzenie ściąga z zarażonego lekarza obowiązek kwarantanny - winni są głupi ludzie. To nie jest wina lekarza, że głupi ludzie nie dostrzegają ryzyka i pracy innych w służbie medycznej a 100% dają tylko lekarzowi. Rząd jest do wymiany, głupi ludzie też. Chcesz coś dodać mądrego? DObrze... zapraszam na pogrzeb, jutro o 10 tej, tam będziesz miał do wyboru albo złozyć kondolencje albo uderzać dalej w swoją polemikę, kostnicy nie ma, zakład pogrzebowy już zapieczętował trumne, zabrany bezpośrednio z domu.
Ostatnio zmieniony 03 lis 2020, 11:52 przez szopenn, łącznie zmieniany 2 razy.


Autor tematu
IMPULS3
Lider FORUM (min. 2000)
Lider FORUM (min. 2000)
Posty w temacie: 88
Posty: 7549
Rejestracja: 25 gru 2010, 21:55
Lokalizacja: LUBELSKIE

Re: Re: Koronawirus mix 2

#338

Post napisał: IMPULS3 » 03 lis 2020, 11:49

szopenn pisze:frezer cnc?? kpisz sobie...

Odpowiadal na pytanie, więc nie czepiaj się.


szopenn
ELITA FORUM (min. 1000)
ELITA FORUM (min. 1000)
Posty w temacie: 58
Posty: 1943
Rejestracja: 21 gru 2015, 11:22
Lokalizacja: Lublin

Re: Re: Koronawirus mix 2

#339

Post napisał: szopenn » 03 lis 2020, 11:58

IMPULS3 pisze:Odpowiadal na pytanie, więc nie czepiaj się.


nie czepiam się, nie miałbym powodu się czepiać, są ważniejsze w życiu niż gospodarka, która się nie dźwignie jak ludzi zabraknie. Kolega frezer poradzi sobie na pewno. NIe wiem czy oglądałeś taki przypadek był, gościowi spalił się warsztat z zabytkowymi motocyklami jakieś pół roku temu?? Płacz że to dorobek życia, zobacz teraz, ludzie dali, warsztat w przeciągu kilku miesięcy taki że ja swój już 5 lat życia wsadziłem i nie mogę tego domknąć - a jego już wyposażony z tokarką kormak za ponad 30 tys. i pokazuje jak koło zapleść. Chcieć to móc, czy jesteś kowalem swojego losu, czy ludzie dali głupi czy nie głupi, jakie to ma znaczenie, gość zaplata, jakby trafił na nasz rząd i głupich ludzi to nawet by już nie mógł na yt zaplatać.


Autor tematu
IMPULS3
Lider FORUM (min. 2000)
Lider FORUM (min. 2000)
Posty w temacie: 88
Posty: 7549
Rejestracja: 25 gru 2010, 21:55
Lokalizacja: LUBELSKIE

Re: Re: Koronawirus mix 2

#340

Post napisał: IMPULS3 » 03 lis 2020, 12:11

szopenn pisze:są ważniejsze w życiu niż gospodarka, która się nie dźwignie jak ludzi zabraknie.

Oczywiscie że tak, ale to też jedna z dziedzin życia i też ważna. I myslę ze nie ma takiego co tokarkę uważałby ważniejszą niż choćby zdrowie. Każdy to wie.

Zablokowany Poprzedni tematNastępny temat

Wróć do „Na luzie”