Frezowanie płyty szkłopoliestrowej UPM 203

Dyskusje dotyczące frezowania i frezarek konwencjonalnych.

Autor tematu
Sharukh
Nowy użytkownik, używaj wyszukiwarki
Nowy użytkownik, używaj wyszukiwarki
Posty w temacie: 1
Posty: 1
Rejestracja: 29 kwie 2020, 13:00
Lokalizacja: Szczecin

Frezowanie płyty szkłopoliestrowej UPM 203

#1

Post napisał: Sharukh » 23 paź 2020, 11:39

Witajcie
Czy ktoś z was frezował już płytę szkłopoliestrową UPM 203 lub podobną z zawartością maty szklanej? Byłbym wdzięczny za inf. czy materiał jest łatwy w obróbce itp.
Jak dotąd słyszałem, że mocno pyli więc maszyna powinna mieć mocny wyciąg. Obawiam się też o filtry. Podobno nie zalecana jest obróbka na mokro z racji tego, że materiał jest chłonny i stosowany w elektryce.

Będę wdzięczny za podpowiedzi




NFZ
Specjalista poziom 2 (min. 300)
Specjalista poziom 2 (min. 300)
Posty w temacie: 1
Posty: 393
Rejestracja: 07 paź 2012, 21:49
Lokalizacja: inąd

Re: Frezowanie płyty szkłopoliestrowej UPM 203

#2

Post napisał: NFZ » 26 paź 2020, 21:20

Nie wiem czy to coś podobnego, ale swego czasu trochę(kilkanaście-kilkadziesiąt rocznie) obrabiałem osłon termicznych(płyt termoizolacyjnych) do form.
Starsze(z zapasów ew. przerabiane) przypominały laminat szklano-epoksydowy i podobnie załatwiały narzędzia.
Nowsze, żółto-mleczne z luźnym włóknem nie były tak wredne, ale mocno zanieczyszczały maszynę.
Szczególnie cierpiały filtry chłodziwa - obróbka odbywała się na sucho(na w miarę możliwości suchej maszynie), cały czas przy frezie był improwizowany wyciąg(czyt. odkurzacz), na koniec wszystko było zamiatane, odkurzane i w miarę potrzeby wycierane.
Mimo tego i tak zawsze jakieś hadctwo dostawało się do chłodziwa i na oprawki w magazynie...

ODPOWIEDZ Poprzedni tematNastępny temat

Wróć do „Frezowanie / Frezarki Konwencjonalne”