fusion360 - atrakcyjna cena nowej oferty

Awatar użytkownika

tuxcnc
Lider FORUM (min. 2000)
Lider FORUM (min. 2000)
Posty w temacie: 22
Posty: 7781
Rejestracja: 26 lut 2011, 23:24
Lokalizacja: mazowieckie

Re: fusion360 - atrakcyjna cena nowej oferty

#101

Post napisał: tuxcnc » 25 wrz 2020, 16:12

upanie pisze:
25 wrz 2020, 15:33
Jak już raz coś pójdzie w świat na jakiekolwiek licencji to nie da się tego cofnąć! Ale tylko tego co poszło a nie pójdzie!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
Zatem jak zmienię licencję JA JAKO WŁAŚCICIEL PRAW AUTORSKICH to na GPL-u będzie tylko to co było do momentu zmiany licencji!!!!!!!!!!!!!!!!!
Masz poważny problem ze zrozumieniem tego co sam piszesz.
I do tego używasz niewłaściwych słów.
Na przykład jak chcesz zmienić licencję, skoro NIE DA SIĘ jej zmienić ?
Twoje wypowiedzi są pełne takich właśnie błędów logicznych.
(Zmienię licencję, zabiorę swój kod itd ...)
Poza tym istnieje litera prawa, duch prawa i zdrowy rozsądek.
Prawo co prawda nie zabrania udostępnienia tego samego kodu na dwóch sprzecznych ze sobą licencjach, ale nikogo nie mogą one obowiązywać równocześnie.
Jeżeli udostępniasz mi kod na licencji GPL, to zobowiązuje mnie wyłącznie licencja GPL i mogę postępować tak jakby inne nie istniały.
A te twoje wycieczki do przyszłości to już kompletny absurd.
Każdy ma święte prawo NIE robić tego, czego NIE obiecywał.
Udostępniając kod na licencji GPL, NIE obiecujesz że cokolwiek do niego dopiszesz, więc wolno Ci NIE dopisywać. Natomiast jeśli napiszesz INNY kod, to go sobie możesz udostępniać jak zechcesz, albo nie udostępniać jak nie zechcesz. Co ma piernik do wiatraka ?

A teraz wróćmy do meritum.
Programu otrzymanego na licencji GPL możesz używać do końca świata, programu otrzymanego na zasadzie terminowej subskrypcji możesz używać do końca terminu subskrypcji.
O TYM rozmawialiśmy, zanim strollowałeś temat.




upanie
ELITA FORUM (min. 1000)
ELITA FORUM (min. 1000)
Posty w temacie: 33
Posty: 1965
Rejestracja: 15 sty 2011, 09:26
Lokalizacja: Wyszków

Re: fusion360 - atrakcyjna cena nowej oferty

#102

Post napisał: upanie » 25 wrz 2020, 16:30

To nie ja mam problem. Chłopie to Ty nie rozumiesz, że czas płynie!
Piszę jak tylko prosto umiem, że to co już się stało to się nie odstanie ale mamy wpływ na to co się stanie.
Skoro wypuściłem program na licencji GPL to nie jestem w stanie tego cofnąć! Proste jak drut.
Ale np. od teraz twierdzę, że wywalam GPL i wstawiam inną i do tego momentu każda nowa wersja już nie jest na GPL.
Owszem starej do momentu zmiany możesz sobie używać ale co Ci z tego? Ile lat taki program będzie użyteczny?
Dlatego napisałem, że i FreeCAD-a na dobrą sprawę można zamknąć i będziesz mógł używać co najwyżej starych wersji do Twojego ulubionego końca świata. Będziesz szczęśliwym posiadaczem starocia, który będzie mało przydatny. No ale będziesz go miał.
Jak tego nie zrozumiesz to ja nie wiem jak mam to inaczej napisać.
Udostępniając kod na licencji GPL, NIE obiecujesz że cokolwiek do niego dopiszesz, więc wolno Ci NIE dopisywać. Natomiast jeśli napiszesz INNY kod, to go sobie możesz udostępniać jak zechcesz, albo nie udostępniać jak nie zechcesz. Co ma piernik do wiatraka ?
Przeczytaj swoje wcześniejsze wypowiedzi bo widzę, że pamięć jest krótka.
Zaraz zaraz. Jaki inny kod? Cały czas spieramy się o ten sam kod, który został wydany na GPL. Nie odwracaj kota ogonem.
czilałt...

Awatar użytkownika

tuxcnc
Lider FORUM (min. 2000)
Lider FORUM (min. 2000)
Posty w temacie: 22
Posty: 7781
Rejestracja: 26 lut 2011, 23:24
Lokalizacja: mazowieckie

Re: fusion360 - atrakcyjna cena nowej oferty

#103

Post napisał: tuxcnc » 25 wrz 2020, 17:15

upanie pisze:
25 wrz 2020, 16:30
Zaraz zaraz. Jaki inny kod? Cały czas spieramy się o ten sam kod, który został wydany na GPL. Nie odwracaj kota ogonem.
Jeżeli dostałem kod na licencji GPL, to TYLKO licencja GPL mnie zobowiązuje.
No już naprawdę nie wiem jak Ci tłumaczyć sprawy tak oczywiste ...
Załóżmy że masz ciężarówkę i mi wypożyczasz wyłącznie do wożenia ziemniaków, a Kowalskiemu wypożyczasz wyłącznie do wożenia buraków. Czy twoja umowa z Kowalskim mnie zobowiązuje ?
Co mi wolno wozić ?

Natomiast po raz kolejny informuję Cię, że twoje wycieczki w przyszłość są absurdalne, bo dotyczą absolutnie dowolnego oprogramowania.
ŻADNA licencja NIE DAJE gwarancji że dostaniesz nową wersję programu.
Nawet jeśli ktoś będzie przysięgał na wszystkie świętości że napisze, to co mu zrobisz jeśli nie napisze ?
Możesz się wtedy sadzić o odszkodowanie, ale programu i tak nie dostaniesz, bo go nie będzie.


upanie
ELITA FORUM (min. 1000)
ELITA FORUM (min. 1000)
Posty w temacie: 33
Posty: 1965
Rejestracja: 15 sty 2011, 09:26
Lokalizacja: Wyszków

Re: fusion360 - atrakcyjna cena nowej oferty

#104

Post napisał: upanie » 25 wrz 2020, 18:21

No i świetnie, coś tam zaczyna świtać.
No to wracając do Twojego programu na GPL co to chcesz mieć go do końca świata to jak już pisałem możesz go mieć ale nie łudź się, że zawsze będzie aktualizowany.
Jak Ci napisałem, że i FreeCAD-a można zamknąć to napisałeś, że pieprzę głupoty. No to cały czas Ci udowadniam, że nie pieprzę głupot bo da się to zrobić i cudowne GPL nie uchroni.
Tylko jeszcze raz żeby nie było za trudno - można zamknąć od pewnej wersji. To co już było wydane jest otwarte po wieki.
czilałt...

Awatar użytkownika

tuxcnc
Lider FORUM (min. 2000)
Lider FORUM (min. 2000)
Posty w temacie: 22
Posty: 7781
Rejestracja: 26 lut 2011, 23:24
Lokalizacja: mazowieckie

Re: fusion360 - atrakcyjna cena nowej oferty

#105

Post napisał: tuxcnc » 25 wrz 2020, 19:44

upanie pisze:
25 wrz 2020, 18:21
Jak Ci napisałem, że i FreeCAD-a można zamknąć to napisałeś, że pieprzę głupoty. No to cały czas Ci udowadniam, że nie pieprzę głupot bo da się to zrobić i cudowne GPL nie uchroni.
Tu masz skróconą listę ludzi, których będziesz musiał przekonać : https://wiki.freecadweb.org/Contributors
Teoretycznie to Autodesk może zbankrutować ...


oprawcafotografii
Lider FORUM (min. 2000)
Lider FORUM (min. 2000)
Posty w temacie: 1
Posty: 6105
Rejestracja: 29 kwie 2009, 10:11
Lokalizacja: Kraków / Jaworzno / Kopanka

Re: fusion360 - atrakcyjna cena nowej oferty

#106

Post napisał: oprawcafotografii » 25 wrz 2020, 20:28

upanie pisze:
25 wrz 2020, 18:21
...mieć ale nie łudź się, że zawsze będzie aktualizowany....
PRECZ Z AKTUALIZACJAMI!

q
„Największym wrogiem wolności jest najedzony niewolnik.”


upanie
ELITA FORUM (min. 1000)
ELITA FORUM (min. 1000)
Posty w temacie: 33
Posty: 1965
Rejestracja: 15 sty 2011, 09:26
Lokalizacja: Wyszków

Re: fusion360 - atrakcyjna cena nowej oferty

#107

Post napisał: upanie » 25 wrz 2020, 20:49

A to mendy niemyte, ugięły się i jednak eksport do STEP będzie w darmowej wersji. Jak tak można?!
czilałt...


Avalyah
Lider FORUM (min. 2000)
Lider FORUM (min. 2000)
Posty w temacie: 3
Posty: 2351
Rejestracja: 29 lis 2015, 00:38
Lokalizacja: Bielsko-Biała

Re: fusion360 - atrakcyjna cena nowej oferty

#108

Post napisał: Avalyah » 25 wrz 2020, 20:56

upanie pisze:A to mendy niemyte, ugięły się i jednak eksport do STEP będzie w darmowej wersji. Jak tak można?!

Sprytne zagranie - najpierw wymyślić sobie co zabrać, żeby zabolało jak największą liczbę użytkowników, a potem łaskawie w tej konkretnej odpuścić i stać się znowu "tym dobrym".


upanie
ELITA FORUM (min. 1000)
ELITA FORUM (min. 1000)
Posty w temacie: 33
Posty: 1965
Rejestracja: 15 sty 2011, 09:26
Lokalizacja: Wyszków

Re: fusion360 - atrakcyjna cena nowej oferty

#109

Post napisał: upanie » 25 wrz 2020, 21:06

Tu masz skróconą listę ludzi, których będziesz musiał przekonać : https://wiki.freecadweb.org/Contributors
Teoretycznie to Autodesk może zbankrutować ...
Praktycznie też. Rzecz w tym, że da się to zrobić i o to mi chodziło.

A teraz popatrz ile tych ludzi aktywnie teraz koduje w freecad i co tak naprawdę robią. Już abstrahując od licencji i przejmowania.
Te bzdury, które ludzie wygadują o ołpensorsie. Miliony deweloperów przez co kod jest za***isty i inne pierdy.
Jakie miliony? FreeCAD ma kilku. Większość z tych 22 osób na liście albo już nic nie robi w tym projekcie albo poprawiają literówki, tłumaczenia i inne pierdy. Tak jak mówiłem korowców jest kilku i jak ich zabraknie to projekt leży i kwiczy.
Wystarczy poklikać w githubie i wszystko widać.

Dodane 1 minuta 12 sekundy:
Sprytne zagranie - najpierw wymyślić sobie co zabrać, żeby zabolało jak największą liczbę użytkowników, a potem łaskawie w tej konkretnej odpuścić i stać się znowu "tym dobrym".
Bo zarabiać piniondze to trzeba umić :)
czilałt...

Awatar użytkownika

tuxcnc
Lider FORUM (min. 2000)
Lider FORUM (min. 2000)
Posty w temacie: 22
Posty: 7781
Rejestracja: 26 lut 2011, 23:24
Lokalizacja: mazowieckie

Re: fusion360 - atrakcyjna cena nowej oferty

#110

Post napisał: tuxcnc » 25 wrz 2020, 21:21

upanie pisze:
25 wrz 2020, 21:06
Tak jak mówiłem korowców jest kilku i jak ich zabraknie to projekt leży i kwiczy.
Przypomina mi to gadki co PiS zrobi jutro, więc odpowiem tak samo - jak zobaczę to uwierzę.

ODPOWIEDZ Poprzedni tematNastępny temat

Wróć do „Autodesk Software (Autocad, Inventor etc) ”