Frezaro wiertarka - opinia.

Planujesz zakup sprzętu do warsztatu, masz problem z maszyną tu możesz o tym porozmawiać - nie tylko maszyny CNC

rdarek
Lider FORUM (min. 2000)
Lider FORUM (min. 2000)
Posty w temacie: 3
Posty: 2135
Rejestracja: 04 sty 2013, 23:30
Lokalizacja: 3miasto

Re: Frezaro wiertarka - opinia.

#121

Post napisał: rdarek » 04 sie 2020, 08:03

grawer pisze:
04 sie 2020, 00:45
Dzisiaj próby i zaznajomienie się z obsługą i możliwościami nowego pomocnika. :mrgreen:

Obrazek Obrazek
Gratulacje! Mam od dłuższego czasu wszystko co trzeba tylko nie mogę się zebrać do montażu :(
A nie chcę tego robić na prowizorkę bo te żyją najdłużej :mrgreen:



Tagi:


JanuszT
Sympatyk forum poziom 2 (min. 50)
Sympatyk forum poziom 2 (min. 50)
Posty w temacie: 2
Posty: 50
Rejestracja: 26 lut 2017, 13:56
Lokalizacja: Sopot

Re: Frezaro wiertarka - opinia.

#122

Post napisał: JanuszT » 11 wrz 2020, 14:40

Witam

Panowie (zwłaszcza "grawer" i "rdarek", ale wiem, że inni Koledzy też zbodowali działające DRO "od Yurija") pomóżcie :D .
Zamówiłem sobie dwa liniały (200 mm i 300 mm) z chińskiego portalu w celu zbudowania DRO na bazie "Yuri's toys". Przyszły z różnymi "panelami" (zamieszczam zdjęcie).
Obrazek
Teraz pytanie do Was. Czy obydwa wykonania nadają się do zastosowania do "Arduino Basic DRO Controller" link do strony Yuri's Toys?
Z góry dziękuję.

Pozdrawiam
Janusz


rdarek
Lider FORUM (min. 2000)
Lider FORUM (min. 2000)
Posty w temacie: 3
Posty: 2135
Rejestracja: 04 sty 2013, 23:30
Lokalizacja: 3miasto

Re: Frezaro wiertarka - opinia.

#123

Post napisał: rdarek » 11 wrz 2020, 15:53

JanuszT pisze:
11 wrz 2020, 14:40
Zamówiłem sobie dwa liniały (200 mm i 300 mm) z chińskiego portalu w celu zbudowania DRO na bazie "Yuri's toys". Przyszły z różnymi "panelami" (zamieszczam zdjęcie).
Obrazek
Teraz pytanie do Was. Czy obydwa wykonania nadają się do zastosowania do "Arduino Basic DRO Controller" link do strony Yuri's Toys?
Z góry dziękuję.
Niestety nie wiele pomogę ja zakupiłem szklane liniały i jeden magnetyczny oraz płytkę od Yurija dedykowaną do tego (teraz jest ona dużo droższa). Oczywiście zestaw ten jest przetestowany na stole i przygotowany do montażu. W twoim wypadku płytka jest tańsza ale czy ten zestaw będzie działał to nie wypowiem się. Jak poszukasz na stronie Yurija to zrobił on listę liniałów pojemnościowych które poprawnie pracują z jego kontrolerem.


JanuszT
Sympatyk forum poziom 2 (min. 50)
Sympatyk forum poziom 2 (min. 50)
Posty w temacie: 2
Posty: 50
Rejestracja: 26 lut 2017, 13:56
Lokalizacja: Sopot

Re: Frezaro wiertarka - opinia.

#124

Post napisał: JanuszT » 16 wrz 2020, 16:51

Witam

Kolego rdarek przepraszam za długie milczenie. Bardzo dziękuję za błyskawiczną odpowiedź (-: .
Delikatnie ją uzupełnię o informacje które udało mi się znaleźć.
Te liniały mają różne protokoły; ta z niebieskim panelem jest nowsza https://www.yuriystoys.com/2019/02/shah ... cales.html, ale nie jest zamienna z poprzednią wersją.
W najnowszej wersji oprogramowania autorstwa Yurija (tej na MSP430) można je dowolnie "mieszać", tzn. nie muszą być wszystkie jednego rodzaju https://www.hobby-machinist.com/threads ... nds.85579/.

Pozdrawiam
Janusz

Awatar użytkownika

bartuss1
Lider FORUM (min. 2000)
Lider FORUM (min. 2000)
Posty w temacie: 1
Posty: 8458
Rejestracja: 05 kwie 2006, 17:37
Lokalizacja: Kędzierzyn - Koźle
Kontakt:

Re: Frezaro wiertarka - opinia.

#125

Post napisał: bartuss1 » 16 wrz 2020, 17:31

to w koncu ta zabawka lata po cnc czy wajchologia? mam wrazenie ze coś przeoczyłem.
https://www.etsy.com/pl/shop/soltysdesign


rdarek
Lider FORUM (min. 2000)
Lider FORUM (min. 2000)
Posty w temacie: 3
Posty: 2135
Rejestracja: 04 sty 2013, 23:30
Lokalizacja: 3miasto

Re: Frezaro wiertarka - opinia.

#126

Post napisał: rdarek » 16 wrz 2020, 21:27

bartuss1 pisze:
16 wrz 2020, 17:31
to w koncu ta zabawka lata po cnc czy wajchologia? mam wrazenie ze coś przeoczyłem.
Oj i to sporo. Oczywiście wajchologia. Jest to bardziej wypasione DRO działa na tablecie albo telefonie (android) Poza normalnymi funkcjami DRO ma możliwość graficznego wyświetlenia układu otworów na lini czy podziale okręgu i dowolny zmieszany tryb. Dla zajadłych możesz sobie zrobić dowolny układ na kompie i wgrać na tablet. Oczywiście możesz mieć bazę wykonywanych prac, zapisać bazę narzędzi i skonfigurować do pięciu banków ustawień ;) dla frezarki pionowej poziomej czy tokarki. Posiada funkcję obrotomierza obsługuje oś X, Y, Z, W gdzie W może być doliczana do dowolnie wybranej osi lub funkcjonować samodzielnie jak oś obrotowa. Posiada wejście Probe. Więcej grzechów nie pamiętam bowiem nie działam jeszcze na tym na co dzień.
Działa z liniałami pojemnościowymi, magnetycznymi, czy opytcznymi szczegółów należy doszukać się na stronie twórcy

ODPOWIEDZ Poprzedni tematNastępny temat

Wróć do „WARSZTAT”