kalibracja 5 osi

jak to zrobić

Planujesz zakup sprzętu do warsztatu, masz problem z maszyną tu możesz o tym porozmawiać - nie tylko maszyny CNC

Autor tematu
Dagonet
Nowy użytkownik, używaj wyszukiwarki
Nowy użytkownik, używaj wyszukiwarki
Posty w temacie: 1
Posty: 9
Rejestracja: 21 sty 2015, 16:58
Lokalizacja: Słubice

kalibracja 5 osi

#1

Post napisał: Dagonet » 08 wrz 2020, 21:33

Witam
od niedawna pracuje w firmie w której powstał na świeżo dział obróbki skrawaniem są to 2 frezarki i tokarka frezarkę 3 osiowa (kafo dv-11c) oraz tokarkę (optiturn l44) ogarnąłem w miarę są one na sinumeriku 828D to zagwozdka zostaje przy 5 osiowce na 840D sl (kafo KFO 620 5ax) maszyny są wyposażone w sondy narzędzia (blum zx speed) odrazy mówię wszystko tu sam ogarnąłem do maszyn nie było żadnego szkolenia one po prostu przypłynęły z Tajwanu postawili je i są Cam z jakim współpracuje to OneCNC z 5 osiami miałem mało do czynienia i tak naprawdę tu będzie grubszy kontakt z nimi maszynę trzeba skalibrować (z tego co mi sie wydaje znaki się pokrywają na stole wzgledem sterowania ) i z tego co widziałem do tego potrzeba sondę narzędzia trzpień z kulką i cykl, nie posiadamy sondy detalu czy jestem w stanie wykonać kalibracje 5 osi bez sondy? bo firma nie za bardzo kwapi się na wywalenie 40 tysi na sondę detale jakie będę wykonywał sa to proste formy do wtrysku styropianu wiec do onecnc będzie to moduł 3+2 bo innego nie potrzeba za bardzo


motocykle i cnc :)


gozdd
Specjalista poziom 3 (min. 600)
Specjalista poziom 3 (min. 600)
Posty w temacie: 1
Posty: 842
Rejestracja: 02 gru 2013, 19:21
Lokalizacja: Częstochowa

Re: kalibracja 5 osi

#2

Post napisał: gozdd » 09 wrz 2020, 06:36

Przejedź czujnikiem zegarowym po stole, w linii prostopadłej do osi wychylenia stołu.


lepi
ELITA FORUM (min. 1000)
ELITA FORUM (min. 1000)
Posty w temacie: 1
Posty: 1448
Rejestracja: 09 lip 2012, 20:34
Lokalizacja: Poznań

Re: kalibracja 5 osi

#3

Post napisał: lepi » 09 wrz 2020, 09:00

W języku polskim jest 10 znaków interpunkcyjnych. Dlaczego używasz tylko jednego?


Steryd
Lider FORUM (min. 2000)
Lider FORUM (min. 2000)
Posty w temacie: 1
Posty: 4140
Rejestracja: 13 lut 2017, 19:34
Lokalizacja: Szczecin

Re: kalibracja 5 osi

#4

Post napisał: Steryd » 09 wrz 2020, 11:01

najlepsza rada jaką dostaniesz: nie ruszaj bo spier...sz.

Jak firma kupiła, to niech firma się martwi jak to wdrożyć, chyba że to Twoja firma i Twój problem, to zainwestuj raz w ustawienie tego przez porządny serwis.
Można?
Morzna!!!

ODPOWIEDZ Poprzedni tematNastępny temat

Wróć do „WARSZTAT”