Bernardo Hobby 500 - zdjęcia oryginalnych podtrzymek

Aż krwawią oczy

Dyskusje na temat popularnych małych tokarek hobbystycznych.

Avalyah
Lider FORUM (min. 2000)
Lider FORUM (min. 2000)
Posty w temacie: 4
Posty: 2350
Rejestracja: 29 lis 2015, 00:38
Lokalizacja: Bielsko-Biała

Re: Bernardo Hobby 500 - zdjęcia oryginalnych podtrzymek

#41

Post napisał: Avalyah » 10 sie 2020, 23:45

bear pisze:są skierowane do majsterkowiczów a nie do orania po 4h dziennie.

Mój nutool setki godzin już przepracował i jakoś dalej śmiga. A dałem za niego 3k kilka lat temu.



Awatar użytkownika

adam Fx
Lider FORUM (min. 2000)
Lider FORUM (min. 2000)
Posty w temacie: 8
Posty: 5562
Rejestracja: 04 lip 2004, 16:03
Lokalizacja: Gliwice

Re: Bernardo Hobby 500 - zdjęcia oryginalnych podtrzymek

#42

Post napisał: adam Fx » 11 sie 2020, 00:50

Wojtek_O pisze:Napisz proszę jakie to marki
np. MTP zmiana kół zębatych gitary plastikowych na metalowe
kilka firm z alliexpres zmienia napędy w mini tokarkach z awaryjnych szczotkowych na bez szczotkowe
mustool - poprawiony oscyloskop w multimetrze
ogólnie gdzie to obserwuje to sprzęt RTV kamery, alarmy (tu wolał bym się nie chwalić jakiego osprzętu używam) często nazwa przedmiotu jest ta sama ale z dopiskiem wersja 2020 ( a czasem widać to tylko na płytkach pcb - rozbierasz sprzęt ten sam ale wersja płytki się zmienia.

są też zmiany na gorsze .. pierwsze partie mają fajny osprzęt a kolejne budżetowy ;/ (nie wiem czy ze zlecenia importera czy fabryka tnie koszty)
bear pisze:Bo skrobanie jest czasochłonne a czas to pieniądz. Chyba nie myślisz że ktoś dołoży do interesu? Jedynie co to mogli by wypuścić inną serię z skrobanym łożem ale i w odpowiednio większej cenie.
.


no to własnie Wojtek napisał że maszyny z linii profi są dopracowane i one też są droższe o czym napisałem .
bear pisze:Za dużo wymagacie od tych zabawek, niektórzy chyba zapominają że te tokarki są skierowane do majsterkowiczów a nie do orania po 4h dziennie. Przecież są lepiej wykonane tokarki, dlaczego upieracie się akurat przy tych chinczykach.


Ogólnie napisałeś to co mówię dość często by dobierać maszyny pod własne potrzeby ale cześć ludzi ma tok myślenia "zapłaciłem nie ważne czy 20zł czy 20000 urządzenie ma działać idealnie" . tłumaczenie że po to są różne półki cenowe i różna jakość żeby każdy mógł wybrać coś na miarę swoich potrzeb do nich nie trafia.
Wojtek_O pisze:Nie zadowolonych klientów z branży hobby będzie mnóstwo ale oni będą siedzieli cicho bo kupili "Austryjacką" maszynę wydali kupę siana i musi być dobrze. A że toczenie nie wychodzi to pewnie coś robię źle.... bo jestem tylko hobbystą...
to prawd chociaż czasem jest tak faktycznie nawet na forum był kolega co uparcie próbował uparcie poprawiać nową tokarkę WABECO z z wpisów i zdjęć wnikało że kompletnie nie wie co robi - inny niedoświadczony użytkownik mógłby wywnioskować z jego wpisu iż WABECO jest gorsza od typowej chińskiej minitokarki za 2500zł
Wojtek_O pisze:Z drugiej strony bronię tych małych maszyn rękoma i nogami bez nich grono majsterkowiczów było by bardziej ubogie. Każdy kupujący taką maszynę powinien wiedzieć co go czeka na co się godzi

zgadam się :)
sorki za wszystkie błędy ... (dyslektyk) :?
Zobacz moje filmy http://www.youtube.com/user/pokachontass/videos


piromarek
ELITA FORUM (min. 1000)
ELITA FORUM (min. 1000)
Posty w temacie: 8
Posty: 1341
Rejestracja: 08 maja 2007, 08:05
Lokalizacja: Chodzież

Re: Bernardo Hobby 500 - zdjęcia oryginalnych podtrzymek

#43

Post napisał: piromarek » 11 sie 2020, 07:18

OK.
Rozumiem produkt tańszy, słabszy ( mniej funkcji, słabszy silnik, może mniej masywne łoże i droższy lepszy ... ),
ale to idzie w kierunku, że tani to loteria co dostaniesz i czy w ogóle do czegokolwiek się to nada.

I żeby nie było, to nie tylko hafen.

I nie chodzi o estetykę, tylko na przykład krzywe krawędzie przyłożenia , ślizgowe , kiwające się suporty, niewłaściwy materiał.

To prawie jak półprodukty do samodzielnego złożenia.

Pan z hafen szybko się połapał, że "przyjechał do Afryki" i powiedział że "czarni to nieroby". :-)

No to zobaczymy, czy to tylko puste słowa marketingowca, czy przełoży się na realną pomoc w konkretnych przypadkach na tym forum.

Choć uważam osobiście, że to nie jest do wykonania.
Oczywiście , jeżeli firma ma ambicje stać się importerem jakościowych chińczyków, musi mieć mechanizmy kontroli producenta i zwrotów bubli, a to jest co najmniej trudne z wielu powodów .
Choćby odległości, choćby wcześniejszej historii zamówień i umów, tego na co pozwalali przez lata swojemu dostawcy.

Teraz trochę poudają i dalej będzie płynęło swoim nurtem jak sytuacja się uspokoi. Oby nie.

Chyba, że teraz ludzie związani z forum zaczną kupować ich żółtaczki i chwalić się jak przebiegły procedury obiecanych zwrotów niedoróbek.
Nakichać na niedomalowane chropowate odlewy, ale "krzywizny" przydało by się mieć możliwość wymieniać.
I należy wspomnieć, że tylko importer jest nam w stanie pomóc tu w kraju a i nie wszystko da się naprawić samodzielnie.
Na przykład odlewy korpusów żeliwnych.


Slash1977
Czytelnik forum poziom 1 (min. 10)
Czytelnik forum poziom 1 (min. 10)
Posty w temacie: 2
Posty: 15
Rejestracja: 13 sie 2013, 23:48
Lokalizacja: Gdańsk

Re: Bernardo Hobby 500 - zdjęcia oryginalnych podtrzymek

#44

Post napisał: Slash1977 » 11 sie 2020, 08:34

Witam, na początku roku kupiłem Hobby 500 wraz z obiema podtrzymkami - u dystrybutora (w firmie Haffen). Jeśli chodzi o moje doświadczenia to:
1. Podtrzymka ruchoma - estetycznie mogła by być lepsza ale nie było tragedii - technicznie wszystko ok
2. Podtrzymka stała - estetycznie jak wyżej - technicznie - też miałem problem - pomimo że śruby powiercone prosto to nie były osiowo z palcem - po kontakcie z dystrybutorem - przysłali kuriera, odebrali reklamowany towar i wymienili na wolny od wad
Wydaje mi się że to kwestia podejścia - z tego co rozumiem to podtrzymki nie były zakupione u naszego polskiego dystrybutora.


bear
ELITA FORUM (min. 1000)
ELITA FORUM (min. 1000)
Posty w temacie: 10
Posty: 1234
Rejestracja: 15 gru 2014, 23:03
Lokalizacja: Łódź

Re: Bernardo Hobby 500 - zdjęcia oryginalnych podtrzymek

#45

Post napisał: bear » 11 sie 2020, 08:49

piromarek pisze:Oczywiście , jeżeli firma ma ambicje stać się importerem jakościowych chińczyków, musi mieć mechanizmy kontroli producenta i zwrotów bubli, a to jest co najmniej trudne z wielu powodów .

To jest bardzo łatwe tylko ktoś za to będzie musiał zapłacić. Jakość nie wzrośnie przy tej samej cenie chyba że ktoś dołoży do interesu.


piromarek
ELITA FORUM (min. 1000)
ELITA FORUM (min. 1000)
Posty w temacie: 8
Posty: 1341
Rejestracja: 08 maja 2007, 08:05
Lokalizacja: Chodzież

Re: Bernardo Hobby 500 - zdjęcia oryginalnych podtrzymek

#46

Post napisał: piromarek » 11 sie 2020, 09:13

No tak, ale z tego co zrozumiałem, nie robiłem rozpoznania, to są droższym dostawcą na naszym rynku ?
Teoretycznie powinno się to w jakości odbić.
Kupując na odległość , już wcale nie mamy na czym oprzeć swoich ocen jakości,
jedynie sugerując się ceną i opiniami w necie.
No bo jak inaczej.
I tu jest pułapka.
Wystarczy ten sam towar sprzedać drożej a klienta przekonać, że sprzedajemy wyższą jakość.


bear
ELITA FORUM (min. 1000)
ELITA FORUM (min. 1000)
Posty w temacie: 10
Posty: 1234
Rejestracja: 15 gru 2014, 23:03
Lokalizacja: Łódź

Re: Bernardo Hobby 500 - zdjęcia oryginalnych podtrzymek

#47

Post napisał: bear » 11 sie 2020, 09:51

piromarek pisze:No tak, ale z tego co zrozumiałem, nie robiłem rozpoznania, to są droższym dostawcą na naszym rynku ?

Nic to nie zmienia. To że są droższymi nie oznacza że pomiędzy nimi a innymi będzie przepaść jakościowa.
Nadal twierdzę że niektórzy kupili syrenke a mają pretensje że nie chodzi jak mercedes.


Slash1977
Czytelnik forum poziom 1 (min. 10)
Czytelnik forum poziom 1 (min. 10)
Posty w temacie: 2
Posty: 15
Rejestracja: 13 sie 2013, 23:48
Lokalizacja: Gdańsk

Re: Bernardo Hobby 500 - zdjęcia oryginalnych podtrzymek

#48

Post napisał: Slash1977 » 11 sie 2020, 11:05

bear pisze:Nic to nie zmienia. To że są droższymi nie oznacza że pomiędzy nimi a innymi będzie przepaść jakościowa.
Nadal twierdzę że niektórzy kupili syrenke a mają pretensje że nie chodzi jak mercedes.


Dokładnie tak jest. Tym bardziej że jak wspomniałem w moim przypadku dystrybutor firma Hafen zachowała się całkowicie profesjonalnie.

Awatar użytkownika

adam Fx
Lider FORUM (min. 2000)
Lider FORUM (min. 2000)
Posty w temacie: 8
Posty: 5562
Rejestracja: 04 lip 2004, 16:03
Lokalizacja: Gliwice

Re: Bernardo Hobby 500 - zdjęcia oryginalnych podtrzymek

#49

Post napisał: adam Fx » 11 sie 2020, 11:14

bear pisze:To że są droższymi nie oznacza że pomiędzy nimi a innymi będzie przepaść jakościowa.
Nadal twierdzę że niektórzy kupili syrenke a mają pretensje że nie chodzi jak mercedes.
tu własnie chodzi o to że większość wie że tanie chińczyki to syrenki dla tego wybiera Bernardo lecz nie licząc że to mercedes ale mając nadzieje że to chociaż polonez bo kosztuje więcej niż syrenka no i jest to austriacka marka a nie jakiś tam chińczyk.
bear pisze:To jest bardzo łatwe tylko ktoś za to będzie musiał zapłacić. Jakość nie wzrośnie przy tej samej cenie chyba że ktoś dołoży do interesu.
tak i nie zależy czy ktoś nie zrobił się zbyt pazerny np.
sprowadzam tokarkę za 2000zł -> sprzedaje za 3500 -> ludzie biorą
sprowadzam tokarkę za 2000zł -> zwiększam cene za 4500 -> ludzie biorą
sprowadzam tokarkę za 2000zł -> zwiększam cene za 5000-> ludzie częściej wybierają tańsza konkurencje
Pisze do chińczyka czy da się tą maszynę taniej -> damy rade ale to 2 lub 3 sort -> ok bierzemy
sprowadzam tokarkę gorszej jakości za 1200zł -> sprzedaje za 4500 -> ludzie biorą i jeszcze myślą że to nadal ta sam jakość

to tylko przykład jednego z wariantów wystarczyło brać nadal tylko pieszy sort

Dodane 6 minuty 17 sekundy:
ooo ale Hafen wiedział jakie zdjęcie wrzucić na swoją stronę :D sam Maszynotwór zagościł na ich stanowisku :D no no https://www.hafen.pl/files/image/0/1567589458_3Zm5y03
sorki za wszystkie błędy ... (dyslektyk) :?
Zobacz moje filmy http://www.youtube.com/user/pokachontass/videos


bear
ELITA FORUM (min. 1000)
ELITA FORUM (min. 1000)
Posty w temacie: 10
Posty: 1234
Rejestracja: 15 gru 2014, 23:03
Lokalizacja: Łódź

Re: Bernardo Hobby 500 - zdjęcia oryginalnych podtrzymek

#50

Post napisał: bear » 11 sie 2020, 15:03

adam Fx pisze:dla tego wybiera Bernardo lecz nie licząc że to mercedes ale mając nadzieje że to chociaż polonez bo kosztuje więcej niż syrenka no i jest to austriacka marka a nie jakiś tam chińczyk.

Zgadzam się z tobą całkowicie ale Bernardo to żadna marka, oni może firmę mają tam zarejestrowaną i tyle. To importer chińszczyzny który nakleja naklejki i sprzedaje dalej tak samo jak w tej chwili większość firm które handlują chińskimi elektronarzędziami "made in germany".

ODPOWIEDZ Poprzedni tematNastępny temat

Wróć do „Tokarka Nutool 550, Zuch, OUS, TSA, TSB, Mini Lathe i inne małe tokarki”