Frezy do drewna

Dyskusje dotyczące frezowania i frezarek konwencjonalnych.
Awatar użytkownika

Autor tematu
zzzZZZ
Specjalista poziom 1 (min. 100)
Specjalista poziom 1 (min. 100)
Posty w temacie: 1
Posty: 258
Rejestracja: 14 cze 2018, 13:09
Lokalizacja: piniendzy z komuni wciąż jest mi nieznana
Kontakt:

Frezy do drewna

#1

Post napisał: zzzZZZ » 28 maja 2020, 22:11

cześć,
ostatnio skończyłem mój projekt frezarki CNC. Brzydka ale działa :D. Szukam teraz jakiegoś źródła dobrych frezów. Kupiłem kilka u chińczyków i jakość po obróbce jest niezadowalająca. Może to wina samych parametrów pracy ale myślę, że frez za 5zł też nie pozwala na super jakość obróbki.
Proszę o namiar na jakąś ogarniętą firmę/ firmy sprzedające dobre frezy do drewna.
Wrzeciono 500W


wszystko jest trudne zanim stanie się łatwe


dasza77
ELITA FORUM (min. 1000)
ELITA FORUM (min. 1000)
Posty w temacie: 1
Posty: 1116
Rejestracja: 14 maja 2006, 17:34
Lokalizacja: Ełk

Re: Frezy do drewna

#2

Post napisał: dasza77 » 28 maja 2020, 22:43

Np. polska firma Globus - używam i polecam.


kubus838
Lider FORUM (min. 2000)
Lider FORUM (min. 2000)
Posty w temacie: 1
Posty: 2572
Rejestracja: 06 lip 2009, 14:52
Lokalizacja: Mszczonów

Re: Frezy do drewna

#3

Post napisał: kubus838 » 10 sie 2020, 15:56

zzzZZZ pisze:
28 maja 2020, 22:11
cześć,
ostatnio skończyłem mój projekt frezarki CNC. Brzydka ale działa :D. Szukam teraz jakiegoś źródła dobrych frezów. Kupiłem kilka u chińczyków i jakość po obróbce jest niezadowalająca. Może to wina samych parametrów pracy ale myślę, że frez za 5zł też nie pozwala na super jakość obróbki.

Wrzeciono 500W
I tu się mylisz, nawet frezami za 5 zł tez można wykonać bardzo dobrą powierzchnie. Najpierw radziłbym sprawdzić frezarkę przy pomocy urządzeń pomiarowych. W "świeżej" maszynie może być wiele innych problemów technicznych. Drugim problemem mogą być rzeczywiście parametry obróbki jak np wyginanie się jakichś elementów maszyny przy oporze pracy. A trzecim problemem może być zbyt agresywny obróbka co na pewno spowoduje uszkodzenie powierzchni frezowanej.

A skoro dopiero co skończyłeś budowę frezarki to najpierw się pobaw maszyną w celu jej poznania. Później dokonaj zmian - jeżeli takowe będą potrzebne. Pamiętaj jedno, taka maszyna żyje swoim życiem i od razu idealnych powierzchni na niej nie zrobisz.

Kiedyś robiłem płaskorzeźby frezem 3mm z wrzecionem o mocy 125W. Robota nie była szybka ale pozwoliła wyłapać wszystkie niedomagania frezarki.

robert

ODPOWIEDZ Poprzedni tematNastępny temat

Wróć do „Frezowanie / Frezarki Konwencjonalne”