Frezarko-wiertarka ZX7016 ''ZOSIA''

Planujesz zakup sprzętu do warsztatu, masz problem z maszyną tu możesz o tym porozmawiać - nie tylko maszyny CNC
Awatar użytkownika

adam Fx
Lider FORUM (min. 2000)
Lider FORUM (min. 2000)
Posty w temacie: 162
Posty: 5562
Rejestracja: 04 lip 2004, 16:03
Lokalizacja: Gliwice

Re: Frezarko-wiertarka ZX7016 ''ZOSIA''

#1201

Post napisał: adam Fx » 05 cze 2020, 18:55

tristar0 pisze:jeśli zdejmowanie materiału po 0,3-0,4 mm to frezowanie i przy słyszalnych drganiach freza to frezowanie to podtrzymuje swoją opinie że to raczej wiertarka ze stołem krzyżowym , a frezowanie po parę dych to mija się z celem nie licząc czasu ani prądu o narzędziach nie wspomnę


To zależy jeszcze o jakim frezie mowa Zrobiłem test https://youtu.be/1Uzew5KCo78 na maszynie wyjęte i prosto z pudełka nawet nie pokasowałem luzu (a stolik jednak jest dosyć luźnyl i jeżeli chodzi o dużą głowicę( przynajmniej jak na tą maszynę) to faktycznie pozwala tylko na zbieranie po 0.2 mm

Za to jeśli chodzi o frezowanie razem palcowym to jest już dużo lepiej bo frezem dziesiątką blachę dziesiątkę od razu ciałem na wylot.

Zresztą jeśli ktoś się interesował starszymi filmami Co prawda Już na podrasowanej Zośce tūo tam spokojnie w stali radziła sobie z dużo większym przybraniem i Vc

Ale masz rację tej maszynie póki co jest bliżej do wiertarki ze stołem koordynacyjnym niż do frezarki.

Co do wyboru tej maszyny jako narzędzia do swojego warsztatu to po prostu Przytoczę series "jaką tokarkę kupić" można spokojnie ją też odnieść i do tej frezarki ponieważ jak mówię na filmie zapotrzebowania są różne, warunki są różne a także zasobność portfeli gra tutaj znaczącą rolę. Więc teraz doradzając komuś czy tam maszyna do czegoś się nadaje czy się nie nadaje Trzeba brać pod uwagę bardzo wiele aspektów a nie tylko wąsko patrzeć wedle swoich potrzeb i swoich możliwości.

Na przykład ja bez trudu potrafię wyobrazić sobie kogoś kto kupuje taką maszynę do warsztatu gdzie od czasu do czasu trzeba wywiercić jakiś większy otwór lub w miarę precyzyjnie kilka otworów o danym rozstawie (Co można wykonać właśnie dzięki stolnikowi krzyżowemu ) a w sytuacji gdzie nagle zachodzi potrzeba wykonać jakąś fasolkę pod śrubę czy na przykład poprawić rowek pod wpust bo był napawany to ta maszyna sprawdzi się jak znalazł i to bez większych przeróbek czy regulacji.


sorki za wszystkie błędy ... (dyslektyk) :?
Zobacz moje filmy http://www.youtube.com/user/pokachontass/videos

Tagi:


tristar0
Lider FORUM (min. 2000)
Lider FORUM (min. 2000)
Posty w temacie: 59
Posty: 2847
Rejestracja: 21 sty 2020, 17:48
Lokalizacja: Toruń miasto Tadeusza R

Re: Frezarko-wiertarka ZX7016 ''ZOSIA''

#1202

Post napisał: tristar0 » 05 cze 2020, 19:12

zauważyłem że "zośka" była lepiej wykonana ta przynajmniej z przed paru lat bo widziałem to w jednej firmie w akcji gdzie frezowała bidula na produkcji , poniekąd dla tego nabyłem nowszy model ale rozczarowałem się pomijając luzy co da się skasować ale sztywność jest żadna w oryginale ,ale kupić po to żeby zaraz przerabiać to też słabo brzmi teraz te frezarki chodzą w granicy 2400-2500 pln wiec lepiej dołożyć tysiaka i można już kupić frezarkę może trzeba będzie porawic to czy tamto może pomalować ale będzie sztywna .

Dodane 7 minuty 6 sekundy:
Obrazek

kupiłem za pare tysiaków na serwach i o zoskach już nawet nie chce słyszeć
Mam wyrypane na wszelkiej maści proroków ,mędrców i wszystkich którzy stawiają się ponad innymi ,i tak ich zjedzą robaki


Barni
Specjalista poziom 1 (min. 100)
Specjalista poziom 1 (min. 100)
Posty w temacie: 8
Posty: 142
Rejestracja: 29 lut 2012, 13:14
Lokalizacja: Niepołomice

Re: Frezarko-wiertarka ZX7016 ''ZOSIA''

#1203

Post napisał: Barni » 06 cze 2020, 13:36

tristar0 pisze:
05 cze 2020, 19:12
zauważyłem że "zośka" była lepiej wykonana ta przynajmniej z przed paru lat bo widziałem to w jednej firmie w akcji gdzie frezowała bidula na produkcji , poniekąd dla tego nabyłem nowszy model ale rozczarowałem się pomijając luzy co da się skasować ale sztywność jest żadna w oryginale ,ale kupić po to żeby zaraz przerabiać to też słabo brzmi teraz te frezarki chodzą w granicy 2400-2500 pln wiec lepiej dołożyć tysiaka i można już kupić frezarkę może trzeba będzie porawic to czy tamto może pomalować ale będzie sztywna .

Dodane 7 minuty 6 sekundy:
Obrazek

kupiłem za pare tysiaków na serwach i o zoskach już nawet nie chce słyszeć
Dokładnie. Jeśli tylko ma się miejsce na sztywną maszyne to taką trzeba wybrać. ja kupiłem FUW 315 za 2700 w sumie z "remontem" i kupnem głowicy pionowej 4500. Sam osprzęt jaki z nią dostałem jest tyle wart. A maszyna bez problemu wierci wiertłem fi 35 czy frezuje głowicą fi 100


tristar0
Lider FORUM (min. 2000)
Lider FORUM (min. 2000)
Posty w temacie: 59
Posty: 2847
Rejestracja: 21 sty 2020, 17:48
Lokalizacja: Toruń miasto Tadeusza R

Re: Frezarko-wiertarka ZX7016 ''ZOSIA''

#1204

Post napisał: tristar0 » 06 cze 2020, 19:59

moja była kompletna uniwersalna z paletą narzędzi ,trzpieni ,uchwytów wszystko na ISO30 ,dodatkowo komputer przemysłowy którego nie używam . transportem z Niemiec wyszło tyle co 2 zośki z vatem .

Dodane 2 minuty 53 sekundy:
A frezarka HERMLE choć typu to jeszcze nie rozgryzłem ważne że gryzie głowicą 125 do 5mm
Mam wyrypane na wszelkiej maści proroków ,mędrców i wszystkich którzy stawiają się ponad innymi ,i tak ich zjedzą robaki

Awatar użytkownika

adam Fx
Lider FORUM (min. 2000)
Lider FORUM (min. 2000)
Posty w temacie: 162
Posty: 5562
Rejestracja: 04 lip 2004, 16:03
Lokalizacja: Gliwice

Re: Frezarko-wiertarka ZX7016 ''ZOSIA''

#1205

Post napisał: adam Fx » 06 cze 2020, 20:39

tristar0 pisze:transportem z Niemiec wyszło tyle co 2 zośki z vatem .
hobbystą co maja mały warsztacik gdzie wygospodarować mogą 0,5m2 na blacie na takie okazje się serce kraja ;/ ale co zrobić ... ja patrzałem kiedyś za zx7045 kosztowała blisko 10 000 z tyle to szło kupić w dobrom stanie 2tonową frezarkę problem był taki że nie było gie jej postawić i czym zasilić ;/
sorki za wszystkie błędy ... (dyslektyk) :?
Zobacz moje filmy http://www.youtube.com/user/pokachontass/videos


tristar0
Lider FORUM (min. 2000)
Lider FORUM (min. 2000)
Posty w temacie: 59
Posty: 2847
Rejestracja: 21 sty 2020, 17:48
Lokalizacja: Toruń miasto Tadeusza R

Re: Frezarko-wiertarka ZX7016 ''ZOSIA''

#1206

Post napisał: tristar0 » 06 cze 2020, 23:08

obecnie Niemcy się wręcz proszą żeby coś od nich kupić ,i mają na prawdę cacka w dobrych cenach
Mam wyrypane na wszelkiej maści proroków ,mędrców i wszystkich którzy stawiają się ponad innymi ,i tak ich zjedzą robaki

Awatar użytkownika

adam Fx
Lider FORUM (min. 2000)
Lider FORUM (min. 2000)
Posty w temacie: 162
Posty: 5562
Rejestracja: 04 lip 2004, 16:03
Lokalizacja: Gliwice

Re: Frezarko-wiertarka ZX7016 ''ZOSIA''

#1207

Post napisał: adam Fx » 06 cze 2020, 23:53

ok ale jak to załatwiłeś? pojechałeś , masz tam rodzinę /znajomych co załatwili/ kopiłeś na jakimś portalu czy sklepie?
sorki za wszystkie błędy ... (dyslektyk) :?
Zobacz moje filmy http://www.youtube.com/user/pokachontass/videos


strikexp
Lider FORUM (min. 2000)
Lider FORUM (min. 2000)
Posty w temacie: 111
Posty: 4419
Rejestracja: 31 mar 2017, 19:47
Lokalizacja: Warszawa

Re: Frezarko-wiertarka ZX7016 ''ZOSIA''

#1208

Post napisał: strikexp » 07 cze 2020, 00:13

No i transport to nie jest takie hop siup, Niemcy duże. Dlatego ja kupiłem zośkę. Kurier przyjechał z mini paletą za 100zł czy coś takiego. A za tyle paliwa to trzeba samemu spalić żeby pojechać 100km.


tristar0
Lider FORUM (min. 2000)
Lider FORUM (min. 2000)
Posty w temacie: 59
Posty: 2847
Rejestracja: 21 sty 2020, 17:48
Lokalizacja: Toruń miasto Tadeusza R

Re: Frezarko-wiertarka ZX7016 ''ZOSIA''

#1209

Post napisał: tristar0 » 07 cze 2020, 08:38

Są 2 metody
albo tak :https://picclick.co.uk/?q
i szukasz maszyny która ma w opisie do modernizacji
albo szukasz kogoś kto sprowadza maszyny z dostawą pod drzwi

Dodane 13 minuty 25 sekundy:
a w ostateczności też allegro ,choć ciężko coś nabyć coś co nie stało 2 lata na złomie a potem ktoś pomalował pędzlem i chce jeszcze za to pieniądze

Dodane 6 minuty 55 sekundy:
Ja wybrałem 2 metodę dostałem zdjęcia kilku maszyn do wyboru z różną ceną wybrałem tą chyba tylko dla tego że był duży osprzęt no i serva 1.5kw każde a są 3 więc cena ich u nas była większa niż samej maszyny (3250 netto szt ).
Nie ukrywam że kupowanie w ciemno to trochę dreszcz emocji ale po 3 tygodniach gdy już maszynę mi dostarczono to byłem zaskoczony pozytywnie .Wszystko działało od strzału po podłaczeniu zasilania nawet komputer nie wspominając o pompce chłodziwa
Mam wyrypane na wszelkiej maści proroków ,mędrców i wszystkich którzy stawiają się ponad innymi ,i tak ich zjedzą robaki


tristar0
Lider FORUM (min. 2000)
Lider FORUM (min. 2000)
Posty w temacie: 59
Posty: 2847
Rejestracja: 21 sty 2020, 17:48
Lokalizacja: Toruń miasto Tadeusza R

Re: Frezarko-wiertarka ZX7016 ''ZOSIA''

#1210

Post napisał: tristar0 » 07 cze 2020, 14:14

tak na marginesie oglądałem twoje filmiki o testach krokowca i hybrydy i chyba zgubiłeś sedno działania tych silników ona mają służyć do dokładnego odpracowania zadanej drogi a nie do napędu smigieł z prędkościami 2700 obr ,poza tym testowałeś z różnymi ustawieniami rampy , wg producentów silników tychże chodzi o to że mają max prędkości i siły już o tym nie wspomniałeś że im szybciej obraca się krokowiec tym mniejszą siłą dysponujesz ,co do hybryd procesor sterownika ma to nadrabiać sterowaniem poszczególnych uzwojeń w oparciu o enkoder ( ale też w rozsądnych graniach ) co dla tych hybryd to w większości 3000/obr . porównując trzeba było się pokusić o test servo AC obroty też przeważnie mieszczą się do 3000/obr ale już przy zachowaniu momentu a właściwie moment pod obciążeniem wzrasta .
to tak na marginesie.

Dodane 3 minuty 30 sekundy:
Dla tego są dużo droższe i bardziej rozbudowane układy ale za to bardziej dynamiczne i dokładniejsza .
Mam wyrypane na wszelkiej maści proroków ,mędrców i wszystkich którzy stawiają się ponad innymi ,i tak ich zjedzą robaki

ODPOWIEDZ Poprzedni tematNastępny temat

Wróć do „WARSZTAT”